swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

XV Sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: AT Data: 2012-02-17 10:43:13 (czytane: 30787)  Wersja do druku

Zgoda na przekształcenie szkół w filie, placówki handlowe i gastronomiczne nie będą zamykane o 22.00 - to dwie najbardziej kontrowersyjne sprawy poruszane podczas XV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

XV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbyła się 16 lutego 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10. Przekształcenie kilku okolicznych szkół podstawowych w filie oraz uchwała w sprawie ustalenia dni i godzin otwierania i zamykania placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych na terenie Miasta i Gminy Busko-Zdrój, to tematy, które budziły najwięcej emocji podczas XV Sesji RM.

Proponowany porządek XV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XV - projekty uchwał Rady Miejskiej.
 

Szkoły do przekształcenia w filie.
Radni podczas głosowania wyrazili zgodę na przekształcenie Szkoły Podstawowej w Kamedułach w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu, Szkoły Podstawowej w Kostkach Dużych w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach, Szkoły Podstawowej w Słabkowicach w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach i  Szkoły Podstawowej w Szczaworyżu w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach.

 

Lokale otwarte po godzinie 22.
Gorąca dyskusja toczyła się w sprawie ustalenia godzin otwarcia lokali w strefie uzdrowiskowej "A" - w części zdrojowej.  Prace nad nowym projektem uchwały, poważnie ograniczającym godziny pracy placówek [zobacz PDF],  podjęto w związku z licznymi skargami związanymi z problemem zakłócania ciszy nocnej przez klientów lokali gastronomicznych, usytuowanych w uzdrowiskowej strefie „A”. Miało to naruszać przepisy ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych i zapisy Statutu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Szczególnie jaskrawo rysował się konflikt między właścicielami  Pensjonatu "Sanato" i Szpitala Uzdrowiskowego "Słowacki", a najemcą położonej vis a vis  Restauracji "Belwederska".

Ostatecznie przyjęto uchwałę, która nie ogranicza godzin otwarcia lokali, jednocześnie kładąc większy nacisk na wymóg przestrzegania ciszy nocnej w godz. 22 do 6.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z dyskusji w sprawie ustalenia godzin pracy placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych:

 15Sesja_RM_godziny_otwarcia_placowek500.jpg
kliknij i oglądaj


Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w całości w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Godziny emisji:
17.02.2012r. - godz. 11.30, 18.00
18.02.2012r. - godz. 10.30, 16.00

/MC/

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (110)
     

- (2012-02-17 09:33:33)

A jak jest z ZAKAZEM sprzedaży alkoholu w strefie uzdrowiska? Przecież Krystyna, Wojskowy itd to szpitale a wóda się sprzedaje jak trzeba. Po drugie dlaczego hurtownia SAWA nie została pozbawiona koncesji na sprzedaż alkoholu skoro nie dotrzymała terminu opłaty za w/w zezwolenie?

- (2012-02-17 09:30:54)

Z panią Maj mieliśmy przejścia z małżonką, gdy chciała na miejsce małżonki mojej wsadzić swoją znajomą do pracy! NA szczęście to było za panowania ŚP Pana Komendy i taki numer nie przeszedł bo to był PRAWDZIWY BURMISTRZ DLA LUDZI I MIASTA

-do oja (2012-02-17 08:09:52)

dług szpitala musi pokryć organ prowadzący - czyli powiat, nie ma strachu

-odnośnie ciszy w strefie uzdrowiskowej A (2012-02-17 08:09:17)

W tzw. ustawie uzdrowiskowej zawarto szereg norm co można i czego nie można w strefie uzdrowiskowej A .
Zachowanie ciszy nocnej w godzinach 6 -22 to jedyny normalny zapis . Ustawa zabrania w tej strefie budowy jakichkolwiek budynków mieszkalnych , sprzedaży z wyjatkiem sprzedaży na wydzielonych targowiskach lub w sklepech - znikają więc wszelkie stragany . ( cały handel z ul. 3-go maja przeniesiono - lokalizacja za Willą Zielona , nik tak głośno nie oponaował w tej sprawie
W obrębie np. Wełcza gdzie zlokalozowane są buskie przedsiebiorstwa jest całkowity zakaz budowy jakichkolwiek przedsiębiorstw produkcyjnych .
Zgodnie z definicją przedsiębiorstwa produkcyjnego z tej ustawy ta każde gospodarstwo domowe jest przedsiębiorstwem produkcyjnym .
No cóż ktoś tę ustawę napisał , ktoś uchwalił , ktoś zaopiniował a teraz dopiero wszyscy się przebudzili . Przedsiębiorczość Buska w zakresie produkcji po woli będzie umierać .....

-Oj! (2012-02-17 08:04:49)

i jeszcze ciekawostka - szpital na dzień dzisiejszy do prywatyzacji, bo nie jest w stanie spłacić długu, jeszcze chwila i będziemy mogli sobie tylko ponarzekać na forum

-Oj! (2012-02-17 08:02:44)

trzeba przyznać, że władze nigdy nie dostrzegały w tysiącach kuracjuszy swoich klientów, jakoś uparcie nie chcą widzieć i słuchać, tamci wdepnęli, a ci grzebią się w tym z zamiłowaniem, za cztery lata, z nowym będzie pewnie podobnie.

-strach ich ogarnął (2012-02-17 07:17:23)

Mieli likwidować szkoły, zrobili filie, bo strach ich ogarnął. Mieli zamykać lokale o 22.00, nie udało się, bo strach ich ogarnął. Jeśli nie możemy liczyć na mądrość naszej władzy, a jak widać nie możemy, to niech chociaż nie robią głupot - ze strachu przed ludźmi.

-drapichrust (2012-02-17 07:03:56)

Wara mi od Pani Majowej.Ona emanuje wokół tego wydziału i Magistratu rozsądek wiedzę i wrażliwość.Gratuluje Panu Burmistrzowi bardzo kompetentnego Naczelnika.Większość Naczelników Gminy podchodzi do interesanta ze zrozumieniem i kulturą czego nie można powiedzieć o sąsiadach tam jest- nie bo nie i kropka.

-Marina (2012-02-16 23:29:49)

PRZERYWNIK!!!!!!!!!!!! Dajcie zdjęcia i filmik z I LO ze studniówek !!! pozdraiwam;d

- (2012-02-16 22:56:55)

A może by u Sasa duże taczki wyspawali żeby wszystkich za jednym kursem załadować i wywieść do Widuchowej do jaśnie panującego. Niech tam se politykę uprawiają w piaskownicy

- (2012-02-16 22:55:03)

Dobrodzieje, czy wy nie potraficie zrobić czegoś dla ludzi? Jak się patrzy na foty w necie (np na stronie Towarzystwa Miłośników Buska) to jedne i te same gęby się całują, śmieją i wręczają sobie figurki. Już się patrzeć na tą obłudę i towarzystwo wzajemnej adoracji nie da!

- (2012-02-16 22:44:06)

Coraz lepiej... Wogóle to może by całkiem szkoły pozamykać i dzieci do Chmielnika wozić?

- (2012-02-16 22:38:00)

Hańba!!!

-przedmiot-nauczyciel (2012-02-16 18:01:59)

serdeczne "podziękowania" pani majowej, WYBITNEMU NACZELNIKOWI, NARESZCIE SIĘ PANI WYKAZAŁA i pokazała burmistrzowi, gdzie szukać oszczędności. GRATULACJE!
Panie burmistrzu już panu dziękujemy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie oświaty.
Już pan "pokozoł", co potrafi

- (2012-02-16 15:15:55)

kogo tu sluchac burmistrza zal serce sciska jak wstawia pan sikora ludziom kit

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry