swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Gmina Busko-Zdrój będzie łączyć szkoły.

Dodane: AT Data: 2012-02-08 15:42:25 (czytane: 17135)  Wersja do druku

Reorganizację sieci szkół planuje gmina Busko- Zdrój. Na razie, placówki nie będą likwidowane, ale łączone. Jeśli radni wyrażą zgodę, cztery szkoły staną się filiami innych, większych jednostek.

Takie rozwiązanie nie wpłynie znacząco na samo funkcjonowanie placówek, ale będzie mniej dyrektorów. Łatwiej będzie również organizować pracę nauczycieli, którzy będą mogli uczyć np. w dwóch szkołach - twierdzi Henryk Radosz, zastępca burmistrza Buska Zdroju.

Szkoła Podstawowa w Kamedułach ma być filią placówki w Szańcu. Z kolei, szkoła w Słabkowicach zostanie przyłączona do placówki w Kołaczkowicach. Podstawówka w Kostkach Dużych stanie sie częścią szkoły w Siesławicach, zaś placówka w Szczaworyżu stanie się filią Zespołu Szkół w Zbludowicach.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni w przyszłym tygodniu. Jeśli wyrażą zgodę, placówki będą połączone od pierwszego września.

Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (40)
     

-Piotrek (2012-02-12 23:04:22)

zlikwidowac szkołęw Szczaworyzu ,A NAUCZYCIELI DO SZKÓŁ W BUSKU NIECH ZOBACZĄ JAK SIE NAPRAWDĘ PRACUJE MAJAC W KLASIE 20 DZIECI A NIE PIECIORO.

- (2012-02-11 09:37:05)

nie wiedziałem ze takie prymitywy sa w busku sądzę ze to ci z tych szkół do likwidacji bo jak ich jest 2 w klasie a pani profesor mówi że zmęczona pracą w takiej klasie to znaczy ze same gamonie i nic sie z nimi nie dz zrobic chyba tylko mozna ich nauczyc pisac

-a ja tam lubię... (2012-02-10 18:00:30)

a ja tam lubię szkołę i nauczycieli ;)

- (2012-02-10 13:17:21)

A ileż to maja wolnego mądralo? Chyba nie do końca jesteś zorientowany jak to na dzień dzisiejszy wygląda. A co do strasznie długiego urlopu to pamiętaj że każdy pracownik ma urlop..

-romek (2012-02-10 09:58:59)

w końcu ktoś łączy w tym kraju a nie dzieli :)

- (2012-02-10 09:30:26)

Ludzie przecież nas musi ktoś uczyć,fakt że co do DNI WOLNYCH TO SZOK nie powinni mieć tyle wolnego i wszyscy na nich pracujemy .Maja bdobre pensje i jeszcze marudzą

-do "rewolta" (2012-02-09 21:09:43)

REWOLTA sp. z o.o. to kierowana przez Andrzeja Horubałę dynamiczna warszawska firma realizująca niezwykłe programy telewizyjne. Naszą najnowszą propozycją jest autorski program Jana Pospieszalskiego "Bliżej".
No i wszystko jasne!

- (2012-02-09 21:06:09)

A ty po tych uniwerkach robisz za 1300 ?

-do "rewolta" (2012-02-09 21:05:32)

A ty co skończyłeś? Prawo, medycynę czy może jesteś inżynierem?

-REWOLTA (2012-02-09 20:56:46)

jak statystyki mowia to najczesciej nauczyciele wyjezdzaja do Niemiec np do zbiorow ogorkow, wiec jak jestesie tacy wyksztalceni to czemu pracujecie na zachodzie i to przy najgorszych pracach!!!!! bo prawda jest taka, ze nic innego nie potraficie i juz, a skonczyc uniwerek to nie to samo co polibude czy prawo lub medycyne a uwazacie sie za najmadrzejszych!!!!! .... i kto tu jest CYMBAŁ.....

- (2012-02-09 17:52:08)

Ja cymbale pracujesz 50 godzin i ci nie pasuje to się zwolnij lub poskarż się do PIP. A najlepiej rozpocznij działalność gospodarcza lub zatrudnij się w szkole jako nauczyciel. Nikt na siłę nie każe ci za grosze tyrać

- (2012-02-09 17:49:26)

Do tego co pisał o rewolcie i nauczyciele do roboty. Może i masz rację, ale zważ na to że jak wywalą nauczycieli ze szkół to tobie roboty może braknąć w Busku bo bezrobocie wzrośnie lub zamiast 1300 dostaniesz 900 zł...

-tbu (2012-02-09 17:48:14)

Szanowni buszczanie !!!
Macie teraz nauczkę, że jak wybieracie swoich przedstawicieli władzy lokalnej, to, trzeba ze zrozumieniem przeczytać i przeanalizować ich CV, a później wyciągnąć prawidłowe wnioski.!!! Niby nic, a tak wiele. Pozdrawiam.

-do tego co pisze że rewolta musi być (2012-02-09 17:27:05)

Pewnie, pozamykać szkoły i pogonić nauczycieli. Niemcowi do roboty nie jest potrzebny nikt wykształcony, nawet w stopniu podstawowym. A może się lepiej zastanów, że jak zapychasz za 1300zł to ktoś cie robi w bola i chce żeby tak zostało już na zawsze i choćby po to zamyka czy łączy szkoły a czego efektem będzie w przyszłości brak świadomości. Problem nie leży w nauczycielach, policjantach czy lekarzach. Dlaczego zwykły robotnik w Niemczech zarabia minimalnie 5 razy więcej niż nasze, polskie stawki. Przecież też jest w unii, która wyrównuje prawa wszystkich no i ceny ale jakoś za cholerę nie chce wyrównać zarobków.

-do Buszczanina (2012-02-09 17:08:18)

Zorientuj się ile kosztuje rewitalizacja, dopiero później komentuj.Koszty zawyżyłeś 3-krotnie! Pewnie pomyliło ci się z uporządkowaniem gospodarki wodno-kanalizacyjnej. Cóż, dla ciebie to wszystko jedno. Pozdrawiam i do odrobić zaległości.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry