swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

XV Sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: AT Data: 2012-02-17 10:43:13 (czytane: 30789)  Wersja do druku

Zgoda na przekształcenie szkół w filie, placówki handlowe i gastronomiczne nie będą zamykane o 22.00 - to dwie najbardziej kontrowersyjne sprawy poruszane podczas XV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

XV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbyła się 16 lutego 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10. Przekształcenie kilku okolicznych szkół podstawowych w filie oraz uchwała w sprawie ustalenia dni i godzin otwierania i zamykania placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych na terenie Miasta i Gminy Busko-Zdrój, to tematy, które budziły najwięcej emocji podczas XV Sesji RM.

Proponowany porządek XV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XV - projekty uchwał Rady Miejskiej.
 

Szkoły do przekształcenia w filie.
Radni podczas głosowania wyrazili zgodę na przekształcenie Szkoły Podstawowej w Kamedułach w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu, Szkoły Podstawowej w Kostkach Dużych w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach, Szkoły Podstawowej w Słabkowicach w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach i  Szkoły Podstawowej w Szczaworyżu w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach.

 

Lokale otwarte po godzinie 22.
Gorąca dyskusja toczyła się w sprawie ustalenia godzin otwarcia lokali w strefie uzdrowiskowej "A" - w części zdrojowej.  Prace nad nowym projektem uchwały, poważnie ograniczającym godziny pracy placówek [zobacz PDF],  podjęto w związku z licznymi skargami związanymi z problemem zakłócania ciszy nocnej przez klientów lokali gastronomicznych, usytuowanych w uzdrowiskowej strefie „A”. Miało to naruszać przepisy ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych i zapisy Statutu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Szczególnie jaskrawo rysował się konflikt między właścicielami  Pensjonatu "Sanato" i Szpitala Uzdrowiskowego "Słowacki", a najemcą położonej vis a vis  Restauracji "Belwederska".

Ostatecznie przyjęto uchwałę, która nie ogranicza godzin otwarcia lokali, jednocześnie kładąc większy nacisk na wymóg przestrzegania ciszy nocnej w godz. 22 do 6.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z dyskusji w sprawie ustalenia godzin pracy placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych:

 15Sesja_RM_godziny_otwarcia_placowek500.jpg
kliknij i oglądaj


Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w całości w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Godziny emisji:
17.02.2012r. - godz. 11.30, 18.00
18.02.2012r. - godz. 10.30, 16.00

/MC/

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (110)
     

- (2012-02-16 14:05:32)

niech burmistrz rynek odśniezy bo jezdzic ani chodzic się nie da!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nie głupotami się zajmowac..

-szkoły (2012-02-16 13:55:46)

Co ze szkołami? Jak radni głosowali ?

-Stempień z 13 posterunku (2012-02-16 13:11:15)

a a a w tych termosikach to co tam mają nasi kochani bezradni ? bo może by tak co przepił po tych pączusiach he ?

- (2012-02-16 11:08:28)

My już obecnym rządzącym dziekujemy !!

- (2012-02-16 10:41:34)

Do Prezesa i Zarządu ,na co wy pozwalacie kto wam robi za plecami . Chłopy czy wy nie macie jaj,że to wszystko śmierdzi na odległość .Czy tu nie chodzi o zniszczenie Buskiego Uzdrowiska .A promowanie prywatnego przedsiębiorcy

-lala (2012-02-16 10:12:08)

Z tego co pamiętam za Prezesa Oryniaka takiej samowolki nie było ,Tam był porządek i ład,Prezes tam rządził i nigdy by sobie nie pozwolił by jego zastępca pracował w konkurencji ,Taka osoba jest nie wiarygodna ,to zawsze konkurencja

- (2012-02-16 10:03:18)

Pytam jeszcze raz ,kto wydał zezwolenie Doktor Śliwińskiej na pracę w Słowackim ?!

- Mamrot (2012-02-15 21:50:38)

Gdy prawdą jest ,że Naczelny doktór pracuje u konkurencji to śmierdzi to na odległość.Dziwi też aktywność Pań Gad.... I Kor..... . Nie bardzo wierze ,że mają one taki wpływ na Wysoka Radę,że są w stanie przeprowadzić te niekorzystne dla mieszczucha i kuracjusza zmiany.Zdrój to nie jest zadupie i jedni przyjeżdżają się leczyć a drudzy rozerwać się a najczęściej to jedno i drugie biorą pod uwagę.

-do osoby która popiera przedmówcę (2012-02-15 21:06:42)

zastanowić by się trzeba dlaczego na wyborach jest słaba frekwencja a startujący otrzymawszy 100 głosów zostają radnymi.Porównany został poziom mieszkańców i radnych.Mnie nasuwa się kolejne pytanie dlaczego nie ma progu głosów pozwalającego zostać takowym radnym.Może szanowny forumowiczu mieszkańcy mają taki poziom inteligencji że wolą nie głosować ponieważ byłoby to sprzeczne z ich sumieniem poglądem i lepiej nie oddać głosu( a opcji odrzucenia wszystkich nie było a wielu by tak zapewne zrobiło ) niż stawiac na to co już było a prawda była taka że wybór był żaden. Te same nazwiska ze zmianami na osoby które były jak to ujmę bliżej koryta i kilkadziesiąt osób nie majacych nić do gadania zapełniali listy z polecen partyjnych.Powinien zatem według mnie być próg dopuszczający do stołka i problem by się sam rozwiązał wówczas szansę mieli by inni być może lepsi a startujący z niewystarczającą ilością głosów być może zrozumieli by że się po prostu nie nadają.

- (2012-02-15 20:42:11)

Czy to nie konflikt interesów że Śliwińska jest w zarządzie uzdrowiska i pracuje w firmie Korczakowej, która jak by na to nie patrzeć jest w jakiś sposób konkurencją.
Śliwińska poparła wniosek swojego pracodawcy- Korczkowej.

- (2012-02-15 19:58:08)

popieram przedmówcę - zawsze poziom rządzących jest odzwierciedleniem poziomu społeczeństwa które je wybiera... tak że wszyscy piszący zastanówcie się bo krytykując władzę tak naprawdę krytykujecie mieszkańców którzy ich wybrali.

-olo (2012-02-15 19:39:36)

mam trochę inne zdanie o poziomie buskich radnych. Otóz poziom buskiego wyborcy dał skutek w postaci wyboru do rady konkretnych osób. Inaczej: Busko ma takich radnych , na jakich sobie zasłużyło. Przeciez sprawy miasta niewiele obchodza mieszkańców. Obchodzą jedynie jeśli dotykaja ich indywidualnych spraw. Więc główna uwaga że gdzieś jest rondo a nie ma świateł, że gdzieś zakaz i nie da się bryką podjechać po sama klatkę schodową, że młodzi uciekaja z miasta i lament zróbcie coś itp I od czasu do czasu apel: weżmy się i zróbcie.

- (2012-02-15 19:35:08)

przepraszam ze niechcący wprowadziłem niektórych w błąd odnośnie ilości głosów.
Czyli śmiało można powiedziec ze sami sobie zgotowaliśmy ten los.

- (2012-02-15 19:29:59)

Jakie 250 głosów , są osoby które zostały radnymi z około 100 głosami i tacy decydują o losach naszej gminy !!!!

-co do naszych radnych (2012-02-15 19:15:49)

nie ma się co dziwić z poziomu jaki reprezentują radni skoro w 20 tyś miescie radnym zostaje osoba z jak dobrze pamiętam około 250 głosami.Zatem czego tu wymagać.Mieszkańcy pokpili sprawęa teraz będąodczuwaćskutki tych decyzji przez kolejne lata takie są fakty

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry