swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Gmina Busko-Zdrój będzie łączyć szkoły.

Dodane: AT Data: 2012-02-08 15:42:25 (czytane: 17134)  Wersja do druku

Reorganizację sieci szkół planuje gmina Busko- Zdrój. Na razie, placówki nie będą likwidowane, ale łączone. Jeśli radni wyrażą zgodę, cztery szkoły staną się filiami innych, większych jednostek.

Takie rozwiązanie nie wpłynie znacząco na samo funkcjonowanie placówek, ale będzie mniej dyrektorów. Łatwiej będzie również organizować pracę nauczycieli, którzy będą mogli uczyć np. w dwóch szkołach - twierdzi Henryk Radosz, zastępca burmistrza Buska Zdroju.

Szkoła Podstawowa w Kamedułach ma być filią placówki w Szańcu. Z kolei, szkoła w Słabkowicach zostanie przyłączona do placówki w Kołaczkowicach. Podstawówka w Kostkach Dużych stanie sie częścią szkoły w Siesławicach, zaś placówka w Szczaworyżu stanie się filią Zespołu Szkół w Zbludowicach.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni w przyszłym tygodniu. Jeśli wyrażą zgodę, placówki będą połączone od pierwszego września.

Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (40)
     

-zgadzam sie!! (2012-02-09 17:05:34)

karta nauczyciela powinna zostac zlikwidowana, a nauczyciele do roboty!! to sa lenie i maciwody!

- (2012-02-09 16:14:34)

Rewolta musi byc!!!! a nauczycieli trzeba gonic do ROBOTY!!!! bo to tylko dyskutanci, a do pracy maja lewe rece:) i dobrze sie dzieje, ze beda laczone szkoly, zmaleje liczba nauczycieli i zobacza co to prawdziwa praca za 1300zl na reke gdzie pracuje sie po 50 godz tygodniowo!!!! i gdzie ta sprawiedliwosc!!!!!

-buszczanin (2012-02-09 16:08:21)

Wyjątkowo kosztowną - ponad 100 mln - i w mojej ocenie mało potrzebną "rewitalizację" Buska rozpoczął poprzedni burmistrz. Dzisiejsza mało ciekawa kondycja finansowa miasta i gminy jest pochodną działań poprzedników i to ich powinno się z tego rozliczyć.

- (2012-02-09 13:12:38)

a juz wszyscy zapomnieli za Wasowicz to nauczyciel . nastepnie Gajewski i gradzik tez nauczyciele i TO ONI PIERWSI ZLIKWIDOWALI 4 SZKOŁY gdzie w kazdej bylo tyle uczniow co dzisiaj razem we wszystkich czterech,juz o tym piszacy komentarze zapomnieli -a szkoda ze macie amnezje,

-ja (2012-02-09 11:48:21)

Rewolta od plewienia klombów jesteś ty!

- (2012-02-09 11:35:24)

jestem za !!

-baba jaga (2012-02-09 11:29:08)

a może by tak połączyć np Widuchowe z Kotkami, Janiną, Kołaczkowicami i zrobić jednego sołtysa np pana Sikorę a małżonkę szefową rady sołeckiej

-? (2012-02-09 10:29:12)

typowy Polak wstaje rano ze swego Szwedzkiego łóżka, robi sobie Brazylijską kawę w
Niemieckim ekspresie, włącza Japoński telewizor,
przegląda pocztę w Amerykańskim laptopie, po czym
siada na Francuskim fotelu i czyta POlską gazetę,
rubryka - praca, a ofert brak.

-Do "Rewolta" (2012-02-09 10:13:26)

Zamiast dawać pieniądze nauczycielom,żeby Ciebie uczyli, powinni zrobić chodnik. Wtedy nauczyciel nie nauczyłby Ciebie pisać i nie pisałbyś takich GŁUPOT!!!

-... (2012-02-09 10:13:24)

A może Pan rozwiąże Rade Miejską Sam poda się do dymisji i zrobi Pan coś "dla ludzi"

-jerzyk (2012-02-09 10:04:10)

Po co się uczyć!!!
Pozamykajmy wszystkie przedszkola, szkoły, uczelnie!!!
Wszak niewykształconym, bezrobotnym i pijanym narodem łatwiej kierować:D

-REWOLTA (2012-02-09 09:11:55)

zamias wybudowac jakis chodnik, to jest przerost nauczycieli!!!!! jeszcze placi im sie 14-nastki a nie wspomne, ze pracuja po 18godz tyg(pelen etat) i zarabiaja okolo 1800zl na reke!!!! nie wspomne o wakacjach itp. Ktory zawod ma tak dobrze. A dzieci jest coraz mniej a placowke trzeba utrzymac a to nie male pieniadze, wiedz mysle, ze to dobry pomysl, a np NAUCZYCIEL W OKRESIE WAKACJI MOZE NP PRZEZ 1.5 MIESIACA PRACOWAC NA RZECZ GMINY NP W PARKU JEST TYLE DO PLEWIENIA KLOMB!!!!!!!!

-... (2012-02-09 09:07:01)

Ciekawe jak zagłosują radni:Gawin,Ciba,Gręda.

- (2012-02-09 07:52:30)

No i bardzo dobrze!
Trzeba było pomyśleć na kogo się głosuje. Jak słyszałem, że większość głosuje na Sikorę bo to taki "dobry" i "prawy" człowiek, to niedobrze mi się robiło. Teraz weźcie taczki i idźcie pod Urząd. Powodzenia życzę!! Busko... nie dla idiotów....

-to krok do likwidacji (2012-02-09 07:12:13)

Takie łączenia nic nie dają, są tylko pierwszym krokiem do likwidacji tych szkół. Jakie to przyniesie oszczędności ?? Jak to usprawni pracę szkół i nauczycieli ?? Jaka w tym logika ? Szkoła w Kostkach do mniejszej szkoły w Siesławicach, zamiast obydwie do pobliskiej w Zbludowicach. Słabkowice do Kołaczkowic, zamiast do Szańca gdzie jest bliżej. Nie ma w tym logiki. Robi burmistrz sztukę dla sztuki. Szkoda ludzi i szkoda gminy z tym panem daleko nie dojdziemy.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry