swietokrzyskie.info


Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

3,5 roku więzienia dla księgowej z Buska-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-12-21 14:32:28 (czytane: 24492)  Wersja do druku

3,5 roku więzienia, 5 tysięcy złotych grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody – czyli zwrot blisko 2 milionów złotych – taki wyrok zapadł dziś w Sądzie Okręgowym w Kielcach wobec Wandy G., byłej księgowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku - Zdroju. Oskarżona nie stawiła się na ogłoszenie wyroku.

Prokuratura zarzuca jej m. in. przywłaszczenie 1 mln 300 tysięcy złotych, nieodprowadzanie składek na ubezpieczenie, fałszowanie  rachunków i dokumentacji związanej z finansami placówki, a także naruszanie praw pracowniczych.  Kobieta  przyznała się do winy i poprosiła  o  wymierzenie kary bez przeprowadzania procesu. Zarówno prokurator jaki sąd zaakceptowali takie rozwiązanie.

Sędzia Małgorzata Solecka uzasadniając wyrok mówiła, że wymierzona kara  jest proporcjonalna do  przestępstwa  i jego szkodliwości społecznej i wpłynie wychowawczo na oskarżoną, a także będzie miało pozytywny oddźwięk społeczny. W sprawie oskarżony został również były dyrektor placówki Józef Ż.. o to, że źle sprawował nadzór nad pracą głównej księgowej i naruszył przepisy Ustawy o Rachunkowości. Dyrektor nie przyznaje się  do winy.

Konrad Trela
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (51)
     

- (2011-12-30 22:37:51)

z zusu też ktoś powinien "beknąć", kilka lat nie płacono składek parudziesięciu pracowników i nikt tego nie zauważył - bzdura! A jeśli już to przez zaniedbanie.

Mafia buska i tyle. Niech ich cholera weźmie!

- (2011-12-28 21:13:18)

po pierwsze nazor nad mechanikiem mial pan starosta.pozniej naczelnik edukacji czyli pan dyrektor radziwolski zurek i ksiegowa dziwi mnie fakt ze zus nie upominal sie o pieniadze zwyklego podatnika by zniszczono prawda pani dyrektor zus

- (2011-12-27 13:30:11)

Czy to prawda panie burmistrzu Sikora,że teraz wozi się różne produkty z SAWY do szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkoli, którymi zajmuje się jednostka UMIG pod nazwą Zespół Obsługi Przedszkoli i Szkół??? Czy był na to przetarg czy jakimś "dziwnym" zrządzeniem losu oferta cenowa SAWY okazała się najmniejsza???

-mieszkaniec buska (2011-12-26 11:17:50)

Żurek ty s....synu podaj się do dymisji bo cię na taczkach wywieziemy-kanalio!

- (2011-12-24 22:45:26)

"W sprawie oskarżony został również były dyrektor placówki Józef Ż.." Żurka też powinna dopaść ręka sprawiedliwości - obecnego pana prezesa PSS SPOŁEM

-busko (2011-12-24 09:25:24)

Nauczyciel Żurek jako prezes firmy handlowej i członek rady nadzorczej mpgk. Zenada. Jeśli ktoś zna się na wszystkim, to znaczy, że nie zna się na niczym. Tylko pieniądze umie brać! Poza tym ma emeryturę. Czy w Busku-Z. nie ma ludzi odpowiednich na takie stanowiska tylko zawsze musi być według zasady "sami swoi"? Najbliższe wybory powinny rozbić tę klikę.!

- (2011-12-23 22:00:34)

... chyba z naszych...

- (2011-12-23 21:56:07)

ciekawe czy są odprowadzane składki w pss na zuz i skarbowy, najwyżej sikora wszystko pokryje

- (2011-12-23 20:37:05)

NIE KUPUJCIE U ZŁODZIEJI

-Ralf (2011-12-23 18:33:57)

Zamknijcie żurka bo pssesie i komunalce wykaże się taką samą fachowością jak w Mechaniku

-myślący, że (2011-12-23 17:33:42)

Jak ktoś tak nieudolny, jak Żurek mógł być Dyrektorem. Przecież brał pieniądze i z związku z tym ponosi pełną odpowiedzialność za to, co ta pani tam robiła. Ciekawe, że mimo swej nieudolności i nieodpowiedzialności jest prezesem, członkiem rady nadzorczej, działaczem PO. Czy naprawdę nie ma w naszym środowisku ludzi prawych i odpowiedzialnych. Są. Ale do koryta idą zawsze najgorsi.

-myślący, że (2011-12-23 17:33:41)

Jak ktoś tak nieudolny, jak Żurek mógł być Dyrektorem. Przecież brał pieniądze i z związku z tym ponosi pełną odpowiedzialność za to, co ta pani tam robiła. Ciekawe, że mimo swej nieudolności i nieodpowiedzialności jest prezesem, członkiem rady nadzorczej, działaczem PO. Czy naprawdę nie ma w naszym środowisku ludzi prawych i odpowiedzialnych. Są. Ale do koryta idą zawsze najgorsi.

-myślący, że (2011-12-23 17:33:09)

Jak ktoś tak nieudolny, jak Żurek mógł być Dyrektorem. Przecież brał pieniądze i z związku z tym ponosi pełną odpowiedzialność za to, co ta pani tam robiła. Ciekawe, że mimo swej nieudolności i nieodpowiedzialności jest prezesem, członkiem rady nadzorczej, działaczem PO. Czy naprawdę nie ma w naszym środowisku ludzi prawych i odpowiedzialnych. Są. Ale do koryta idą zawsze najgorsi.

-DO PONIŻEJ (2011-12-23 15:52:50)

A kto tyle w Busku zarabia? Tylko nieliczni.Przeciętnie to 1200zł zatem:1300000:1200=1083/12 miesięcy w roku=90 LAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-zarabiając... (2011-12-23 12:17:40)

zarabiając miesięcznie 2500zł trzeba by popracować 1300 000:2500 = 520miesięcy
tj 43,3 lat
Większość pracujących w całym pracowitym życiu nie zarobi tyle...

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry