swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Spotkanie NOWOROCZNE Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2012-01-16 12:09:11 (czytane: 17659)  Wersja do druku

W czwartkowy wieczór 12 stycznia 2012 roku, o godz. 17.30 w pięknej sali restauracyjnej gościnnego Hotelu Pod Świerkiem - Pana Tadeusza Ura - w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste noworoczne Spotkanie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, na które Zarząd TMB-Z zaprosił wielu znakomitych gości.

Spotkanie zaszczycili m.in.: Jerzy Kolarz Starosta Buski, Henryk Radosz Z-ca Burmistrza MiG w Busku-Zdroju, Marian Janik proboszcz parafii NP NMP, przedstawiciele podmiotów uzdrowiskowych, stowarzyszeń, przedsiębiorcy, artyści oraz członkowie i sympatycy Towarzystwa. Spotkanie w pierwszej części miało charakter roboczy.

Po powitaniu wszystkich wspaniałych gości przez Prezesa TMB-Z głos zabrali: Kazimierz Kucharski, Jerzy Kolarz i Henryk Radosz. Wszyscy w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie Towarzystwa dla lokalnej społeczności i dla miasta w swej ponad 30 letniej działalności oraz inicjatyw wpisujących się w historię Buska-Zdroju. Laudacje zakończyły życzenia i uroczysty toast.

tmb_spotkanie001.JPG

tmb_spotkanie002.JPG

tmb_spotkanie003.JPG



Następnie Leszek Gadawski, Prezes TMB-Z nawiązał do działań Towarzystwa w 2011 roku i zaprezentował najważniejsze założenia dotyczące bieżącego roku. Później głos zabrał Janusz Rozborski - Skarbnik Towarzystwa. Przedstawił szczegółowe sprawozdanie z działalności TMB-Z za rok 2011. Kolejną częścią wieczoru było przedstawienie dwóch propozycji modeli rzeźb pomnika Leszka Czarnego. Figura ta  ma stanąć w tym roku w Busku przy alei Mickiewicza z okazji 725 - lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Oba projekty zostały bardzo pozytywnie ocenione. W dalszej części spotkania, przy wspaniałościach kulinarnych serwowanych przez Szefa Kuchni Hotelu Pod Świerkiem zebrani kontynuowali rozmowy na tematy związane z działalnością Towarzystwa i propagowaniem walorów Buskiego Ponidzia.

/K.G./
Źródło: www.tmb.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (62)
     

- (2012-01-16 14:04:04)

udańcuchy

-wojt (2012-01-16 12:30:22)

ale ten JAN.. ZORRO WALI SETE!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry