swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Dyrektor szpitala w Busku odwołuje się od decyzji NFZ

Dodane: MC Data: 2012-01-06 15:23:43 (czytane: 26830)  Wersja do druku

Dyrektor Szpitala w Busku-Zdroju Grzegorz Gałuszka złożył w świętokrzyskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia odwołanie od decyzji Funduszu, który przyznał kontrakt na świadczenie usług na oddziale kardiologicznym lecznicy w Pińczowie , a nie w Busku.

O kontrakt wart 6 milionów złotych rywalizowały oba szpitale. Jak poinformowała Radio Kielce Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ, obie ofert spełniały wymogi formalno - prawne, jednak szpital pińczowski zaproponował także dodatkowe świadczenie z zakresu elektrofizjologii, chodzi m.in. o wszczepianie rozruszników serca oraz leczenie arytmii serca.

Grzegorz Gałuszka uważa natomiast, że to jego placówka leczyłaby pacjentów na wyższym poziomie. Buska lecznica ma poradnię hemodynamiczną, bank krwi, oddział dializ, czy całodobowe laboratorium diagnostyczne, argumentuje dyrektor Gałuszka.


Na rozpatrzenie odwołania buskiej lecznicy świętokrzyski NFZ ma siedem dni.

I. Murawska.
źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (65)
     

- (2012-01-10 11:59:29)

na sczęscie nie ten lasak z wislicy...

-DRAGON (2012-01-10 11:27:24)

Z Gałuchą i Kolarką to do wora i do jeziora.KOŃCZ WAŚĆ I WSTYDU OSZCZĘDŹ !!!

-Nie będziemy umierać!!! (2012-01-09 19:43:57)

Pojedziemy do Pińczowa i tam nas wyleczą...

- (2012-01-09 19:10:17)

Współczuję tym co mieli pracować na kardiologii bo teraz są nikim. Nie ma ich na starych oddziałach i nie mają nowego a przecież niektórzy mieli wielkie ambicje co do nowych stanowisk.Jak teraz dalej pracować i czekać na wynik odwołania się do NFZ.Busko powoli umiera-jeśli szpital tak dalej będzie szedł na dno to pociągnie za sobą i zdrój.Zwolnić kilku dyrektorów ograniczyć biura i sprowadzić "starych" specjalistów to i chorzy zaczną wracać.

-Przepychacz - jeszcze amator (2012-01-09 16:20:16)

no właśnie. Firma od balustrad. Robienia balustrad: spawanie, cięcie rur, wyginanie rur. Jak to się ma do subtelnej kardiochirurgi? Ktoś już to wcześniej proponował, może jakaś firma hydrauliczna byłaby lepsza, bo oni przynajmniej mają pojęcie o przetykaniu rur, to może i żyły w okolicach serca też mogliby przetykać.
Czułem, że ten dyrektor (i oczywiście Starosta) jest nieobliczalny, ale żeby wymyślić coś takiego? Czyżby pod stołem przez rurkę (czytaj balustradę) coś przepchnięto? Też bym przepchnął, jakbym dostał kontrakt na 6 melonów.

-do anny (2012-01-09 09:20:49)

Przez tyle lat pracownicy dali się wcisnąć w kąt i przytrzasnąć drzwiami, kto zarabia mało to zarabia. Są tacy co nie narzekają.Znam przypadki lekarzy przyjmujących w busku i kierujących do Chmielnika i Pińczowa. Niestety zła opinia szpitala buskiego mocno się zakorzeniła. Zdziwionym o przegrany kontrakt na kardiologię przypominam, że wszystkie gazety grzmiały, że serca leczyć w Busku będzie firma od balustrad. Nie dziwmy się więc.

-zdziwiony (2012-01-09 09:15:02)

Jakiż to lasak jest w szpitalu i kim jest ten co był wiceburmistrzem i go sikora zwolnił z gminy, czy któryś z dwóch radnych powiatowych - bo tam jest aż dwóch lasaków

-- (2012-01-09 07:57:22)

a słyszałaś że Buski Szpital wygrał przetarg na dodatkowe badania laboratoryjne za 300 000,00 rocznie

- (2012-01-08 22:29:41)

czy to prawda,że w buskim szpitalu przyjęto do pracy w laboratorium żonę szpitalnego księgowego i jej koleżanki z Pińczowa?

- (2012-01-08 22:25:48)

fundusz socjalny nie istnieje w tym szpitalu od wielu.Solidaruchy zawsze dają przyzwolenie dla dyrekcji.szczególnie jedna niepotrzebna pracująca emerytka.

-mika (2012-01-08 20:19:09)

Żurek to najlepszy specjalista od dużych - publicznych pieniędzy!

- (2012-01-08 19:43:16)

Nic sie nie stalo.polacy nic sie nie stalo

-Paweł (2012-01-08 16:24:12)

Kto to jest ten Żurek? Czy może też z PSL? Jeżeli z PSL, to go chłopie nie promuj. Wart pac pałaca.

-do pacjent (2012-01-08 15:37:16)

Żurek by poradził lepiej niż inni,ale dopiero po doświadczeniach z księgową.Gdy wpadł na trop afery z opóźnieniem ale zameldował. Dziwi mnie bardzo nadzór nad księgowa z mechanika .ZUS nie dopatrzył się niczego-więc jak ta firma pracowała.Starostwo mając,wydział oświaty również ,kuratorium oświaty także- wiec jak to wszystko funkcjonowało.Nie daj Panie by w Szpitalu się to wydarzyło a już gniewne pomruki dotyczące fatalnej sytuacji słychać ku radości konkurencji z Pińczowa i Chmielnika.

- (2012-01-08 14:02:24)

powinni biuro troche pogonic do roboty bo to hrabiostwo!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry