swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Spotkanie NOWOROCZNE Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2012-01-16 12:09:11 (czytane: 17655)  Wersja do druku

W czwartkowy wieczór 12 stycznia 2012 roku, o godz. 17.30 w pięknej sali restauracyjnej gościnnego Hotelu Pod Świerkiem - Pana Tadeusza Ura - w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste noworoczne Spotkanie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, na które Zarząd TMB-Z zaprosił wielu znakomitych gości.

Spotkanie zaszczycili m.in.: Jerzy Kolarz Starosta Buski, Henryk Radosz Z-ca Burmistrza MiG w Busku-Zdroju, Marian Janik proboszcz parafii NP NMP, przedstawiciele podmiotów uzdrowiskowych, stowarzyszeń, przedsiębiorcy, artyści oraz członkowie i sympatycy Towarzystwa. Spotkanie w pierwszej części miało charakter roboczy.

Po powitaniu wszystkich wspaniałych gości przez Prezesa TMB-Z głos zabrali: Kazimierz Kucharski, Jerzy Kolarz i Henryk Radosz. Wszyscy w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie Towarzystwa dla lokalnej społeczności i dla miasta w swej ponad 30 letniej działalności oraz inicjatyw wpisujących się w historię Buska-Zdroju. Laudacje zakończyły życzenia i uroczysty toast.

tmb_spotkanie001.JPG

tmb_spotkanie002.JPG

tmb_spotkanie003.JPG



Następnie Leszek Gadawski, Prezes TMB-Z nawiązał do działań Towarzystwa w 2011 roku i zaprezentował najważniejsze założenia dotyczące bieżącego roku. Później głos zabrał Janusz Rozborski - Skarbnik Towarzystwa. Przedstawił szczegółowe sprawozdanie z działalności TMB-Z za rok 2011. Kolejną częścią wieczoru było przedstawienie dwóch propozycji modeli rzeźb pomnika Leszka Czarnego. Figura ta  ma stanąć w tym roku w Busku przy alei Mickiewicza z okazji 725 - lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Oba projekty zostały bardzo pozytywnie ocenione. W dalszej części spotkania, przy wspaniałościach kulinarnych serwowanych przez Szefa Kuchni Hotelu Pod Świerkiem zebrani kontynuowali rozmowy na tematy związane z działalnością Towarzystwa i propagowaniem walorów Buskiego Ponidzia.

/K.G./
Źródło: www.tmb.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (62)
     

- (2012-01-20 19:27:25)

Bidniutko na tych stołach , może składki podnieś ... , co za artyści byli na tym balu , może ktoś wie jacyś miejscy czy ze świat , nie ma ich na zdjęciach ..

-masz rację Leszek Czarny na projekcie pomnika... (2012-01-20 16:11:54)

... jest z nagą szablą.
Jest wyuzdany.
No ale, jak plastyk włoży mu szablę w pochwę, to przecież będzie jeszcze bardziej wyuzdany.

Lucuś, ale Ty się wesel i pokazuj wszędzie. Oczywiście głoś swoje głośno - bo to przecież jedyna najprawdziwsza prawda.

-lucjan (2012-01-20 14:17:50)

"do a ja myślę"- smutny jesteś stary, rób co chcesz . tylko się nie pokazuj

-A ja myślę (zdarza mi się)... (2012-01-20 12:16:24)

Żeby coś zrobić trzeba chcieć, umieć i działać. Jednak działając i robiąc podpadamy tym co wiedzą lepiej jak i co powinno się zrobić. Zamiast samemu zwołać kumpli i znajomych (jeżeli się ich ma) i coś robić, wygodniej tylko krytykować, podważać i starać się zniszczyć każdy przejaw aktywności. Jeżeli nie podoba Ci się działanie TMB czy Pana Ury, to zrób konkurencyjne stowarzyszenie miłośników Buska inaczej, zarejestruj go, i podejmijcie inicjatywę w Waszym mniemaniu najlepszą dla dodania splendoru dla Was samych i miasta.
TMB - obchodziło 30 lat swojego istnienia. Są osoby, które należą-działają w stowarzyszeniu od początku. Muszą więc mieć trochę lat. Jeżeli nie macie ochoty zakładać sami stowarzyszenia, to możecie przecież wstąpić do TMB i działać razem. Ale trzeba chcieć.
Ktoś pisze [b]" mamy dość narzucania nam mieszkańcom wyuzdanych niesmacznych kosztownych projektów" [/b]. Pomnik Leszka Czarnego to wyuzdany, niesmaczny projekt? Można różnie myśleś, ale coś takiego żeby wymyśleć, trzeba myśleć wyjątkowo długo. Ja myślę, iż nie jest to ocena "produktu". Jest to ocena, kogoś, komu nie podobają się osoby działające w TMB. Żeby przekładać jakąś nienawiść osobistą na wszystkie działania stowarzyszenia, to dla mnie jest niezrozumiałe. Co do narzucania, to powiedzmy sobie szczerze, jest grupa mieszkańców stowarzyszonych w TMB. Oni zaproponowali. Chcą zrobić i robią. Stwierdzenie "mamy dość narzucania nam mieszkańcom..." jest kalekie. "nam mieszkańcom..." czyli komu? Jeżeli jesteście przekonani do swoich racji to załóżcie Stowarzyszenie Oburzonych na inicjatywę upamiętnienia Leszka Czarnego pomnikiem. Wybierzcie Zarząd, i protestujcie. Macie do tego prawo.

Co do Centralnego Biura Skierowań. Każdy ma prawo nazwać swoją inicjatywę firmę prawie dowolnie. Dla znawców, co to jest reklamujące się w TV, internecie, gazetach Skarbnica Narodowa?
NARODOWA? Ano jest to:
Skarbnica Narodowa jest jednym z wiodących dystrybutorów monet okolicznościowych i medali w Polsce.
Firma należy do europejskiej grupy Samlerhuset Group BV z siedzibą główną w Amsterdamie. Samlerhuset Group jest oficjalnym dystrybutorem około 45 mennic z całego świata. Posiada swoje filie w: Belgii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Norwegii, Polsce, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii.
Jaki to ma związek z narodem? Jaka ona jest narodowa w Polsce?
Taką sobie przyjęli nazwę i już. Centralne biuro skierowań też może się tak nazywać. Ważne jest to iż dzwoniąc pod podany nr zawsze otrzyma stosowną informację. W odróżnieniu od tych bardzej zasłużonych numerów, które tylko od 7,00 do 24,00.

-Grzegorz (2012-01-20 11:15:04)

Pan Sas ..tylko on tak naprawdę zasłużył na Buskowianina Roku, pozostali wykonywali swoje obowiązki zawodowe, za które brali kasę.Tak naprawdę powinno się zaniechać tych wyborów , albo obniżyć poprzeczkę. w naszym grajdołku nie ma ludzie pasjonatów.Może Pani Basia Wachowicz, ona tak to Busko promowała . Buski PTTK zaczyna też robić dobre rzeczy, trzymam kciuki, pokazujecie się częściej.

-Tylko olo jest godny!!! (2012-01-20 10:57:34)

olo trybunem narodu.
olo, olo, olo !!!

Może w życiu nic nie zrobił, ale jak potrafi każdą inicjatywę i przejaw inicjatywy ściągnąć do poziomu bruku. Jak potrafi umotywawać, że każdy pomysł jest nic nie warty, bo przede wszystkim z nim nie był uzgadniany. Co prawda nie wie co to szpitalik kielecki, a mieszkańców Buska uważa za zgnuśniałych, ale przecież to kwiat intelygencji i rozumu, to takie słońce Buska. Jednym słowem w dwóch słowach jedyny prawdziwy buszczanin. Jest fenomenem w tych działaniach. Zasługuje na dużo więcej niż buszczanin roku.

-_ (2012-01-20 10:16:07)

A ja myślę, że na buskowianina roku nominować OLA. Co Wy na to?
Mówię poważnie...

- (2012-01-19 23:23:43)

czy to tadeusz jarzyna ze szczucina - prezes wszystkich prezesów???

-nikt z zarządu herbu łyżka i widelec (2012-01-19 23:12:57)

A co to jest Centralne biuro skierowań, czy to biuro kieruje do centrum ze zdroju czy może z centrali kieruje do biura. Ciekawe też, że Prezes Zarządu tego Centralnego biura skierowań ze swojej strony internetowej linkuje do hotelu, którego też jest prezesem zarządu i jakiegoś towarzystwa i stowarzyszenia diabetyków, którego też jest prezesem zarządu i jeszcze czegoś czego też jest prezesem zarządu. Ma tylko tyły w towrzystwie miłośników buska, którego jest tylko wiceprezesem zarządu.

-oj, Maryjko, Maryjko... (2012-01-19 20:21:18)

Długo nad tym tekstem myślałaś?

Jeżeli Twoje postrzeganie świata opiera się na jakichś przesłankach doprowadzających Cię do takich wniosków, to lepiej wcale nie postrzegaj i nie wyciągaj wniosków, bo jesteś na innej planecie (od prawdy)...

-maria (2012-01-19 13:08:52)

do psy szczekają. Najpierw przepracuj chociaż 1 dzień w życiu.Wozisz się kosztem innych.Chcesz być celebrytą. Zrób coś, ale za własne ,zarobione pieniądze, nie za czyjeś.

-... psy szczekają (bo tylko tyle potrafią)... (2012-01-19 12:56:00)

... a karawana idzie dalej,,,

-jaki (2012-01-19 12:45:25)

Dlaczego nie ma tam Żurka? Pogniewał się na Busko?

-do poniżej (2012-01-19 11:01:09)

Z całym szacunkiem,ale ty Grześ chyba sobie jaja z nas robisz.

-Grzegorz (2012-01-19 09:08:40)

oj,coś mi się wydaje , że jeden z działaczy TBM będzie szykowany na Buskowianina Roku?????może Centralne Biuro Skierowań???

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry