swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

Dodane: AT Data: 2011-12-12 16:25:36 (czytane: 16409)  Wersja do druku

Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój wspólnie z Buskim Samorządowym Centrum Kultury i Zespołem Placówek Oświatowych w Zbludowicach zaprasza mieszkańców i kuracjuszy na obchody upamiętniające 30 – tą rocznicę wpro wadzenia stanu wojennego w Polsce.

Uroczystość odbędzie się  w Domu Kultury w Busku – Zdroju 13 grudnia 2011 r. o godzinie 18.00, W trakcie wieczoru wystąpi młodzież ze Zbludowic wykonując „zakazane piosenki stanu wojennego”.

stan_wojny.jpg 

Po prezentacji młodzieży organizatorzy przewidzieli projekcję filmu „Ostatni prom” w reżyserii Waldemara Krzystka.

Wstęp wolny.

Zapraszamy. 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

-do do (2011-12-09 08:44:46)

Jesteś do do du... jesteś nie reformowalny nawiedzony i negatywni nakręcony jak ta filozoficzna krowa krowa która nie zmienia swoich poglądów.Jątrzysz dzielisz,skłócasz- typowy pis.ziel.

-do (2011-12-08 07:36:30) (2011-12-08 22:55:39)

dziękuje że przedstawiłeś mi swoją propagandową teorię bardzo ciekawa jak to zwykle z propagandą bywa. Gdzie postkomuniści i członkowie PZPR to inteligentni ludzie konfidenci, kapusie co sprzedali swoje dusze i na pewno nie byli wybrani na zasadzie selekcji:D Jak lubisz się z nimi bawić to się baw ale dla mnie to są oni hamulcem zaporowym Polski i ktoś kto słucha rozkazów Kremla teraz nagle stał się patriotą:)?? bardzo ciekawe podejście Ci co kiedyś człogi zamieniali na zapałki nagle stali się mężami stanu. Cóż za piękna transformacja intelektualna i obyczajowa:) Pogarda dla prawa, wolności i własnej ojczyzny tyle znam ludzi którzy nie byli w PZPR a żyją może bardziej ubogo niż uposażeni działacze PRL ale mają honor i nie współpracowali z okupantem w postaci ZSSR.

-* (2011-12-08 20:34:35)

Dla 51 proc respondentów decyzja o stanie wojennym była uzasadniona. Przeciwnego zdania jest 27 proc respondentów. Wg sondażu TNSOBOP przeprowadzonego w dniach 4 - 8 listopada br roku.

-pracownik PKS (2011-12-08 10:02:37)

Zoch, Miodowicz, Korubowa wprowadzili rękami Pęcherskiego-prezesa Spółki, Moskwy-przew. NSZZ"S" oraz Łasak- członek Rady Nadzorczej swoisty "Stan Wojenny" w buskim PKS. Upodlili pracowników, zastraszyli, zwolnili 250 osób-zwalniają dalej, jak widać robi im to przyjemność, niewypłacają pracownikom wynagrodzeń w pełnej wysokości i o ustawowym czasie, zadłużyli Spółkę na kilka milionów złotych, tym samym robiąc z PKS-u ekonomicznego bankruta. A WYSTARCZYŁO DŁUGO WCZEŚNIEJ ODWOŁAĆ NIEUDACZNIKA Z ZAJMOWANEGO STANOWISKA. Obecni i byli pracownicy cierpią dokładnie tak jak pracownicy fabryk, zakładów pracy 30 lat temu. Pani Korubowa gdzie Pani jest dzisiaj, obecnie dla Pani człowiek nie przedstawia żadnej wartości?

-hihihihi Smerfus (2011-12-08 08:33:40)

Smerfuś z takimi poglądami ty na afisz.
Nie pchaj się smerfie na afisz jak nie potrafisz !

-- (2011-12-08 07:51:05)

W naszym grodzie Po podkurcza swój o.....a Pis rozszerza się: kopie,gryzie i warczy.Zielonym jest to obojętne oni pilnują siebie.SLD jest w fazie rozwodu.Czy na tych gruzach powstanie nowe?

-do smerf (2011-12-08 07:36:30)

Smerfem byłeś będziesz i takim pozostałeś- nie rozwijasz się.Światu widzianego twoimi ślepiami już nie ma wkoło jest już inny .Miliony ludzi z niegdyś zwaśnionych stron pracują szanują się tworzą nową Polskę.Ludzie z byłej S i komuchy razem pracują,piją,bawią się. Gondek i dziesiątki tysięcy innych z tej jak to twierdzisz drugiej strony poszło właśnie do przodu dają ludziom pracę ,pomagają innym pozostawiając rozwścieczone i żrące się zwierzęta na obrzeżach nienawiści.Faktycznie dziwię się W.... S...,że chodzi po tak wąskiej kładce gdy obok ma autostradę,wydawanie publicznego grosza na takie cele i obsadzanie niereformowalnymi ludźmi o propi.owskich korzeniach jest zdumiewające.Dziś najważniejsze są kompetencje i społeczne poparcie-.Tak na wielu stanowiskach od gminy do centrali pracują ludzie którzy związani byli ze służbami specjalnymi-są starannie wykształceni,mądrzy,kompetentni -służą Polsce.Powiem dalej wiele małżeństw o przyjaźniach nie pomnę to panie z b sb,pzpr,zsl,sd a mężowie to działacze S ,po,pis a nawet kpn.W Busku również w rodziny działaczy lewicowych wżenili się ci z prawicy i co się stało ano nic przynajmniej w domu dyskusje są barwniejsze.W wielu rodzinach mąż działał w PZPR a żona była aktywną działaczką Solidarności teraz mąż jest w Po a ona w PSL i odwrotnie.Ich dzieci maja lewe i prawe kończyny a nad nimi głowę i mózg. Dzieciaczki są śliczne nasze Polskie.

-olo (2011-12-08 00:29:28)

Jest coś schizofrenicznego w tych obchodach organizowanych przez burmistrza. Stan wojenny dzieli PolakówA takie obchody zamiast likwidować te podziały, utrwalają je. No chyba że burmistrz tak zaplanował te uroczystości że swoje racje nt stanu wojennego będą mogły wygłosić obydwie strony. Ale w to mocno powatpiewam. Będzie to tylko racja jednej strony. Mogą się spotykać obrońcy Westerplatte z marynarzami Szlezwiga ale nie przedstawiciele dwu zwaśnionych steon z 1981 roku.Bo obchody takie potęgują i podkudzaja zacietrzewienie. Ciekawostką jest, że obchodzenie jednej tylko racji nt stanu wojennego będzie finansowane z pieniędzy podatnika czyli z kieszeni obydwu stron. Dlatego uznaję patronat burmistrza za wyjątkowy nietakt, Z ktorego obowiązku prawnego burmistrza miasta wynika patronowanie takim uroczystościom?

-smerf (2011-12-07 23:58:02)

Polecam włączyć youtube i wpisać w wyszukiwarce hasło: Nocna Zmiana.
Jest to bardzo ciekawy film o agentach:D Najdziwniejsze że ludzie chroniący współpracowników SB zasiadają w ministerstwach, są premierami. A także zasiadają w Radzie Powiatu. Strasznie te wydarzenia przypominają 1992 rok. Jak tam pan Gądek dalej sprawuje mandat wbrew orzeczeniu sądu??? Czemu w Polsce niby tyle lat od obalenia komunizmu działa względność prawa??? Czy w tym kraju istnieje podział na rasy i kasty??? Gratuluje wyborcom PO i PSL wspieranie betonu partyjnego o PRLowskich korzeniach:)

-xyz (2011-12-07 23:03:25)

zapraszanie na obchody czyli de facto akademię ku czci.... jest celebracją. Potem będą wierszyki, mowy płomienne itp Ta celebracja jest oczywiście nie dla wszystkich a dla tzw patriotów czyli tych co stan wojenny oceniają negatywnie. Blisko połowa ma odwrotne zdanie. Trzeba mieć nieżle namieszane aby w ten sposób dzielić ludzi. O stanie wojennym trzeba młodziezy mówić ale nie na akademiach. Ale bezmyślnośc ludzka jest jak miłośierdzie boże: nieograniczona. Czy ktoś słyszał obchodach rocznicy zamachu majoweo?

- (2011-12-07 21:44:33)

Kolejny inteligent

- (2011-12-07 21:19:12)

jestem ciekaw co tu swietowac po 30 latach jak byl syf za komuny dolej jest taki sam tylko pod innymi sztandarami jak kradli komunisci to chociaz nie wszyscy wiedzieli teraz jak kradna politycy wszyscy wiedza i co ztego nikomu jeszcze z tych zlodziei nie wytoczono procesu kradna oficjalnie z emunitetem i smieja sie w oczy prostym ludzia kiedys sie troche bali kremla teraz robia co chca za nastepne 30 lat to juz nie bedzie co krasc ale zato moze zaczna siebie na wzajem okradac to bedzie super bo juz sobie teraz skakaja do gardel ps niech zyje demokracja i dalej kraj w ruine obraca

- (2011-12-07 19:14:12)

psychotka-ub-otka

- (2011-12-07 19:06:43)

Do psychotka
Mocarzem intelektu to ty nie jesteś.

- (2011-12-07 19:02:55)

do pychotka-psychotka
Pasuje do Ciebie ta druga ksywa.Różnica między pamięcią a świetowaniem chyba jakaś jest.Czytaj psychotka ze zrozumieniem bo nigdy nie wychowasz swoich dzieci,nie mówiąc o nauczeniu czegokolwiek.obrze chociaż,że temu Twojemu okrągłemu stołowi wyłamano nogi 4 czerwca 1989roku.Radzę poucz się historii

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry