swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

XV Sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: AT Data: 2012-02-17 10:43:13 (czytane: 30786)  Wersja do druku

Zgoda na przekształcenie szkół w filie, placówki handlowe i gastronomiczne nie będą zamykane o 22.00 - to dwie najbardziej kontrowersyjne sprawy poruszane podczas XV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

XV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbyła się 16 lutego 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10. Przekształcenie kilku okolicznych szkół podstawowych w filie oraz uchwała w sprawie ustalenia dni i godzin otwierania i zamykania placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych na terenie Miasta i Gminy Busko-Zdrój, to tematy, które budziły najwięcej emocji podczas XV Sesji RM.

Proponowany porządek XV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XV - projekty uchwał Rady Miejskiej.
 

Szkoły do przekształcenia w filie.
Radni podczas głosowania wyrazili zgodę na przekształcenie Szkoły Podstawowej w Kamedułach w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu, Szkoły Podstawowej w Kostkach Dużych w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach, Szkoły Podstawowej w Słabkowicach w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach i  Szkoły Podstawowej w Szczaworyżu w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach.

 

Lokale otwarte po godzinie 22.
Gorąca dyskusja toczyła się w sprawie ustalenia godzin otwarcia lokali w strefie uzdrowiskowej "A" - w części zdrojowej.  Prace nad nowym projektem uchwały, poważnie ograniczającym godziny pracy placówek [zobacz PDF],  podjęto w związku z licznymi skargami związanymi z problemem zakłócania ciszy nocnej przez klientów lokali gastronomicznych, usytuowanych w uzdrowiskowej strefie „A”. Miało to naruszać przepisy ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych i zapisy Statutu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Szczególnie jaskrawo rysował się konflikt między właścicielami  Pensjonatu "Sanato" i Szpitala Uzdrowiskowego "Słowacki", a najemcą położonej vis a vis  Restauracji "Belwederska".

Ostatecznie przyjęto uchwałę, która nie ogranicza godzin otwarcia lokali, jednocześnie kładąc większy nacisk na wymóg przestrzegania ciszy nocnej w godz. 22 do 6.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z dyskusji w sprawie ustalenia godzin pracy placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych:

 15Sesja_RM_godziny_otwarcia_placowek500.jpg
kliknij i oglądaj


Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w całości w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Godziny emisji:
17.02.2012r. - godz. 11.30, 18.00
18.02.2012r. - godz. 10.30, 16.00

/MC/

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (110)
     

-do poniżej (2012-02-17 19:39:49)

odnieś się do problemu ,inteligencie a nie osoby.

-do poniżej (2012-02-17 19:11:26)

Ona /buskowianka/działała i rozsławiała nasze Busko kiedy Ty nie wiedziałeś gdzie ono leży.I przestań używać głupich argumentów "podpierając" się znajomymi.

-do "-" (2012-02-17 18:27:57)

przepis jest przepis. Fabryka jest w centrum strefy A /buskowianka/ i jaki jest na to przepis?. Znajomy opowiadał mi o "komforcie" jaki doznał podczas pobytu w apartamencie w Marconim,w okresie lata kiedy buskowianka pracuje na okrągło.Niby chałas z belwederskiej to mały pikuś do buskowianki.

- (2012-02-17 15:16:01)

Witoldzie Ty wiesz że Pani Gadawska/której nie znam/ma rację.Śmiech wywołują dwie radne które używają dziwnych argumentów.Jedna z nich -jak nie będzie głośno tu to będzie głośno tam.Jaja.Ale i tak najbardziej rozbawili mnie klakierzy.Rzeczowo Stanisław, przepis jest przepis i o czym my tu.

-do poniżej (2012-02-17 13:53:16)

Panie po co nam tyle pól golfowych,przecie pański poprzednik z Łagiewnik już nam jedno zbudował.

-mieszkaniec (2012-02-17 13:51:54)

rozchodzi się tylko o kuracjuszy a mieszkańców ma się w d.....lokal ORANGE przy ul. Słowackiego jest czynny w godzinach nocnych i że mieszkańcy spać nie mogą to nikogo z władz miasta nie obchodzi.Niech któryś z notabli się prześpi w pobliskim domu szczególnie w lecie to zrozumie jaki to jest problem

- (2012-02-17 13:45:57)

pod Zbludowice

-gabi (2012-02-17 13:41:39)

no czegoś tu nie rozumiem ...to jak to w końcu ma być Kostki pod Siesławice czy pod Zbludowice??????????????

-Bravo panie Burmiostrzu (2012-02-17 12:56:17)

LAS WINIARSKI koło Buska A LAS VEGAS w Busku

-Będzie w Busku Las Vegas (2012-02-17 12:41:26)

Jak można było usłyszeć na nagraniu burmistrz stwierdził, że jest za rozwojem buska i chce by w części miasta powstało Las Vegas. Kurde, ale będzie się działo. Podobno za Włókniarzem ma burmistrz zrobić pole golfowe, by rozgrywać turnieje. Jak on chce zrobić na 2 hektarach coś, co potrzebuje terenu 50 hektarów ?? Jejku,ale będzie się działo.

- (2012-02-17 11:46:20)

Czy lekarz naczelny uzdrowiska pani Śliwińska może napisać jakiś protest w temacie sprzedaży alkoholu w strefie A a szczególnie w szpitalach? Czy takiego polecenia nie dostała od pani Korczak bo ona sama posiada restaurację w swoim SZPITALU Słowacki

- (2012-02-17 11:40:39)

Niektórzy radni to porządnie wysłowić się nie umieją lub jakieś głupkowate miny robią jak np radny Gręda

- (2012-02-17 11:39:24)

Ciekawe ileż to podatku wpływa od pana Kumóra i innych osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w Zdroju. Ciekawi mnie też czy pani Korczak więcej wpłaciła do budżetu Państwa czy więcej z niego wydarła poprzez różne dopłaty, refundacje itp

-do autora (2012-02-17 10:55:14)

Słabkowice pod Szaniec, Kostki pod Zbludowice. Jeżeli się coś pisze to proszę pisać prawdę.

-obserwatorka obrad (2012-02-17 10:31:25)

Jak się patrzy jak ci radni głosują to się człowiekowi scyzoryk w kieszeni otwiera. Weźmy dla przykładu wczorajsze głosowanie "uchwał oświatowych". Radny Kokociński w trzech pierwszych szkołach głosował za filiami a w czwartej gdzie trzeba wyłożyć wg projektu 2.8mln PLN wstrzymał się od głosu.Czyżby gmina Busko była aż tak bogata?Gdzie tu oszczędność,gdzie logika? Panie Kokociński jeśli ma pan coś z głową to zgłoś się pan do szpitala w Morawicy może pomogą.Jak się ogląda te sesje to aż się człowiekowi niedobrze robi.Może by tak zaniechano transmisji internetowej to mieszkańcy byliby zdrowsi.Oby do następnych wyborów bo teraz to niektórzy mogliby występować w kabarecie a nie w radzie miejskiej. IDIOTYZM!!!!!!!!!!!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry