swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Rozpoczyna się proces buskich policjantów.

Dodane: AT Data: 2012-01-10 13:49:42 (czytane: 23668)  Wersja do druku

Rozpoczyna się proces policjantów z buskiej drogówki, których prokuratura oskarżyła o przyjmowanie korzyści majątkowych. Zarzuty ma w sumie 11 funkcjonariuszy. Od grudnia 2009 roku do lutego 2010 w zamian za odstąpienie od kary wzięli łapówki w wysokości od 20 do 250 złotych, co najmniej 10 euro oraz chipsy, orzeszki i butelkę wódki.

Oprócz korupcji prokuratura zarzuca im także poświadczenie nieprawdy w dokumentach oraz niedopełnienie obowiązków służbowych. Stróże prawa wpadli po tym, gdy kontrolę w buskiej drogówce przeprowadziło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Dowody na korupcję Biuro zdobyło montując w radiowozie podsłuch. Rekordzista, który ma 217 zarzutów  był laureatem konkursu na policjanta ruchu drogowego 2009 roku.

Na ławie oskarżonych zasiedli też kierowcy, którzy wręczyli łapówki. W sumie sprawa dotyczy prawie 40 osób, w związku z czym proces toczy się w Sądzie w Pińczowie który ma większe sale rozpraw.

We wtorek 16 osób – głównie oskarżonych kierowców – złożyło wniosek o dobrowolne podanie się karze. Zaproponowali rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę w wysokości od 1000 do 2000 złotych, w zależności od sytuacji materialnej. Ich sprawa będzie rozpatrywana na oddzielnej rozprawie. 

Na wniosek wszystkich oskarżonych sędzia Renata Szczerba zabroniła mediom rejestrowanie przebiegu rozprawy. Komentarzy odmówili  też obrońcy oskarżonych. Policjantom grozi do 10 lat więzienia.


Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (73)
     

-ggg (2012-01-11 22:44:20)

do USA jakby ci władowali mandat 50% wypłaty oczywiście zgodnie z literą prawa to inaczej byś śpiewał myślę że ze szczęścia w rączke to byś go nie pocałował i nie dziękował szczerząc zęby...

-do usa (2012-01-11 22:27:08)

pewnie jestes z jackowa albo z green pointu wielki amerykanin

-USA (2012-01-11 22:17:28)

Witam jestem mieszkańcem Buska ale od lat mieszkam w Stanach obecnie przebywam w Busku,to co zrobił Komendant to w Stanach zrobił by każdy rodowity Amerykanin, bo każdy czuje przywiązanie do kraju i wie co znaczy słowo solidarność sprawiedliwość.W Stanach każdy szanuje Policjanta bo wie że ten człowiek pomaga obywatelowi.W Polsce niestety z tego co widać po komenatarzach za to że ktoś wie co znaczy jeszcze słowo godność jest krytykowany.Mimo że nie można porównać mentalności obu krajów to jednak dzieli Nas bardzo sporo.W Stanach Pan Sobczach był by normalny człowiek bo pilnuje że by prawo dotyczyło wszystkich a w Polsce jest za to krytykowany. Dlatego nie dziwmy się że Polacy wciąż muszą walczyć o wizy a dolar to nie złotówki.

-gggg (2012-01-11 21:22:05)

tak pewnie niedobrzy byli bo z biednego nie zdarli w teraz to sobie załóżcie klasery na mandaty po 5 stów albo na czole sobie klejcie ze szczęścia za10 groszy jeden drugiemu by oczy wyrwał atu strasznie stówami rzucają....

-gospodarz tego ł (2012-01-11 21:08:07)

gospodarz tego łąpówkarskiego podwórka też powinien beknąć!

nie oni pierwsi i nie ostatni brali - mieli pecha - faryzeusza służbowego

- (2012-01-11 20:23:55)

Komendanta oddelegować do szpitala , może tam czystkę zrobi ..... , zna się na tym przyjrzy się gdzie się podział fundusz socjalny ..

-miś (2012-01-11 18:22:28)

jak oni brali orzeszki to co biorą na wyższych szczeblach tam nikt nie zapyta czy się boicie cz tylko komendant chce poskoczyc o stołek musi się wykazac prawda

-nn (2012-01-11 17:40:05)

10 zł, 250 zł orzeszki, butelka wódki i tyle zamieszania też mi afera.

-do poniżej (2012-01-11 15:39:23)

Zaraz,zaraz bo ja czegoś tutaj chyba nie rozumiem.


-Romek S. p."Donosiciel" (2012-01-11 14:44:43)

Ja chcę być wielki a na razie to mam wielki brzuch i wielkie mniemanie o sobie:) Wszyscy kochamy el komendante ala "kiełbasa":D Im większe przestępstwo tym mniejsza jest kara. Miliony kradną bandyci a dobrych chłopaków z drogówki się gnębi. Buska Policja to nieporozumienie aparat gnębiący ,mieszkańców i przeżerający podatki...

-ooot (2012-01-11 14:37:51)

a nic im nie zrobią już 8- miu ma emeryture dużo szumu a g...o im zrobią karty są już rozdane

-W grę wchodzą miliony złotych (2012-01-11 14:13:01)

Korupcja w wojsku. Przetargi były rozpisywane pod konkretne firmy

- (2012-01-11 13:43:43)

"wszyscy kochają romana"

- (2012-01-11 13:30:28)

może ty skamlesz ja po prostu płacę, bo ja ich się nigdy nie prosiłem ani zamiaru nie mam prosić, a jeżeli zasłużyłem to niech piszą mandat a nie biorą w kieszeń, bo oni za to dostawali pensje. PRECZ Z ŁAPOWNICTWEM!!!!!!

-buszczanin (2012-01-11 13:05:35)

Wg mnie mieszkańca Buska to byki bardzo dobrzy i wspaniali policjanci.Najlepiej rpobic aferę tam gdzie jej nie ma aby ukryć te właściwe.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry