swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Rozpoczyna się proces buskich policjantów.

Dodane: AT Data: 2012-01-10 13:49:42 (czytane: 23671)  Wersja do druku

Rozpoczyna się proces policjantów z buskiej drogówki, których prokuratura oskarżyła o przyjmowanie korzyści majątkowych. Zarzuty ma w sumie 11 funkcjonariuszy. Od grudnia 2009 roku do lutego 2010 w zamian za odstąpienie od kary wzięli łapówki w wysokości od 20 do 250 złotych, co najmniej 10 euro oraz chipsy, orzeszki i butelkę wódki.

Oprócz korupcji prokuratura zarzuca im także poświadczenie nieprawdy w dokumentach oraz niedopełnienie obowiązków służbowych. Stróże prawa wpadli po tym, gdy kontrolę w buskiej drogówce przeprowadziło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Dowody na korupcję Biuro zdobyło montując w radiowozie podsłuch. Rekordzista, który ma 217 zarzutów  był laureatem konkursu na policjanta ruchu drogowego 2009 roku.

Na ławie oskarżonych zasiedli też kierowcy, którzy wręczyli łapówki. W sumie sprawa dotyczy prawie 40 osób, w związku z czym proces toczy się w Sądzie w Pińczowie który ma większe sale rozpraw.

We wtorek 16 osób – głównie oskarżonych kierowców – złożyło wniosek o dobrowolne podanie się karze. Zaproponowali rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę w wysokości od 1000 do 2000 złotych, w zależności od sytuacji materialnej. Ich sprawa będzie rozpatrywana na oddzielnej rozprawie. 

Na wniosek wszystkich oskarżonych sędzia Renata Szczerba zabroniła mediom rejestrowanie przebiegu rozprawy. Komentarzy odmówili  też obrońcy oskarżonych. Policjantom grozi do 10 lat więzienia.


Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (73)
     

-drrr (2012-01-10 20:31:51)

Miedzy bajki to włożyć .Akurat Mularczyk miałby takie przełożenie.Nosił wilk razy kilka i rąbłł się.W Anglii nawet Premier płaci mandaty a u nas jak tylko który wyżej siedzi czy ma dudków więcej to policjanta ma w d.Policjanci nie bójcie się żon nawet Mularczyków czy innych posłów czyńcie swoja powinność.

- (2012-01-10 20:12:07)

Faktycznie artykuł o pośle jest. Pan poseł się wzburzył bo zona mandat dostała, a na pewno jechali 50km/h, w pasach itd. Już to widzę jak z ryjem na funkcjonariuszy najechał i zaczął paragrafami i znajomościami straszyć. I biedny Roman S żeby stołem utrzymać musiał chłopaków zniszczyć, a że stołek lubi więc pierwszą bitwę wygrał

-taka prawda,panie (2012-01-10 19:53:55)

Coś wywala mi prawidłowego linka. Jeżeli chcecie się przekonać czy to prawda co napisałem to wpiszcie w google poseł mularczyk i busko zdrój

-taka prawda,panie (2012-01-10 19:49:51)

Proszę Cię bardzo:
kielce.gazeta.pl/kielce/1,35265,8568527,Posel_Mularczyk_zali_sie_na_policjantow__Kultury_panowie_

- (2012-01-10 19:44:22)

policjant roku się tylko śmieje

- (2012-01-10 19:42:16)

Jeżeli info z posłem Mularczykiem to w tym państwie nigdy dobrze nie będzie. I mam nadzieję że jakoś ten fakt przewinie się w toczącej się sprawie, jak również Sobczak beknie za poddawanie się układom, a wiadomo że on też lubi barwy partyjne od Pis do PSL....

-taka prawda,panie (2012-01-10 18:23:27)

To wszystko przez to,że jeden z nich miał "czelność"zatrzymać i ukarać mandatem za szybką jazdę żonę posła PIS-u Arkadiusza Mularczyka w obecności jaśnie pana posła gdy wracali razem z Soliny.Sam Mularczyk interpelował o tym zdarzeniu parę miesięcy(bodajże w czerwcu)wcześniej z mównicy sejmowej.Potem poszło już z górki - poseł do KGP,KGP do KWP,a KWP do Sobczaka-"wicie,rozumicie,zróbcie coś z tymi dziwakami co się z posłem kłócą"

-kropek (2012-01-10 17:28:38)

cala polska o tym mowi- na wp tez pisza

-KPRP (2012-01-10 17:27:36)

i tak gamonia umoza ...

- (2012-01-10 15:58:04)

Wszystko to jest g..no warte, bo np Henryk B. został przyłapany na złodziejstwie i co z tego? Odszedł na wysoka oficerska emeryturę i ma w d..ie cała resztę. Podobnie ci łapówkarze - niby akcja na całą Polskę, Sąd itd a tu emerytura wpływa na konto. To jest państwo prawa? Czy od razu nie powinni byc pozbawieni wszelkich świadczeń? A nie maja emerytur po 1200 PLN lecz blisko 3000 PLN a Berlin to pewnie i więcej

- (2012-01-10 15:46:59)

Świetne miny teraz mają cwaniaczki którym białe czapki pospadały...Skończyły się weekendy w Zakopanem i oryginalne ubranka. Należy mieć nadzieje, że również emerytury im zabiorą gdy zostaną ukarani oraz nastąpi przepadek mienia gdy wyniknie iż maja majątki niewspółmiernie duże do zarobków oficjalnych . Dziwne tylko że rozprawy są utajnione, tzn że wszystko będzie się ciągnąć jak flaki z olejem i pewnie nastąpi przedawnienie....

- (2012-01-10 14:58:13)

Lewy, Ty widzisz co Ty piszesz?

- (2012-01-10 14:50:18)

od początku była mowa o 8 policjantach, czemu teraz jest 11 oskarżonych?

-znajomy (2012-01-10 14:23:10)

A czy wiecie że połowa z nich bierze już mundurowe emerytury, a pozostali prawie przez 2 lata biorą połowę swojej pensji? To jest naprawdę chory kraj.

-zibi (2012-01-10 14:09:10)

Busko ma super szefów: policja, szpital no i Żurek z mechanika.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry