swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

Dodane: AT Data: 2011-12-12 16:25:36 (czytane: 16408)  Wersja do druku

Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój wspólnie z Buskim Samorządowym Centrum Kultury i Zespołem Placówek Oświatowych w Zbludowicach zaprasza mieszkańców i kuracjuszy na obchody upamiętniające 30 – tą rocznicę wpro wadzenia stanu wojennego w Polsce.

Uroczystość odbędzie się  w Domu Kultury w Busku – Zdroju 13 grudnia 2011 r. o godzinie 18.00, W trakcie wieczoru wystąpi młodzież ze Zbludowic wykonując „zakazane piosenki stanu wojennego”.

stan_wojny.jpg 

Po prezentacji młodzieży organizatorzy przewidzieli projekcję filmu „Ostatni prom” w reżyserii Waldemara Krzystka.

Wstęp wolny.

Zapraszamy. 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

-do : do tego poniżej (2011-12-14 17:29:35)

Podaj koledze ,bo mnie nie musisz/znam ich aż nadto/ nazwiska działaczy solidarności znaczonych obecnie ksywą : kapusiów,kombinatorów,zwykłych, bezczelnych złodziei mienia państwowego ,mojego bo je również wytwarzałem. I co ty na to?

- (2011-12-14 07:46:26)

A lekarza nie widziałaś ?

-Weronka (2011-12-13 21:34:34)

Widziała ze sto czołgów i rusomaków jak ciągnęły na Karabosy. Tam odbywały się maniebry.Maniusia z Kaśką kłóciły się o Jędrka,który odparował do Aliny.To i ja Weronka wykorzystałam ,że mój poszedł do orma

- (2011-12-13 12:51:32)

dawaj je tutaj wszyscy chcemy wiedzieć.

-- (2011-12-12 10:48:02)

podaj swoje namiary wyśle ci.

-do poniżej (2011-12-12 10:00:51)

z 18:57.Dawaj je na fora.

-- (2011-12-10 19:05:36)

Atnitnia a to cie użarło blisko 70 % narodu uważa ,ze wprowadzenie stanu wojennego było koniecznością i co roku procent ten wzrasta!. Osobiście boleje,że do tego musiało dojść.

-do tego ponizej (2011-12-10 18:57:36)

Można można wyśle ci tylko podaj swe namiary.

-do poniżej (2011-12-10 12:22:41)

Czy można gdzieś przeczytać nazwiska z naszego terenu tych ubeków,esbeków, ormowców i kolaborantów którzy nękali i krzywdzili ludzi.

-Sonda w onet 10 12 11 g 8 -00 (2011-12-10 08:13:23)

Na pytanie jak oceniasz wprowadzenie stanu wojennego:
słusznie 64 %
niesłusznie 30 %
nie mam zdania 6 %.Komentarze są w tym przypadku zbyteczne!.Jeśli jeszcze PiS i jego przydu....takie święta organizują, namaszczają, nagłaśniają to efekt będzie jeszcze mizerniejszy.

--bycok (2011-12-10 07:44:35)

Na złość rowerzyście będzie o zielonej wronie .O kaczkach spiwać nie bendom bo wylecieli by z pis jak żbycho i ferajna.

-kobra (2011-12-10 07:11:13)

Nekrofilia i masochistyczno-polityczne orgazmy polityków, działaczy i "kombatantów" wszelkiej maści.

- (2011-12-09 23:33:56)

A ja kolego widzialem trzy SKOTy w Busku, oraz kolumne wszystkich pojazdow MO ktory obiechal Busko parokrotnie, wiec nie p.erdol bo gowno wiesz i spik ci sterczy z nosa

-do do (2011-12-09 21:42:07)

Ja tam czołgów Układu Warsiawskiego ani naszych w Busku nie widział .Gazy owszem były jak moja Zuzula kapusty pojadła.Zapuszkowano paru ale jak później Ubecy gadali całkiem nie potrzebnie bo w gruncie rzeczy to fajne chłopy byli ale cóż - województwo taki prykaz dało

-do do (2011-12-09 16:00:29)

Gdzie nauki JP2 gdzie miłosierdzie przebaczenie.Ubliżać śmieciu potrafisz i nic więcej nie umiesz,szkoda,że mienisz się znawcą historii.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry