Dodane: AT Data: 2012-02-04 10:39:42 (czytane: 19106) 
31 stycznia 2012 roku Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku- Zdroju gościł przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej pana Marka Jończyka oraz panią Katarzynę Gadawską, przedstawiciela Buskiego Klubu Gazety Polskiej.
Ta wyjątkowa wizyta związana była tematycznie z 30 rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i odbywała się pod hasłem „Stan Wojenny – Pamiętamy”.
Młodzież ZSTiO mogła uczestniczyć w pouczającej lekcji historii i wysłuchać relacji z wydarzeń, które miały miejsce 13 grudnia 1981 roku. Pan Jończyk przedstawił w formie prelekcji i prezentacji multimedialnej szereg ciekawych obrazów i sytuacji charakteryzujących tamten przełomowy dla Polski czas.
Tłem dla ciekawej prelekcji była również wystawa pamiątek, plakatów i zdjęć dotyczących stanu wojennego zorganizowana przez Buski Klub Gazety Polskiej.
W czasie uroczystości zaprezentowano również piosenki barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego „Mury”, „Obława" oraz zespołu Kult - piosenka pt.„45-89”.
Na koniec wszyscy uczestnicy przenieśli się w lata 80 wspólnie oglądając propagandowe filmy Polskiej Kroniki Filmowej z okresu PRL-u.
Na jeden dzień sala gimnastyczna Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zamieniła się w małe muzeum stanu wojennego, a uczniowie stali się świadkami historii tak bliskiej, a jednocześnie tak dalekiej.
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (52) |
-pisze Viola że..... (2012-02-07 23:58:21)
spotkanie niepotrxebnie nagłośniono. Czyli co, problem w tym że się wydało a nie w tym że złamano dobry obyczaj nie wprowadzania polityki do szkoł? Pani dyrektor lubi nagłaśniać własną osobę .Wiec trudno mieć do młynarza pretensje że mąką ubrudzony.
-- (2012-02-07 23:34:57)
Starosta nie ruszy damy bo czytała listy do Koryntian itd.Dziwne ,ze o BCH i wielkich czynach chłopskiego wojska w rolniczym powiecie buskim nie pamiętają niektórzy zaczadzeni pisem nauczyciele.Podpowiadam gen Kamiński,Pawlina,Maślanka i dziesiątki innych.
-Viola (2012-02-07 22:59:20)
Niestety ale olo ma wielką rację.Zrobiono w szkółce całkiem nie potrzebnie pro pisowską hucpę.Gdyby to spotkanie poprowadził któryś z nauczycieli a nie sama Pani dyrektor i poza szkołą to Pan Olo nawet by go nie zauważył a tak cóz daliście d. Spotkanie nie potrzebnie nagłośniono i ubrano w kolorowe kacze piórka.Gdy patrzę po twarzach tych młodych ludzi to widzę ,że nie wiele to ich interesuje.Kazano przyjść to przyszli.Jeśli takie tematy pisowskie medium tłoczy na każdym kroku to oni bardziej interesują się tym co urodzi się po podpisaniu ACTA Sbeckie akta to już dla nich lamus wapno gaszone,makulatura.Stefan Niesiołowski powiedział kiedyś ,że to już nikogo nie interesuje ale widocznie mylił się.Jeszcze jest kilku takich którzy z uporem maniaka nawet z lutego zrobią grudzień byle tylko trwać.
-do poniżej (2012-02-07 21:23:37)
ale masz refleks. My tu nie o stanie wojennym.My o wpychaniu się partii i jej przybudówek do szkół.Czaisz?
-jatuNaChwilę (2012-02-07 21:13:05)
O rany ! Co za PRL-owski skansen w komentarzach.
Tak wielu jeszcze nie przełknęło tego wyroku z 12 stycznia 2012 r ?
"Sąd uznał, że oskarżeni będąc funkcjonariuszami państwa komunistycznego dopuścili się w 1981 roku zbrodni komunistycznej, działając w związku przestępczym o charakterze zbrojnym."
-olo (2012-02-07 20:41:14)
z dokumentacji zamieszczonej na tym portalu można wyciągnąć zasadnie następujące wnioski
1Pani dyrektor szkoły zaprosiła na spotkanie z młodzieżą działaczkę lokalną klubu Gazety Polskiej. Pytanie w jakim celu?
2Na to spotkanie została przygotowana ekspozycja materiałów obrazujących stan wojenny sygnowana w części znakiem partii opozycyjnej PiS oraz podpisana przez klub Gazety Polskiej. Jaką rolę miał tu do spełnienia PiS? Pani dyrektor nie zauważyła tego? Nie dostrzegła że to jest forma agitacji politycznej?
3Pani Dyrektor nadała tej uroczystości rangę nadzwyczajną uczestnicząc w jej rozpoczęciu. Pytanie: wiedziała co firmuje czy nie?
Wymienione na podstawie tylko fotografii spostrzeżenia niestety dyskwalifikują dyrektorkę.Twierdzenie, że dyrektorka nie podejmowała działań politycznych nie ma wobec wykazanych faktów uzasadnienia. Takie działania na terenie szkoły i wobec młodzieży były podejmowane.
-smerf (2012-02-07 19:24:19)
Macie historyków w szkole i to właściwe osoby do przeprowadzania takich spotkań. Propaganda Pis w szkole ciekawe zebranie:D
-DDD (2012-02-07 19:21:14)
Jeśli chodzi o panią dyrektor nie sądzę, żeby podejmowała się jakiegokolwiek działania nawet w zakresie politycznym, gdyż każdy zna prawo, a tam wyraźnie jest napisane, że nie można głosić niczego co by miało związek z jakąkolwiek partią. Czasy są ciężkie i każdemu komu zależy na posadzie chyba nie przejdzie pomysł, aby ją stracić, z tego co widzę tutaj to nikt nie orientuje się w temacie, bo taka prawda,że nikt na tej prelekcji nie był.
-DDD (2012-02-07 19:16:01)
hahaha olo jaka ksywa... ciekawa postać.. człowiek komun...Uwaga nic nie można powiedzieć i nic nie można zrobić, bo człowiek komun i tak kill you ;pp
-Darwin (2012-02-07 19:09:25)
Ciekawe, że już dwukrotnie niejaki Olo pisał o dymisji pani dyrektor. Ciekawe o tyle, że chyba (nie jestem do końca pewny) w tym roku odbędzie się konkurs na stanowisko dyrektora. I co - stary komuch Olo już komuś ze swojej kliki usiłuje przygotowywać posadkę?
-kotencio (2012-02-07 18:13:51)
Ja jestem od Palikota i chce się spotkać to dyrektorka da czy nie da proszę o odpowiedzenie
- (2012-02-07 14:38:36)
brawo, brawo, a komentarzami Ola bym się nie przejmował. On i tak wszystko
i wszystkich krytykuje-sumienie miasta Busko-Zdrój. Niedługo walentynki już czekam na odpowiedni komentarz
-do poniżej (2012-02-07 13:59:20)
a jak ta komuna nawracała na siłę? Udział w pochodzie? Czy dział w akademii ku czci? Kto nie chciał ten nie szedł i żadnej z tego powodu nagany czy innych kłopotów nie było. Oczywiście osioł zawsze się tłumaczył, że ma dwóje za poglądy
- (2012-02-07 10:54:50)
Robicie z mlodziezy niewolnikow- stanu wojennego- jak nie wyslucha nawiedzonych pisowcow- to PALA !!!!
Jak za moich czasow komuna nas nawracala- na sile, i co im z tego wyszlo ?
Mlodzez dzis nie jest glupia- szkola to nie jest miejsce na zagrywki plityczne !!!
-- (2012-02-07 09:37:29)
Ciekawe czy pani drektor nalezy do kaczystów czy do kogo bo do po i psl to chyba nie.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.