Dodane: MC Data: 2012-01-06 15:23:43 (czytane: 26833) 
Dyrektor Szpitala w Busku-Zdroju Grzegorz Gałuszka złożył w świętokrzyskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia odwołanie od decyzji Funduszu, który przyznał kontrakt na świadczenie usług na oddziale kardiologicznym lecznicy w Pińczowie , a nie w Busku.
O kontrakt wart 6 milionów złotych rywalizowały oba szpitale. Jak poinformowała Radio Kielce Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ, obie ofert spełniały wymogi formalno - prawne, jednak szpital pińczowski zaproponował także dodatkowe świadczenie z zakresu elektrofizjologii, chodzi m.in. o wszczepianie rozruszników serca oraz leczenie arytmii serca.
Grzegorz Gałuszka uważa natomiast, że to jego placówka leczyłaby pacjentów na wyższym poziomie. Buska lecznica ma poradnię hemodynamiczną, bank krwi, oddział dializ, czy całodobowe laboratorium diagnostyczne, argumentuje dyrektor Gałuszka.
Na rozpatrzenie odwołania buskiej lecznicy świętokrzyski NFZ ma siedem dni.
I. Murawska.
źródło: ![]()
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (65) |
- (2012-01-07 17:07:36)
wystarczyłby tytuł: "DYREKTOR SZPITALA W BUSKU ODWOŁUJE SIĘ". Może się przecież sam dymisjonować. Pisz dyrektorze prośbę o dymisję.
-jeden sie stara (2012-01-07 15:40:45)
Jeden Grzesiu co to ma ambicje za 3 lata zostać burmistrzem się stara. To wszyscy mówią. Niestety Grzesiu dostaniesz po łapach bo tam ma być upadek i prywatyzacja a nie dobre leczenie ludzi.
-Krystek (2012-01-07 14:53:26)
Acha, pozostaje jeszcze sprawa firmy "Cardinoź" czy jak jej tam. Oczywiście zapewniła sobie sowite odszkodowanie w przypadku niepowodzenia. To odszkodowanie oczywiście zapłacimy. My. Wszyscy. Bo pan dyrektor pensję odbierze w całości. Może nawet jakąś premię dostanie? Panie Starosto, czy to nie stoi wszystko na głowie? Gdyby pan tak robił z budżetem domowym, to kobita już dawno by pana pogoniła. Może pora wreszcie, żeby pozwolił pan, panie Starosto, zarządzać powiatem swojej żonie? Jestem przekonany, że zrobi to lepiej od pana, a władza zostanie wciąż w rodzinie.
-Obserwator (2012-01-07 14:46:49)
Odwołuje się. Po co? Oczywiście po to, aby jeszcze przez parę dni nam mydlić oczy. "Po czynach go poznajemy" - jak sam nam podpowiadał. Było to na początku dyrektorowania. Nawet nie przypuszczał, że tak szybko te słowa się sprawdzą. Czego się nie tknął.... niepowodzenie. Nawet kosiarki szpitalnej nie potrafił dobrze sprzedać.
-AAA (2012-01-07 14:17:14)
Zapiszę się chyba do PSL, bo po opiniach na forum widzę, że to będzie dobry interes - może wymyślimy z PSL jakiś biznes w Busku-Zdroju. Niektórzy widzę dobrze na tym wychodzą.
- (2012-01-07 13:54:49)
A co Cardinox na to ?
-nn (2012-01-07 12:22:09)
No tak sprzęt super nowoczesny jest i jak w wiekszości takich przypadków skonczyło się na tym że będzie służył jako eksponat a nie jako pomoc dla chorych pacjentów...
-Ygor (2012-01-07 12:07:08)
Tak, od samego początku widać było jak nowy dyrektor działa "na oślep". Miałem okazję, jak mało kto, obserwować jego niespójne, z brakiem jakiejkolwiek logiki, poczynania w zarządzaniu tym szpitalem. Szkoda, bo szpital był dobry, a mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie poczynania samego Starosty. To tam, u Starosty wszystkie te niepowodzenia biorą początek. Bo przecież dyrektor, jak większość z nas chce robić karierę. Być może nawet starał się o tę robotę u swoich partyjnych kolegów, a że jest śliski, to sobie załatwił. Grając w drużynie PSL-u trudno jest mieć swoje zdanie, a jeżeli już, to musi to być zdanie partyjnego przełożonego. Szkoda tylko, że Starosta zanim podpisał z nim umowę niczego o nim się nie dowiedział. A mógł wiele, naprawdę wiele się dowiedzieć. Bez większego wysiłku. Ale śliskość jego miała decydujące znaczenie.
Szkoda wreszcie, że poprzedniego dyrektora, który ten szpital wyprowadził z wielomilionowego długu (podobno są na to niezbite dowody), Starosta zwalczał i chciał się go pozbyć przez 7-8 lat. Szkoda, bo chłop zamiast dbać o szpital musiał walczyć ze Starostą.
Gdyby nie te dwa fakty, dzisiaj sytuacja byłaby zdecydowanie inna naszego szpitala.
To, co zostało zmarnotrawione przez ostatnie pół roku, z woli Starosty i dyrektora szpitala, trzeba będzie odbudowywać przez co najmniej rok
Co dalej? Jak znam życie Starosta już niedługo wymieni "nieudacznika" na innego kacyka partyjnego (czytaj PSL) i znów przez parę miesięcy będziemy w systemie ZOZ-u buskiego mieli rewolucje, liczne rewolucje i kolejne nieudolności. Oczywiście wszystkie niepowodzenia skutecznie będą zamiatane pod dywan, a na zewnątrz będziemy słyszeli jaki to zdolny i przedsiębiorczy jest nowy dyrektor. Być może nie raz zacytuje słowa swojego poprzednika - obecnego dyrektora "nie po słowach, a po czynach mnie poznacie".
- (2012-01-07 10:36:36)
Dyrektor szpitala powinien na taczkach wyjechać razem ze starostą i wszystkimi którzy brali udział w tworzeniu oddziału. Przecież wiadomo, że jeżeli w Pińczowie taki oddział już działał to niby dlaczego teraz ma nie działać,a kasa ma trafić do buskiego szpitala? Nie wiem kiedy ludzie przestana glosować na te PSLowskie hieny polityczne.
-xxx (2012-01-07 09:54:00)
Podziekujmy pany marszalkowi Jarubasowi i jego ziomkom z PSL.
-WIDAĆ DYREKTOR W PIŃCZOWIE MIAŁ JAJA I COŚ WIĘCEJ DORZUCIŁ (2012-01-06 21:46:55)
A W BUSKU JAK W BUSKU STARA ZASADA CZY SIĘ ROBI CZY SIĘ LEŻY 10.000 TYSIĘCY SIĘ NALEŻY PO CO SIĘ WYCHYLAĆ I ZAWRACAC SOBIE GLOWĘ JAKIMŚ TAM PROBLEMEM KTÓRY DYREKTORA NIE DOTYCZY TYPOWE DLA POLACZKÓW MYŚLENIE
- (2012-01-06 21:42:15)
klika i nic więcej
-xyz (2012-01-06 21:19:02)
a ja zapytac chcę czy może ktoś wie gdzie się podziały witraże, które były w kościele w rynku?????????? podobno oddano je do renowaci!! jak do renowacji?? przecież z witrażami się takich zabiegów nie robi. a jeżeli nawet to ich już nie ma wiele miesięcy i zbyt długi ten okres si wydaje .mozektoś wie cos na ten temat??
- (2012-01-06 20:22:35)
żenujące wyjaśnienia,żadnych konkretów,nie kompromitujcie się więcej pseudo PSL-owcy myślicie że ludzie nie widzą co się dzieje
- (2012-01-06 18:37:22)
ALE JAJA ;-) ;-) ;-)
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.