Dodane: AT Data: 2012-01-16 12:09:11 (czytane: 17657) 
W czwartkowy wieczór 12 stycznia 2012 roku, o godz. 17.30 w pięknej sali restauracyjnej gościnnego Hotelu Pod Świerkiem - Pana Tadeusza Ura - w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste noworoczne Spotkanie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, na które Zarząd TMB-Z zaprosił wielu znakomitych gości.
Spotkanie zaszczycili m.in.: Jerzy Kolarz Starosta Buski, Henryk Radosz Z-ca Burmistrza MiG w Busku-Zdroju, Marian Janik proboszcz parafii NP NMP, przedstawiciele podmiotów uzdrowiskowych, stowarzyszeń, przedsiębiorcy, artyści oraz członkowie i sympatycy Towarzystwa. Spotkanie w pierwszej części miało charakter roboczy.
Po powitaniu wszystkich wspaniałych gości przez Prezesa TMB-Z głos zabrali: Kazimierz Kucharski, Jerzy Kolarz i Henryk Radosz. Wszyscy w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie Towarzystwa dla lokalnej społeczności i dla miasta w swej ponad 30 letniej działalności oraz inicjatyw wpisujących się w historię Buska-Zdroju. Laudacje zakończyły życzenia i uroczysty toast.
Następnie Leszek Gadawski, Prezes TMB-Z nawiązał do działań Towarzystwa w 2011 roku i zaprezentował najważniejsze założenia dotyczące bieżącego roku. Później głos zabrał Janusz Rozborski - Skarbnik Towarzystwa. Przedstawił szczegółowe sprawozdanie z działalności TMB-Z za rok 2011. Kolejną częścią wieczoru było przedstawienie dwóch propozycji modeli rzeźb pomnika Leszka Czarnego. Figura ta ma stanąć w tym roku w Busku przy alei Mickiewicza z okazji 725 - lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Oba projekty zostały bardzo pozytywnie ocenione. W dalszej części spotkania, przy wspaniałościach kulinarnych serwowanych przez Szefa Kuchni Hotelu Pod Świerkiem zebrani kontynuowali rozmowy na tematy związane z działalnością Towarzystwa i propagowaniem walorów Buskiego Ponidzia.
/K.G./
Źródło: www.tmb.busko.pl
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (62) |
-4 (2012-01-18 22:36:54)
popaprańce i tylko tyle można o nich powiedzieć hahahahah
-do do poniżej (2012-01-18 18:04:06)
Jesli nie umiesz czytać artykułu ze zrozumieniem to może się nie podniecaj i nie rób zamieszania
cytuje " Figura ta ma stanąć w tym roku w Busku przy alei Mickiewicza "
A zapewne na tabliczce upamiętniającej to wydarzenie wsaniałomyślnie będzie figurować
TOWAŻYSTWO MIŁOŚNIków BUSKA WIELKIEMU ITD.
Nie denerwujemy się tylko wyrażamy swoją opinie że mamy dość narzucania nam mieszkańcom wyuzdanych niesmacznych kosztownych projektów.Zapewne w opisie
Piszesz ze postawią to na swojej posesji co według artykułu według mnie jest nie prawdą chyba że są włascicielami gruntu przy alei Mickiewicza??? i oby mieli wspomniane zaświadczenia
- (2012-01-18 17:00:24)
pan Gadawski Leszek na starostę albo na marszałka woj. za to co robi dla buska, jaki ten człowiek ma potencjał, bierzmy z niego przykład.
-oo7 (2012-01-18 15:28:04)
A trn batman stojacy na zdjęciu obok vice prezesa U to kto? ;)
-do poniżej (2012-01-18 15:01:59)
Czemu się denerwujecie?Oni to postawią na swojej posesji i wara Wam od tego.A zaświadczenia stosowne zapewne mają.
- (2012-01-18 14:22:26)
A kto zapłaci za ten pomnik ???????
Bo jesli Miłośnicy Miasta Buska obecni w tej knajpie to niech stawiają jednak niech nie zapomną wykupić gruntu i zrobić stosownych planów zagospodarowania przetrzennego
Pisze to dlatego bo ostatnio stało się ponoć modne w Busku z tego co słyszałem opracowywanie śmiesznych projektów na które wykładana jest kosmiczna kasa a nadzorujący te banialuki pobierają nie małą prowizję za ich nadzorowanie.
I jesli zakładając że w tym przypadku miało by być podobnie (bo tego nie wiem ale nie wierze ze Ci Miłośnicy wyłożą gotówkę na ów pomnik) powinno się ogłośić jakiś konkurs nie wiem jak to nazwać fachowo na projekt takowego pomnika jesli jest to przewidziane w jakimśprojekcie. A tak miasto i mieszkańcy staną poraz kolejny przed faktem dokonanym jak to miało miejsce między innymi z rynkowym TOYTOYEM i wieloma innymi inwestycjami.
-ttt (2012-01-18 12:25:05)
Drzewo, drzewo byście lepiej zasadzili :P
-Biały (2012-01-18 11:50:53)
Tak. Pozytywnie ocenione przez członków TMB.
Niestety, przez Ciebie NIE, choć jak można stwierdzić po wpisie jesteś najważniejszy.
Można dyskutować, czy stawiać pomniki ofiarom katastrofy smoleńskiej. Można dyskutować, czy wszystkim razem, każdemu z osobna, czy tylko tym nawiększym. Jeżeli jednak paru (może jeden) pieniaczy (przepraszam nie mogę tego inaczej nazwać) podważa-protestuje przeciwko pomnikowi Leszka Czarnego po 725 latach od nadania praw miejskich - to więcej niż paranoja. Jeżeli po takim czasie nie można jednym głosem pozytywnie, tylko ciągle żle. Jeżeli ten co nadał prawa miejskie nie zasługuje, to na pewno nikt z żyjących w ostatnich 500 latach też nie zasługuje.
To jest polskie piekiełko.
A Ty Czarny - nie pytaj co TMB zrobiło dla Buska. Powiedz co Ty zrobiłeś dla tego miasta.
-do dziada (2012-01-18 10:35:27)
z dziada być może , ale na pewno DZIAD. Nikt nikomu nie zabrania działać. Ale to trudniejsze niż siedzenie przy komputerze i wypluwanie nadmiaru śliny.
TMB nie korzysta z dotacji, zrzesza - jak sama nazwa wskazuje MIŁOŚNIKÓW - czuejsz się miłośnikiem to przyłacz się do nich, zaproponuj coś konstruktywnego to może ustąpi Ci ślinotok.
-Czarny (2012-01-18 08:15:21)
Oba projekty zostały pozytywnie ocenione..... Ale przez kogo? Przez TMB czyli parę osób, które wiedzą najlepiej co mieszkańcom potrzebne. czy TMB spytało mieszkańców Buska czy chcą ten pomnik. Jeżeli TMB siedzi i gadają sobie w lokalu znanego kiedyś z mielonych koletów to w porządku. ALe jeżeli majstrują coś w przestrzeni miejskiej to chyba powinni się zapytać. Nie wiem czy ten artykuł to kampania wyborcza czy lansowanie jednego z buskich właścicieli knajpy i hotelu. Może jedno i drugie?
- (2012-01-17 23:37:24)
banda ściemniaczy i próżniaków do roboty byście się wzięli dziady jedne!!!
-ktoś (2012-01-17 21:06:53)
niech jeden z miłośników zrobi coś z elewacją swojego budynku, bo wstyd
szpeci, po prostu szpeci to miasteczko
-ciocia (2012-01-17 20:19:27)
a to ci co to tak wszędzie hucznie drzewka sadzą???
-marek (2012-01-17 16:50:40)
ten pan w środku to bardzo dużo zrobił dla uzdrowiska bo wyczyścił kasę
-buszczanin (2012-01-17 13:27:53)
Najlepszym promotorem Buska byłby Pan U..swoj biznes to nawet promuje na portalu SYMPATIA,to ci dopiero promotor!
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.