swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Spotkanie NOWOROCZNE Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2012-01-16 12:09:11 (czytane: 17658)  Wersja do druku

W czwartkowy wieczór 12 stycznia 2012 roku, o godz. 17.30 w pięknej sali restauracyjnej gościnnego Hotelu Pod Świerkiem - Pana Tadeusza Ura - w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste noworoczne Spotkanie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, na które Zarząd TMB-Z zaprosił wielu znakomitych gości.

Spotkanie zaszczycili m.in.: Jerzy Kolarz Starosta Buski, Henryk Radosz Z-ca Burmistrza MiG w Busku-Zdroju, Marian Janik proboszcz parafii NP NMP, przedstawiciele podmiotów uzdrowiskowych, stowarzyszeń, przedsiębiorcy, artyści oraz członkowie i sympatycy Towarzystwa. Spotkanie w pierwszej części miało charakter roboczy.

Po powitaniu wszystkich wspaniałych gości przez Prezesa TMB-Z głos zabrali: Kazimierz Kucharski, Jerzy Kolarz i Henryk Radosz. Wszyscy w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie Towarzystwa dla lokalnej społeczności i dla miasta w swej ponad 30 letniej działalności oraz inicjatyw wpisujących się w historię Buska-Zdroju. Laudacje zakończyły życzenia i uroczysty toast.

tmb_spotkanie001.JPG

tmb_spotkanie002.JPG

tmb_spotkanie003.JPG



Następnie Leszek Gadawski, Prezes TMB-Z nawiązał do działań Towarzystwa w 2011 roku i zaprezentował najważniejsze założenia dotyczące bieżącego roku. Później głos zabrał Janusz Rozborski - Skarbnik Towarzystwa. Przedstawił szczegółowe sprawozdanie z działalności TMB-Z za rok 2011. Kolejną częścią wieczoru było przedstawienie dwóch propozycji modeli rzeźb pomnika Leszka Czarnego. Figura ta  ma stanąć w tym roku w Busku przy alei Mickiewicza z okazji 725 - lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Oba projekty zostały bardzo pozytywnie ocenione. W dalszej części spotkania, przy wspaniałościach kulinarnych serwowanych przez Szefa Kuchni Hotelu Pod Świerkiem zebrani kontynuowali rozmowy na tematy związane z działalnością Towarzystwa i propagowaniem walorów Buskiego Ponidzia.

/K.G./
Źródło: www.tmb.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (62)
     

-zależy... (2012-01-17 11:52:34)

od jakiego wieku zaliczasz do staruszków, i do jakiego wieku zaliczasz do młodych...

Jeżeli wszystkich ze zdjęć zaliczasz do staruszków, to przyjżyj się dobrze, i przemyśl to jeszcze...

-Na rowery nie wsiadamy, to prawda, ... (2012-01-17 11:49:06)

... bo mamy potężne motory. Po prostu na nich jeździmy...

- (2012-01-17 11:28:38)

Ten artykuł, to tylko promowanie "restauracji" prowadzonej przez pana U. Bardzo proszę nie mieszać tych dwóch spraw, pan U. trzyma się TMB bo dzięki temu kręci się interes z kuracjuszami, bo ma jakieś podobno Centralne Biuro Skierowań, nazwa która wprowadza w błąd ludzi przyjeżdżających do Buska i tu jakoś TMB nie ingeruje, żeby wyjaśnić całą tą sytuację. TMB zróbcie coś z tym.

-Grzegorz (2012-01-17 11:17:56)

Oglądam i oglądam zdjęcia i nie zauważyłem żadnej młodej osoby,sami staruszkowie - pewnie się zaraz obrażą o tych staruszków. Ale wy nawet na rower nie wsiądziecie.Nazwę proponuję zmienić...

-Tak, tak.. (2012-01-17 11:08:47)

Tylko prawdziwi miłośnicy Buska mają prawo do decydowania o czymkolwiek.
Są prawdziwi Polacy, są też prawdziwi miłośnicy Buska.
Bo ci co działają, coś robią to są pseudo miłośnicy.
Ci prawdziwi co uważają się za lepszych, wolą siedzieć w domu przy komputerze i tylko piszą jak być powinno. Nie chcą dołączyć do tych co już coś robią. Nie chcą (chyba bardziej nie potrafią) nic sami zrobić, ale wszystko wiedzą najlepiej, i oni są prawdziwymi przedstawicielami społeczeństwa Buska.

Każde stowarzyszenie ma swoje cele statutowe. Dobrze, że są takie stowarzyszenia które pomagają różnym, mikro społecznościom. Nie wszyscy jednak muszą działać w taki sam sposób i w takim samym celu. Na tym polega działanie różnych stowarzyszeń, budujących w ramach samorządności "nasze małe ojczyzny".

Panie Marku!
Dziękuję, że zamieszcza Pan informacje o życiu naszego miasta.

- (2012-01-17 10:35:45)

Jakie buskie Ponidzie?(przymiotniki piszemy małymi literami)

-czytelnik (2012-01-17 09:51:25)

A od kiedyż to Janik jest proboszczem NP NMP ?????
Oj bo się nasz Tadziu obrazi ......!!!

-do poniżej (2012-01-17 08:37:13)

Ile kosztuje dzierżawa gruntu przy al.Mickiewicza pod jakiś pomnik? Chyba sporo bo to główny deptak.

-Parafianin (2012-01-17 07:38:16)

To co Janik nie jest już proboszczem Bożego Ciała tylko NP NMP

-dziad z dziada (2012-01-16 22:35:21)

Szanowny Panie M.

Nie pisz takich rzeczy na Swojej stronie, którą z mozołem budowałeś przez tyle lat.
Nie dodaje to splendoru temu portalowi.
Nie komentuję ani miejsca spotkania, ani uczestników spotkania – i miejsce i persony doskonale znamy.
Nie czuję się też reprezentowany przez znamienite osobistości z fotografii.
A promowanie Buska?
To Ty powinieneś dostać medal za propagowanie Buska. Tylko twoje „Media” promują Nasze miasteczko. Ja o Busku na innym portalu / radiu / telewizji nic nie słyszałem.
A ci ze zdjęcia to zwykli…no właśnie, kim oni są?
Szanuj swoich czytelników tak jak oni szanują Ciebie

-zeberka (2012-01-16 22:31:04)

ten Leszek czarny dziwnie podobny do Leszka Gadawskiego... czy to aby nie pomnik prezesa TMB ma stanąć na Mickiewicza?

-? (2012-01-16 19:55:08)

cytat:

"w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie Towarzystwa dla lokalnej społeczności i dla miasta w swej ponad 30 letniej działalności oraz inicjatyw wpisujących się w historię Buska-Zdroju"

Mam pytanie odnośnie w/w fragmentu:

Jakież to zasługi dla Mista ma to twarzystwo - bo jakoś nie kojarzę?

Inne stowarzyszenia np. kluby sportowe ZHP itp. organizują różne imprezy, wycieczki festyny itp. m.in. dla dzieci, dla niepełnosprawnych, ale również dla dorosłych. Na te wydarzenia pozyskują środki od Gminy czy Powiatu.

Czy w/w stowarzyszenie coś pozyskało, coś zrobiło, poza w/w nasiadówkam i urodzeniem genialnego pomysłu aby wywalić kupę kasy na jakiś pomnik, który do niczego się nie przyczyni (dzieci za niego na wakacje nie pojadą, nie dostaną jeść, nie wezmą udziału w zadnych zawodach czy imprezie kulturalnej?

Co więc takiego niezwykłego dla Buska zrobiło to towarzystwo?

-kiki (2012-01-16 15:57:06)

towarzystwo wzajemnej adoracji... Moja ciocia też miała w domu gości i nic tu o tym nie piszą :(
Jeszcze pytanie do forumowiczów: pierwsza władza, druga czy która?

-gubernator (2012-01-16 15:06:13)

A Rozborski to już wypisał się z SLD... i teraz jest skarbnikiem...w innej partii...a nie jest już na razie wicestarostą....?

- (2012-01-16 14:43:03)

a to ciekawe kilku psedo miłośników buska bedzie decydować jaki pomnik stanie na alei mickiewicza.
A moze by tak zapytać mieszkańców miasta czy takowy projekt bedzie a nie decydować samemu o wizerunku miasta

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry