swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Dyrektor szpitala w Busku odwołuje się od decyzji NFZ

Dodane: MC Data: 2012-01-06 15:23:43 (czytane: 26831)  Wersja do druku

Dyrektor Szpitala w Busku-Zdroju Grzegorz Gałuszka złożył w świętokrzyskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia odwołanie od decyzji Funduszu, który przyznał kontrakt na świadczenie usług na oddziale kardiologicznym lecznicy w Pińczowie , a nie w Busku.

O kontrakt wart 6 milionów złotych rywalizowały oba szpitale. Jak poinformowała Radio Kielce Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ, obie ofert spełniały wymogi formalno - prawne, jednak szpital pińczowski zaproponował także dodatkowe świadczenie z zakresu elektrofizjologii, chodzi m.in. o wszczepianie rozruszników serca oraz leczenie arytmii serca.

Grzegorz Gałuszka uważa natomiast, że to jego placówka leczyłaby pacjentów na wyższym poziomie. Buska lecznica ma poradnię hemodynamiczną, bank krwi, oddział dializ, czy całodobowe laboratorium diagnostyczne, argumentuje dyrektor Gałuszka.


Na rozpatrzenie odwołania buskiej lecznicy świętokrzyski NFZ ma siedem dni.

I. Murawska.
źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (65)
     

- (2012-01-08 14:01:34)

pacjenci maja ok,ale pracownicy robia za głodowe pensje;może gorzej jak głodowe,

- (2012-01-08 13:59:56)

Nic sie nie stalo.polacy nic sie nie stalo

- (2012-01-08 13:32:23)

Ludzie opamietajcie sie tu nie chodzi o leczenie chorych tylko o kontrakt 6 mln Pinczow umial zaproponowac dodatki a Busko Nie to teraz bedzxiemy po rowach umierac

-Czy mamy na to wpływ? (2012-01-08 13:19:24)

Mój ojciec w ramach tak zwanego "czynu społecznego" budował ten szpital.Razem z nim przychodziły tłumy ludzi z Buska i okolic. Roboli to bezpłatnie, bezinteresownie i dla dobra nas i naszych dzieci. Chcieli mieć szpital z prawdziwego zdarzenia w Busku. Był (bo chyba już pora używać czasu przeszłego)i dobrze nam służył. Teraz, po kolei rozlatują się wszystkie oddziały. Z całą pewnością nie dzieje się tak z powodu sprawnie zarządzających tym szpitalem: starosty i dyrektora.

-anna (2012-01-08 11:43:26)

Piszę z drugiego końca Polski, aby wyrazić moje oburzenie, jakim prawem zabiera się pracownikom szpitala fundusz socjalny na poczet szpitala? To jest przekręt, chyba dyrektor szpitala powinien przejść szkolenie z regulaminu funduszu socjalnego(na własny koszt!)





-wina lasaka (2012-01-08 09:51:12)

Lasak odpowiada za sprawy prawne szpitala. Jak zrobił kontrakt. To chyba jego wina a nie dyrektora.

-pacjent nr 2 (2012-01-08 09:39:55)

no i lasak na dyrektora

-pacjent (2012-01-07 23:31:17)

Żurek na dyrektora ZOZ. No i ksiegowa też.

-Pani tytoniarzowa. (2012-01-07 23:16:48)

Świat zwariował. Przychodzi mi bronić PSL i jego kadry! (ale trochę przypadkiem i wybiórczo)
Szanowni dyskutanci. Nie pozwalajcie się manipulować i napędzać ludziom, którzy żądają usunięcia dyrektora! To szpitalna oraz okołoszpitalna opozycja, zawiązana już w pierwszych dniach urzędowania nominanta, atakuje zza węgła i z mysich dziur, z bardzo prostego powodu. Dyrektor pędzi nienawykłych do roboty, wymaga i rozlicza, nie zważając na zasługi, koneksje, powiązania towarzyskie oraz stare, powszechnie znane nawyki personelu, bez względu na stanowisko i głębokość kieszeni fartucha. Nie podpisanie kontraktu z NFZ jest z całą pewnością dotkliwą, nieprzewidzianą porażką marketingową, organizacyjną, wizerunkową, byc może również finansową Gałuszki. Przegrał bitwę, ale, czy przegrał wojnę?

- (2012-01-07 21:29:57)

Może by to odwołanie opublikować jak P. GL w szpitalu w dziale prawnym pracuje musi być mądre , cóż za argumenty przywołać trzeba aby Fundusz zmienił zdanie prawdą wszak jest , że kadra w szpitalu w Pińczowie też z buskich lekarzy sie składa , a Dyrektor szpitala w Pińczowie pisać nie umie ??
A szanowni pracownicy Prokuratury nie czytają komentarzy , jak można zabrać fundusz socjalny przecież to sprzeczne z prawem , to nie łaska pańska Dyrektora tylko święty jego obowiązek taki fundusz tworzyć i stosownie nim dysponować !! , widać tam też trzeba napisać .........

- (2012-01-07 21:13:57)

no to już my dostali podwyzke !!!ku...a,dalej za 1000 zl miesiecznie trza pracowac,i jeszcze mają zabrac????

- (2012-01-07 20:37:39)

dyrektor szpitala znalazł pieniądze na ratowanie szpitala -pracownicy mają zrezygnować z funduszu socjalnego inaczej będą zwolnienia

- (2012-01-07 19:29:16)

w normalnym kraju za takie coś dyrektor szpitala poprostu podał by się do dymisij,więc Panie dyrektorze Gałuszka miej pan resztę ambicij,honoru i podaj się pan do dymisij tak będzie najlepiej

- (2012-01-07 18:56:01)

Ludzie trza w tym kraju rewolucję jakąś zrobić i przegonić tych nieudaczników. Niech se w Brukseli zrobią taki kraj dla urzędasów i sami niech sobą rządzą, sami zarabiają a nam niech dadzą spokój i pozwolą normalnie żyć s....ny !!!

- (2012-01-07 18:02:26)

jestem pracownikiem szpitala...kto mnie przyjmie do pracy??

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry