swietokrzyskie.info


Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Rozpoczyna się proces buskich policjantów.

Dodane: AT Data: 2012-01-10 13:49:42 (czytane: 23672)  Wersja do druku

Rozpoczyna się proces policjantów z buskiej drogówki, których prokuratura oskarżyła o przyjmowanie korzyści majątkowych. Zarzuty ma w sumie 11 funkcjonariuszy. Od grudnia 2009 roku do lutego 2010 w zamian za odstąpienie od kary wzięli łapówki w wysokości od 20 do 250 złotych, co najmniej 10 euro oraz chipsy, orzeszki i butelkę wódki.

Oprócz korupcji prokuratura zarzuca im także poświadczenie nieprawdy w dokumentach oraz niedopełnienie obowiązków służbowych. Stróże prawa wpadli po tym, gdy kontrolę w buskiej drogówce przeprowadziło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Dowody na korupcję Biuro zdobyło montując w radiowozie podsłuch. Rekordzista, który ma 217 zarzutów  był laureatem konkursu na policjanta ruchu drogowego 2009 roku.

Na ławie oskarżonych zasiedli też kierowcy, którzy wręczyli łapówki. W sumie sprawa dotyczy prawie 40 osób, w związku z czym proces toczy się w Sądzie w Pińczowie który ma większe sale rozpraw.

We wtorek 16 osób – głównie oskarżonych kierowców – złożyło wniosek o dobrowolne podanie się karze. Zaproponowali rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę w wysokości od 1000 do 2000 złotych, w zależności od sytuacji materialnej. Ich sprawa będzie rozpatrywana na oddzielnej rozprawie. 

Na wniosek wszystkich oskarżonych sędzia Renata Szczerba zabroniła mediom rejestrowanie przebiegu rozprawy. Komentarzy odmówili  też obrońcy oskarżonych. Policjantom grozi do 10 lat więzienia.


Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (73)
     

-kierowca (2012-01-10 14:06:42)

To byli normalni ludzie i dlatego nie podobali się panu komendantowi.

-lewy (2012-01-10 13:52:40)

Chłopaki brali bo lepiej dać 50 zeta niż 200 zeta za głupi paragraf i dostać 4 punkty.
To byli ludzie jak my brali symboliczne kwoty za upomnienia, a że komendant ich usadził i dostał awans to kolejna pomyłka władz jak z mandatami i punktami.
Byłem wszędzie ale tylko my mamy punkty i takich donosicieli.Powodzenia Panowie.

-:) (2012-01-10 13:24:32)

Orzeszki ! No haha aż byłoby mi wstyd to wziąść. Ale i tak nic nie przebije tortilli po berlińsku xD Ta cała drogówka to jakaś siakaś inna;) a tych 3 co doszło do oskarżenia, to dwóch z kryminalki, ten jeden co podobno jest gejem, bo pół komendy z Niego się smieje, że jest ciepluchem, a ten 3 to Sobczak;D on z kolei za paragraf konfidenctwa :)

- (2012-01-10 13:24:27)

POWODZENIA CHŁOPAKI!!!!!!!!

-chipsy, orzeszki i wódka:) (2012-01-10 13:09:32)

jest crunchips jest impreza:)

-paweł (2012-01-10 12:28:24)

a moja zona jak policjant wlepial jej mandat chciala poczestowac guma dożucia bo nieprzyjemny mial zapach z buzi to nie chcial sie poczestowac

-nick (2012-01-10 12:20:06)

no teraz to same orzeszki już nie wystarczą trzeba dorzucić jeszcze cole bo muszą wiedzieć za co robią

-do poniżej (2012-01-10 12:04:12)

Poważnie?

- (2012-01-10 11:57:18)

bardzo ich szkoda,,wszędzie biorą...to byli bardzo fajni policjanci,juz takich nie będzie,bo terazniejsi to szkoda gadac,zamiast pomóc to szkodzą...

- (2012-01-10 11:44:21)

Cały czas było ośmiu policjantów a tych trzech to skąd?

-xyz (2012-01-10 11:39:50)

Wszyscy oskarżeni to byli normalni ludzie.Chciano się ich pozbyć, więc szef wymyślił założenie podsłuchów. Zyczę im szczęcia i uniewinnienia.

-kierowca (2012-01-10 11:26:48)

a szef za niewłaściwy nadzór dostał awans, parodia

-Stempień z 13 posterunku (2012-01-10 11:03:38)

A jakie orzeszki dokładnie w Busku biorą?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry