swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Gmina Busko-Zdrój będzie łączyć szkoły.

Dodane: AT Data: 2012-02-08 15:42:25 (czytane: 17136)  Wersja do druku

Reorganizację sieci szkół planuje gmina Busko- Zdrój. Na razie, placówki nie będą likwidowane, ale łączone. Jeśli radni wyrażą zgodę, cztery szkoły staną się filiami innych, większych jednostek.

Takie rozwiązanie nie wpłynie znacząco na samo funkcjonowanie placówek, ale będzie mniej dyrektorów. Łatwiej będzie również organizować pracę nauczycieli, którzy będą mogli uczyć np. w dwóch szkołach - twierdzi Henryk Radosz, zastępca burmistrza Buska Zdroju.

Szkoła Podstawowa w Kamedułach ma być filią placówki w Szańcu. Z kolei, szkoła w Słabkowicach zostanie przyłączona do placówki w Kołaczkowicach. Podstawówka w Kostkach Dużych stanie sie częścią szkoły w Siesławicach, zaś placówka w Szczaworyżu stanie się filią Zespołu Szkół w Zbludowicach.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni w przyszłym tygodniu. Jeśli wyrażą zgodę, placówki będą połączone od pierwszego września.

Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (40)
     

-... (2012-02-08 23:12:37)

Ciekawe co można by jeszcze połączyć ? Zaproponujmy Panu Burmistrzowi -
1. Wydziały i samodzielne stanowiska w Gminie - jest ich 15 !!!!i w mniejszym gronie urzędników szybciej przepływają ważne informacje .
Ciekawe , że w naszym mieście jest tylu mądrych ludzi a rządzą naszym miastem jacy rządzą . Za czasów każdego coś likwidują , coś łączą , szkoda , że tworzą tylko stanowiska najczęściej całkiem zbędne dla osób z wątpliwymi umiejętnościami.

-qqłka (2012-02-08 20:55:43)

Panie Burmistrzu -mam nadzieję że ludzie to widzą i w końcu wyjedzie pan na taczkach "wśród ludzi" bo "dla ludzi" to pan zbyt wiele a praktycznie to nic nie uczynił dobrego.

-777 (2012-02-08 20:33:40)

Waldemar Sikora "z ludźmi, wśród ludzi dla ludzi" temu panu już dziękujemy

-ixi (2012-02-08 20:05:58)

ja bym poszedł dalej. Jeśli już robi imć pan burmistrz oszczedności to trza zrobić ze wszystkich szkół jeden zespół placówek oświatowych w całej gminie i zrobić jednego dyrektora. Nauczyciele jak powiedział pan Radosz będą jeździć z jednej szkoły do drugiej i na pewno będzie "taniej" i "racjonalniej". Następnie połączyć jeszcze Komunalkę z Pływalnią i dworcem i znów jeden dyrektor. Czyż nie ładnie to wygląda a jakie oszczędności?

-tadek (2012-02-08 20:04:24)

dobry pomysl moim zdaniem

- (2012-02-08 19:21:12)

A może by tak w ramach oszczędności zrobić jednego vice burmistrza a nie dwóch z pensjami niemal 10 tys PLN. Cóż takiego nadzwyczajnego robią panowie Radosz i Mierzwa? A może im wystarczy po 5 tys na miesiąc to i tak bardzo dużo na warunki Buska Zdroju !!!

- (2012-02-08 19:14:32)

W radzie jest większość nauczycieli, więc mam nadzieje że zagłosują zgodnie z sumieniem nauczycielskim a nie tak jak im każą... Zresztą im wszystko jedno byle przy korytku być. A co do Sikory - na szkolnictwie zna się jak mało kto: oczytany, wykształcony itd. Jest gorzej jak za komuny, układy już jawnie widać nikt się z tym nie kryje !!!

-aaaaaaaaaaa (2012-02-08 18:37:47)

a moze wreszci zrobi Pan z ulicą koło szpitala,tam jest massakra!!!!!!!!!!po co tyle swiatel w miście,a tam gdzie potrzeba nic nie robicie,moze jakies rondo???????????

-abe (2012-02-08 16:39:18)

a miało być tak pięknie "z ludźmi, wśród ludzi dla ludzi "??????????????????????

-xxx (2012-02-08 16:06:52)

Czterech dyrektorów się zwolni każdy z nich ma dodatek funcyjny ok. 500-600 zł czyli ok. 2400 zł miesięcznie, ile będą kosztowały przejazdy służbowe dyrektora np. ze Zbludowic do Szczaworyża?? Jak będzie wyglądała organizacja tych szkół... ten sam nauczyciel 2 godz. tu a potem 2 godz. tam (przejazd na koszt własny). Gdzie tu oszczędności, mam nadzieję że Pan Burmistrz przedstawi kalkulacje. A TO WSZYSTKO PO TO ŻE FILJĘ MOŻNA ZAMKNĄĆ O NIC NIKOGO NIE PYTAJĄC.
A miało być tak pięknie.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry