Dodane: AT Data: 2012-01-16 12:09:11 (czytane: 17655) 
W czwartkowy wieczór 12 stycznia 2012 roku, o godz. 17.30 w pięknej sali restauracyjnej gościnnego Hotelu Pod Świerkiem - Pana Tadeusza Ura - w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste noworoczne Spotkanie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, na które Zarząd TMB-Z zaprosił wielu znakomitych gości.
Spotkanie zaszczycili m.in.: Jerzy Kolarz Starosta Buski, Henryk Radosz Z-ca Burmistrza MiG w Busku-Zdroju, Marian Janik proboszcz parafii NP NMP, przedstawiciele podmiotów uzdrowiskowych, stowarzyszeń, przedsiębiorcy, artyści oraz członkowie i sympatycy Towarzystwa. Spotkanie w pierwszej części miało charakter roboczy.
Po powitaniu wszystkich wspaniałych gości przez Prezesa TMB-Z głos zabrali: Kazimierz Kucharski, Jerzy Kolarz i Henryk Radosz. Wszyscy w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie Towarzystwa dla lokalnej społeczności i dla miasta w swej ponad 30 letniej działalności oraz inicjatyw wpisujących się w historię Buska-Zdroju. Laudacje zakończyły życzenia i uroczysty toast.
Następnie Leszek Gadawski, Prezes TMB-Z nawiązał do działań Towarzystwa w 2011 roku i zaprezentował najważniejsze założenia dotyczące bieżącego roku. Później głos zabrał Janusz Rozborski - Skarbnik Towarzystwa. Przedstawił szczegółowe sprawozdanie z działalności TMB-Z za rok 2011. Kolejną częścią wieczoru było przedstawienie dwóch propozycji modeli rzeźb pomnika Leszka Czarnego. Figura ta ma stanąć w tym roku w Busku przy alei Mickiewicza z okazji 725 - lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Oba projekty zostały bardzo pozytywnie ocenione. W dalszej części spotkania, przy wspaniałościach kulinarnych serwowanych przez Szefa Kuchni Hotelu Pod Świerkiem zebrani kontynuowali rozmowy na tematy związane z działalnością Towarzystwa i propagowaniem walorów Buskiego Ponidzia.
/K.G./
Źródło: www.tmb.busko.pl
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (62) |
- (2012-01-20 19:27:25)
Bidniutko na tych stołach , może składki podnieś ... , co za artyści byli na tym balu , może ktoś wie jacyś miejscy czy ze świat , nie ma ich na zdjęciach ..
-masz rację Leszek Czarny na projekcie pomnika... (2012-01-20 16:11:54)
... jest z nagą szablą.
Jest wyuzdany.
No ale, jak plastyk włoży mu szablę w pochwę, to przecież będzie jeszcze bardziej wyuzdany.
Lucuś, ale Ty się wesel i pokazuj wszędzie. Oczywiście głoś swoje głośno - bo to przecież jedyna najprawdziwsza prawda.
-lucjan (2012-01-20 14:17:50)
"do a ja myślę"- smutny jesteś stary, rób co chcesz . tylko się nie pokazuj
-A ja myślę (zdarza mi się)... (2012-01-20 12:16:24)
Żeby coś zrobić trzeba chcieć, umieć i działać. Jednak działając i robiąc podpadamy tym co wiedzą lepiej jak i co powinno się zrobić. Zamiast samemu zwołać kumpli i znajomych (jeżeli się ich ma) i coś robić, wygodniej tylko krytykować, podważać i starać się zniszczyć każdy przejaw aktywności. Jeżeli nie podoba Ci się działanie TMB czy Pana Ury, to zrób konkurencyjne stowarzyszenie miłośników Buska inaczej, zarejestruj go, i podejmijcie inicjatywę w Waszym mniemaniu najlepszą dla dodania splendoru dla Was samych i miasta.
TMB - obchodziło 30 lat swojego istnienia. Są osoby, które należą-działają w stowarzyszeniu od początku. Muszą więc mieć trochę lat. Jeżeli nie macie ochoty zakładać sami stowarzyszenia, to możecie przecież wstąpić do TMB i działać razem. Ale trzeba chcieć.
Ktoś pisze [b]" mamy dość narzucania nam mieszkańcom wyuzdanych niesmacznych kosztownych projektów" [/b]. Pomnik Leszka Czarnego to wyuzdany, niesmaczny projekt? Można różnie myśleś, ale coś takiego żeby wymyśleć, trzeba myśleć wyjątkowo długo. Ja myślę, iż nie jest to ocena "produktu". Jest to ocena, kogoś, komu nie podobają się osoby działające w TMB. Żeby przekładać jakąś nienawiść osobistą na wszystkie działania stowarzyszenia, to dla mnie jest niezrozumiałe. Co do narzucania, to powiedzmy sobie szczerze, jest grupa mieszkańców stowarzyszonych w TMB. Oni zaproponowali. Chcą zrobić i robią. Stwierdzenie "mamy dość narzucania nam mieszkańcom..." jest kalekie. "nam mieszkańcom..." czyli komu? Jeżeli jesteście przekonani do swoich racji to załóżcie Stowarzyszenie Oburzonych na inicjatywę upamiętnienia Leszka Czarnego pomnikiem. Wybierzcie Zarząd, i protestujcie. Macie do tego prawo.
Co do Centralnego Biura Skierowań. Każdy ma prawo nazwać swoją inicjatywę firmę prawie dowolnie. Dla znawców, co to jest reklamujące się w TV, internecie, gazetach Skarbnica Narodowa?
NARODOWA? Ano jest to:
Skarbnica Narodowa jest jednym z wiodących dystrybutorów monet okolicznościowych i medali w Polsce.
Firma należy do europejskiej grupy Samlerhuset Group BV z siedzibą główną w Amsterdamie. Samlerhuset Group jest oficjalnym dystrybutorem około 45 mennic z całego świata. Posiada swoje filie w: Belgii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Norwegii, Polsce, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii.
Jaki to ma związek z narodem? Jaka ona jest narodowa w Polsce?
Taką sobie przyjęli nazwę i już. Centralne biuro skierowań też może się tak nazywać. Ważne jest to iż dzwoniąc pod podany nr zawsze otrzyma stosowną informację. W odróżnieniu od tych bardzej zasłużonych numerów, które tylko od 7,00 do 24,00.
-Grzegorz (2012-01-20 11:15:04)
Pan Sas ..tylko on tak naprawdę zasłużył na Buskowianina Roku, pozostali wykonywali swoje obowiązki zawodowe, za które brali kasę.Tak naprawdę powinno się zaniechać tych wyborów , albo obniżyć poprzeczkę. w naszym grajdołku nie ma ludzie pasjonatów.Może Pani Basia Wachowicz, ona tak to Busko promowała . Buski PTTK zaczyna też robić dobre rzeczy, trzymam kciuki, pokazujecie się częściej.
-Tylko olo jest godny!!! (2012-01-20 10:57:34)
olo trybunem narodu.
olo, olo, olo !!!
Może w życiu nic nie zrobił, ale jak potrafi każdą inicjatywę i przejaw inicjatywy ściągnąć do poziomu bruku. Jak potrafi umotywawać, że każdy pomysł jest nic nie warty, bo przede wszystkim z nim nie był uzgadniany. Co prawda nie wie co to szpitalik kielecki, a mieszkańców Buska uważa za zgnuśniałych, ale przecież to kwiat intelygencji i rozumu, to takie słońce Buska. Jednym słowem w dwóch słowach jedyny prawdziwy buszczanin. Jest fenomenem w tych działaniach. Zasługuje na dużo więcej niż buszczanin roku.
-_ (2012-01-20 10:16:07)
A ja myślę, że na buskowianina roku nominować OLA. Co Wy na to?
Mówię poważnie...
- (2012-01-19 23:23:43)
czy to tadeusz jarzyna ze szczucina - prezes wszystkich prezesów???
-nikt z zarządu herbu łyżka i widelec (2012-01-19 23:12:57)
A co to jest Centralne biuro skierowań, czy to biuro kieruje do centrum ze zdroju czy może z centrali kieruje do biura. Ciekawe też, że Prezes Zarządu tego Centralnego biura skierowań ze swojej strony internetowej linkuje do hotelu, którego też jest prezesem zarządu i jakiegoś towarzystwa i stowarzyszenia diabetyków, którego też jest prezesem zarządu i jeszcze czegoś czego też jest prezesem zarządu. Ma tylko tyły w towrzystwie miłośników buska, którego jest tylko wiceprezesem zarządu.
-oj, Maryjko, Maryjko... (2012-01-19 20:21:18)
Długo nad tym tekstem myślałaś?
Jeżeli Twoje postrzeganie świata opiera się na jakichś przesłankach doprowadzających Cię do takich wniosków, to lepiej wcale nie postrzegaj i nie wyciągaj wniosków, bo jesteś na innej planecie (od prawdy)...
-maria (2012-01-19 13:08:52)
do psy szczekają. Najpierw przepracuj chociaż 1 dzień w życiu.Wozisz się kosztem innych.Chcesz być celebrytą. Zrób coś, ale za własne ,zarobione pieniądze, nie za czyjeś.
-... psy szczekają (bo tylko tyle potrafią)... (2012-01-19 12:56:00)
... a karawana idzie dalej,,,
-jaki (2012-01-19 12:45:25)
Dlaczego nie ma tam Żurka? Pogniewał się na Busko?
-do poniżej (2012-01-19 11:01:09)
Z całym szacunkiem,ale ty Grześ chyba sobie jaja z nas robisz.
-Grzegorz (2012-01-19 09:08:40)
oj,coś mi się wydaje , że jeden z działaczy TBM będzie szykowany na Buskowianina Roku?????może Centralne Biuro Skierowań???
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.