swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Rozpoczyna się proces buskich policjantów.

Dodane: AT Data: 2012-01-10 13:49:42 (czytane: 23670)  Wersja do druku

Rozpoczyna się proces policjantów z buskiej drogówki, których prokuratura oskarżyła o przyjmowanie korzyści majątkowych. Zarzuty ma w sumie 11 funkcjonariuszy. Od grudnia 2009 roku do lutego 2010 w zamian za odstąpienie od kary wzięli łapówki w wysokości od 20 do 250 złotych, co najmniej 10 euro oraz chipsy, orzeszki i butelkę wódki.

Oprócz korupcji prokuratura zarzuca im także poświadczenie nieprawdy w dokumentach oraz niedopełnienie obowiązków służbowych. Stróże prawa wpadli po tym, gdy kontrolę w buskiej drogówce przeprowadziło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Dowody na korupcję Biuro zdobyło montując w radiowozie podsłuch. Rekordzista, który ma 217 zarzutów  był laureatem konkursu na policjanta ruchu drogowego 2009 roku.

Na ławie oskarżonych zasiedli też kierowcy, którzy wręczyli łapówki. W sumie sprawa dotyczy prawie 40 osób, w związku z czym proces toczy się w Sądzie w Pińczowie który ma większe sale rozpraw.

We wtorek 16 osób – głównie oskarżonych kierowców – złożyło wniosek o dobrowolne podanie się karze. Zaproponowali rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę w wysokości od 1000 do 2000 złotych, w zależności od sytuacji materialnej. Ich sprawa będzie rozpatrywana na oddzielnej rozprawie. 

Na wniosek wszystkich oskarżonych sędzia Renata Szczerba zabroniła mediom rejestrowanie przebiegu rozprawy. Komentarzy odmówili  też obrońcy oskarżonych. Policjantom grozi do 10 lat więzienia.


Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (73)
     

- (2012-01-11 13:00:41)

a ile dałeś? ciekawy jestem jak sie zachowasz gdy cie zatrzymaja i będziesz musiał 600zł zapłacić mandatu to wtedy bedziesz skamlał żeby mniej zaplacić.

- (2012-01-11 11:52:50)

Brali łapówki, a teraz niech za to zapłacą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-do poniżej (2012-01-11 10:51:38)

Mam jedno pytanie.Brali czy nie?

- (2012-01-11 10:14:02)

sratata jaka zapłata, kto ustalił mu stawke, gdzie jego lista płac i podpis na niej, to jest co łaska.

-DO WSZYSTKICH OSZOŁOMÓW POLICJANT MA PENSJE (2012-01-11 10:10:54)

TO JEST JEGO ZAPŁATA A NIE ŁAPÓWKI

- (2012-01-11 10:03:50)

a ksiadz po kolędzie jak bierze to przezież też łapówka, Na 10 lat ich powsadzać.

- (2012-01-11 08:06:55)

ciekawe dlaczego nikt nie wezmie sie za ten kibel w parku to dopiero strata kasy dla miasta a jak wstyd przyjezdni zalatwiaja sie obok haha

-a czy ktoś z piszących na forum dawał łapówkę?? (2012-01-11 07:33:41)

Każdy pisze że brali a kto dawał?, miałem pecha że mnie zatrzymali ale nikt odemie nie wołał ani ja nikomu nie proponowałem ale poprosiłem a oni zrozumieli moja sytuacje, dobrze że wtedy jeszcze komendant nie nagrywał ich.

-kaśka (2012-01-11 07:21:47)

Chłopaki trzymajcie się .Trzymam za Was kciuki.

-zosia (2012-01-10 22:35:25)

Ciekawe którzy z Was tu piszących by nie wzięli. To byli fajni ludzie. POWODZENIA PANOWIE.

- (2012-01-10 22:12:25)

Czyli jak Kolarz czy iny Sikora się pojawi to nawet im kawy nie dawać ... :) Bo to może być łapówka

- (2012-01-10 22:07:36)

PARANOJA, chipsy i orzeszki hahaha;D
Dobrze wiedzieć że to też łapówka. Pod zadnym pozorem nie dawać policjantom, lekarzom i innym podobnym !

-..... (2012-01-10 21:49:01)

Ciekaw jestem jaki będzie wyrok za pobraną łapówkę -"chipsy" w porównaniu do kradzieży księgowej z mechanika??

-taka prawda,panie (2012-01-10 21:45:39)

:drrr to że brali i teraz za to bekną jest jak najbardziej prawidłowe.A czy Mularczyk ma takie przełożenie?W tym kraju byle chłyst machnie legitymacją poselską/sędziowską/prokuratorską i już wszyscy miękną.Co było w Kazimierzy z pijanym starostą?A Mularczyk to nie byle jaki poseł,to pisowski(obecnie SP)pieniacz.Dość przypomnieć jego wystąpienia w trybunale konstytucyjnym,kiedy oskarżył sędziów o niepoddanie się lustracji,jego bzurne wystąpienia w sprawie 10 kwietnia - to i wtedy jego urażona duma nie pozwoliła mu tak tego zostawić i się zaczęło...

- (2012-01-10 20:49:16)

tu sie zeby ostrzy na policjantow trzeba przypilnowac sprawy zurka by jej nie rozmydlono a jeszcze mozna przyjrzec sie kilku osobom od zus i starostwo za nadzor

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry