swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

XV Sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: AT Data: 2012-02-17 10:43:13 (czytane: 30788)  Wersja do druku

Zgoda na przekształcenie szkół w filie, placówki handlowe i gastronomiczne nie będą zamykane o 22.00 - to dwie najbardziej kontrowersyjne sprawy poruszane podczas XV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

XV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbyła się 16 lutego 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10. Przekształcenie kilku okolicznych szkół podstawowych w filie oraz uchwała w sprawie ustalenia dni i godzin otwierania i zamykania placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych na terenie Miasta i Gminy Busko-Zdrój, to tematy, które budziły najwięcej emocji podczas XV Sesji RM.

Proponowany porządek XV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XV - projekty uchwał Rady Miejskiej.
 

Szkoły do przekształcenia w filie.
Radni podczas głosowania wyrazili zgodę na przekształcenie Szkoły Podstawowej w Kamedułach w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu, Szkoły Podstawowej w Kostkach Dużych w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach, Szkoły Podstawowej w Słabkowicach w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach i  Szkoły Podstawowej w Szczaworyżu w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach.

 

Lokale otwarte po godzinie 22.
Gorąca dyskusja toczyła się w sprawie ustalenia godzin otwarcia lokali w strefie uzdrowiskowej "A" - w części zdrojowej.  Prace nad nowym projektem uchwały, poważnie ograniczającym godziny pracy placówek [zobacz PDF],  podjęto w związku z licznymi skargami związanymi z problemem zakłócania ciszy nocnej przez klientów lokali gastronomicznych, usytuowanych w uzdrowiskowej strefie „A”. Miało to naruszać przepisy ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych i zapisy Statutu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Szczególnie jaskrawo rysował się konflikt między właścicielami  Pensjonatu "Sanato" i Szpitala Uzdrowiskowego "Słowacki", a najemcą położonej vis a vis  Restauracji "Belwederska".

Ostatecznie przyjęto uchwałę, która nie ogranicza godzin otwarcia lokali, jednocześnie kładąc większy nacisk na wymóg przestrzegania ciszy nocnej w godz. 22 do 6.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z dyskusji w sprawie ustalenia godzin pracy placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych:

 15Sesja_RM_godziny_otwarcia_placowek500.jpg
kliknij i oglądaj


Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w całości w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Godziny emisji:
17.02.2012r. - godz. 11.30, 18.00
18.02.2012r. - godz. 10.30, 16.00

/MC/

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (110)
     

-yro (2012-02-23 07:06:15)

Pojawili się u nas tacy co to myślą ,że świat będzie się kręcił w myśl ich mniemania.Winni pamiętać o tym ,że jest odwrotnie i oni będą się kręcić zgodnie z wolą świata -amen.

--bąbelek (2012-02-22 09:58:59)

Panie G,K i Ś puściły się na zbyt głęboką wodę i maja problem, ale to ich brożki.!

-Władza-wiedzący (2012-02-21 23:15:26)

Dnia 17 lutego a więc 1 dzień po sesji rady miejskiej o godz 22.10 była burda i zakłócenie spokoju w Sanatorium Słowacki i na jego zewnątrz.Na tyle głośna że musiała interweniować ochrona i policja.(do sprawdzenia w notatkach). Dnia 18 lutego po godz 22.00 pijani klienci z sanatorium Słowacki robiąc awanturę próbowali się dostać do Rest. Belwederskiej nie wpuszczeni przez ochronę i upomnieniu przez policje odeszli.Dnia 21 lutego o godz 22.05 dwaj pijani goście wyszli ze szklankami i piwem z Sanatorium Słowacki i udali się do Belwederskiej, nie wpuszczeni przez ochronę odeszli rozbijając szkło na ul. 1 Maja i głośno się zachowując oddalili się. Słuchajcie może tylko wystarczy zlikwidować alkohol w Sanatorium Słowacki i będzie spokój w Zdroju. Pani Gadawska na sesji Rady Miasta pomyliła chyba lokale oskarżając niektórych właścicieli lokali że to ich goście tłuką szkło i rozwalają kosze. Trzeba by się przyjrzeć chyba komu innemu i to nie tylko o to .

-brdummmmm (2012-02-20 07:18:44)

Nawet naszemu Zdrojowi zaczyna sie robić brzydka gębę.Dziękujemy Burmistrzowi i Wam radni,że stajecie po właściwej stronie. Co jakiś czas słyszę jak ton lamentom próbują nadawać różnego rodzaju obierki,przekładające własne interesiki nad interes ogólny..Najwięcej do powiedzenia o naszym mieście mieć winni buszczanie.Właściciele małych co nie co usługodawców niech siedzą mocno na tych częściach ciała które nazywa się potocznie dupą.Na około Zdroju należy budować bazę rozrywkową również dla bardzo bogatego kuracjusza.Komu przeszkadza pomruk samochodów po 22:00 lub głośne rozmowy podchmielonych kuracjuszy i kuracjuszek może zawsze wybrać spokojniejsze miejsca na sny i drzemki,nie koniecznie w Mickiewiczu czy Sonato.Wielu kuracjuszy łączy leczenie z relaksem i nie poradzicie na to .Świat idzie w tym kierunku.Jakiś czas temu jeden z właścicieli o którym nie warto nawet pie.dnąć robił zadymę z powodu zakłóceń ciszy gwarem ptasiego sejmiku wokół jego zabudowań ,żądając od magistratu by uciszyły ptaszęta przy udziale myśliwych z dubeltówkami i nadział się nie tylko na władzę ale i na obrońców przyrody.

-dek (2012-02-19 19:39:57)

Radni to niech się zajmią tym że ludzie ze Skotnik, Radzanowa i Baranowa nie chcą farm wiatrowych wysokich jak Pałac Kultury, które zeszpecą krajobraz. Wszyscy mieszkańcy są zdecydowanie przeciw i mają rację. Więcej na ten temat na www.stopwiatrakom.eu

-Veronika (2012-02-19 18:23:09)

No coz nie wlrabyiscie jego czlowieka czym obraziliscie jego majestat. Nasz burmistrz duzo mowi o klasie, ale jaka klase sam reprezentuje pokazal wlasnie na I sesji. Jego klasa jest brak klasy.

- (2012-02-19 09:45:40)

Niech się radni zajmą śniegiem zalegającym, bo do stycznia zimy nie było więc są oszczędności by śnieg usuwać i posypywać piaskiem kiedy trzeba

- (2012-02-19 09:44:37)

Najgorsze jest to, że w radzie większość to nauczyciele a szkoły zamiast rozwijać to się zamyka, dołącza itd. Zajmują się pierdołami jak np godz otwarcia lokali usługowych - to jeżeli do mnie klient umówi się na 6.00 do fryzjera to mam go nie obsłużyć bo tak se rada zadecydowała?

-co ze szpitalem (2012-02-18 19:46:03)

czy w sprawie szpitala też będzie głosowała rada

-olo (2012-02-18 18:30:14)

Faktycznie.Poprawię się

-smerf (2012-02-18 14:44:39)

cześć marudo OLO :) Co się nie podpisujesz?:)

-do smerf (2012-02-18 12:01:26)

sam jesteś atrakcją turystyczną. Atrakcje mu zbudujcie a on będzxie stał i się dziwował drapąc się po przedziałkuSkąd pieniądze? SKĄD POMYSŁ? Kto wreszcie zajmie się wyszukaniem ewentualnego inwestora? Busko jest pozbawione walorów turystycznych mogących zwabić turystów. Busczanie też przyjezdnym za bardzo skłonni nie są. Busko staje się powoli mieściną bez wyrazu, taką Włoszczową lub innym Staszowem. Uzdrowisko znalazło się pod zarządem osób bez misji, bez wyobrażni, bez rozmachu, więc powoli upada. Kwestia niedługiego czasu jak utracone zostana walory uzdrowiskowe bo zanieczyszczenie spore.Zamiast myśleć o tym szalone projekty magistrat forsuje o rozwijaniu turystyki. Brak gróg, parkingów, miejsc hotelowych, tras turystycznych przyzwoitych, brak pomysłu na spędzanie tu czasu wolnego, zero promocji, fatalna informacja turystyczna / vide strona Busko Travel/,nieestetyczne miasto, po***dająca z roku na rok zieleń itp Zczym do gościa czyli turysty? Kto przyjedzie oglądać Skorocice czy Grochowiska lub zapyziałą Wiślicę?Nawet przyzwoitych widokówek z okolic nie uświadczysz.BSCK nie ma oferty dla turysty , nie ma i dla miejscowych. Galeria w Willi Zielona to jakaś pomyłka.I cały lament że o 22 ma być w uzdrowisku cisza. Agresywny biznes gastronomiczzny / o marnym poziomie . drze dziub. I wszyscy wymiękają. Wiec nie będziecie mieli ani tego biznesu ani turystów kuracyjnych

-smerf (2012-02-18 11:29:55)

Las Vegas w Busku to jest to:) ja proponuje jeszcze redstreet i cofeeshop będzie tysiące turystów:) Zbudujcie jakieś atrakcje turystyczne a nie pierdołami się zajmujecie:) Dobra decyzja rady nie można komuny wprowadzać rządy mają być liberalne i mają wspierać przedsiębiorców...

-z (2012-02-18 10:48:51)

Dokładnie tak. Przepis jest przepis.I tyle w tej sprawie.

-do poniżej (2012-02-18 09:27:10)

On właśnie odniósł się do problemu.W/g Ciebie jak "działa"buskowianka to czemu nie może działać Belwederska.Jak chcecie zamknąć Belwederską to najpierw trzeba zamknąć buskowiankę.I nie obrażaj ludzi.Buskowianka była i jest jedyna w Polsce.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry