Dodane: AT Data: 2011-12-12 16:25:36 (czytane: 16409) 
Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój wspólnie z Buskim Samorządowym Centrum Kultury i Zespołem Placówek Oświatowych w Zbludowicach zaprasza mieszkańców i kuracjuszy na obchody upamiętniające 30 – tą rocznicę wpro wadzenia stanu wojennego w Polsce.
Uroczystość odbędzie się w Domu Kultury w Busku – Zdroju 13 grudnia 2011 r. o godzinie 18.00, W trakcie wieczoru wystąpi młodzież ze Zbludowic wykonując „zakazane piosenki stanu wojennego”.
Po prezentacji młodzieży organizatorzy przewidzieli projekcję filmu „Ostatni prom” w reżyserii Waldemara Krzystka.
Wstęp wolny.
Zapraszamy.
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (34) |
-do do (2011-12-09 08:44:46)
Jesteś do do du... jesteś nie reformowalny nawiedzony i negatywni nakręcony jak ta filozoficzna krowa krowa która nie zmienia swoich poglądów.Jątrzysz dzielisz,skłócasz- typowy pis.ziel.
-do (2011-12-08 07:36:30) (2011-12-08 22:55:39)
dziękuje że przedstawiłeś mi swoją propagandową teorię bardzo ciekawa jak to zwykle z propagandą bywa. Gdzie postkomuniści i członkowie PZPR to inteligentni ludzie konfidenci, kapusie co sprzedali swoje dusze i na pewno nie byli wybrani na zasadzie selekcji:D Jak lubisz się z nimi bawić to się baw ale dla mnie to są oni hamulcem zaporowym Polski i ktoś kto słucha rozkazów Kremla teraz nagle stał się patriotą:)?? bardzo ciekawe podejście Ci co kiedyś człogi zamieniali na zapałki nagle stali się mężami stanu. Cóż za piękna transformacja intelektualna i obyczajowa:) Pogarda dla prawa, wolności i własnej ojczyzny tyle znam ludzi którzy nie byli w PZPR a żyją może bardziej ubogo niż uposażeni działacze PRL ale mają honor i nie współpracowali z okupantem w postaci ZSSR.
-* (2011-12-08 20:34:35)
Dla 51 proc respondentów decyzja o stanie wojennym była uzasadniona. Przeciwnego zdania jest 27 proc respondentów. Wg sondażu TNSOBOP przeprowadzonego w dniach 4 - 8 listopada br roku.
-pracownik PKS (2011-12-08 10:02:37)
Zoch, Miodowicz, Korubowa wprowadzili rękami Pęcherskiego-prezesa Spółki, Moskwy-przew. NSZZ"S" oraz Łasak- członek Rady Nadzorczej swoisty "Stan Wojenny" w buskim PKS. Upodlili pracowników, zastraszyli, zwolnili 250 osób-zwalniają dalej, jak widać robi im to przyjemność, niewypłacają pracownikom wynagrodzeń w pełnej wysokości i o ustawowym czasie, zadłużyli Spółkę na kilka milionów złotych, tym samym robiąc z PKS-u ekonomicznego bankruta. A WYSTARCZYŁO DŁUGO WCZEŚNIEJ ODWOŁAĆ NIEUDACZNIKA Z ZAJMOWANEGO STANOWISKA. Obecni i byli pracownicy cierpią dokładnie tak jak pracownicy fabryk, zakładów pracy 30 lat temu. Pani Korubowa gdzie Pani jest dzisiaj, obecnie dla Pani człowiek nie przedstawia żadnej wartości?
-hihihihi Smerfus (2011-12-08 08:33:40)
Smerfuś z takimi poglądami ty na afisz.
Nie pchaj się smerfie na afisz jak nie potrafisz !
-- (2011-12-08 07:51:05)
W naszym grodzie Po podkurcza swój o.....a Pis rozszerza się: kopie,gryzie i warczy.Zielonym jest to obojętne oni pilnują siebie.SLD jest w fazie rozwodu.Czy na tych gruzach powstanie nowe?
-do smerf (2011-12-08 07:36:30)
Smerfem byłeś będziesz i takim pozostałeś- nie rozwijasz się.Światu widzianego twoimi ślepiami już nie ma wkoło jest już inny .Miliony ludzi z niegdyś zwaśnionych stron pracują szanują się tworzą nową Polskę.Ludzie z byłej S i komuchy razem pracują,piją,bawią się. Gondek i dziesiątki tysięcy innych z tej jak to twierdzisz drugiej strony poszło właśnie do przodu dają ludziom pracę ,pomagają innym pozostawiając rozwścieczone i żrące się zwierzęta na obrzeżach nienawiści.Faktycznie dziwię się W.... S...,że chodzi po tak wąskiej kładce gdy obok ma autostradę,wydawanie publicznego grosza na takie cele i obsadzanie niereformowalnymi ludźmi o propi.owskich korzeniach jest zdumiewające.Dziś najważniejsze są kompetencje i społeczne poparcie-.Tak na wielu stanowiskach od gminy do centrali pracują ludzie którzy związani byli ze służbami specjalnymi-są starannie wykształceni,mądrzy,kompetentni -służą Polsce.Powiem dalej wiele małżeństw o przyjaźniach nie pomnę to panie z b sb,pzpr,zsl,sd a mężowie to działacze S ,po,pis a nawet kpn.W Busku również w rodziny działaczy lewicowych wżenili się ci z prawicy i co się stało ano nic przynajmniej w domu dyskusje są barwniejsze.W wielu rodzinach mąż działał w PZPR a żona była aktywną działaczką Solidarności teraz mąż jest w Po a ona w PSL i odwrotnie.Ich dzieci maja lewe i prawe kończyny a nad nimi głowę i mózg. Dzieciaczki są śliczne nasze Polskie.
-olo (2011-12-08 00:29:28)
Jest coś schizofrenicznego w tych obchodach organizowanych przez burmistrza. Stan wojenny dzieli PolakówA takie obchody zamiast likwidować te podziały, utrwalają je. No chyba że burmistrz tak zaplanował te uroczystości że swoje racje nt stanu wojennego będą mogły wygłosić obydwie strony. Ale w to mocno powatpiewam. Będzie to tylko racja jednej strony. Mogą się spotykać obrońcy Westerplatte z marynarzami Szlezwiga ale nie przedstawiciele dwu zwaśnionych steon z 1981 roku.Bo obchody takie potęgują i podkudzaja zacietrzewienie. Ciekawostką jest, że obchodzenie jednej tylko racji nt stanu wojennego będzie finansowane z pieniędzy podatnika czyli z kieszeni obydwu stron. Dlatego uznaję patronat burmistrza za wyjątkowy nietakt, Z ktorego obowiązku prawnego burmistrza miasta wynika patronowanie takim uroczystościom?
-smerf (2011-12-07 23:58:02)
Polecam włączyć youtube i wpisać w wyszukiwarce hasło: Nocna Zmiana.
Jest to bardzo ciekawy film o agentach:D Najdziwniejsze że ludzie chroniący współpracowników SB zasiadają w ministerstwach, są premierami. A także zasiadają w Radzie Powiatu. Strasznie te wydarzenia przypominają 1992 rok. Jak tam pan Gądek dalej sprawuje mandat wbrew orzeczeniu sądu??? Czemu w Polsce niby tyle lat od obalenia komunizmu działa względność prawa??? Czy w tym kraju istnieje podział na rasy i kasty??? Gratuluje wyborcom PO i PSL wspieranie betonu partyjnego o PRLowskich korzeniach:)
-xyz (2011-12-07 23:03:25)
zapraszanie na obchody czyli de facto akademię ku czci.... jest celebracją. Potem będą wierszyki, mowy płomienne itp Ta celebracja jest oczywiście nie dla wszystkich a dla tzw patriotów czyli tych co stan wojenny oceniają negatywnie. Blisko połowa ma odwrotne zdanie. Trzeba mieć nieżle namieszane aby w ten sposób dzielić ludzi. O stanie wojennym trzeba młodziezy mówić ale nie na akademiach. Ale bezmyślnośc ludzka jest jak miłośierdzie boże: nieograniczona. Czy ktoś słyszał obchodach rocznicy zamachu majoweo?
- (2011-12-07 21:44:33)
Kolejny inteligent
- (2011-12-07 21:19:12)
jestem ciekaw co tu swietowac po 30 latach jak byl syf za komuny dolej jest taki sam tylko pod innymi sztandarami jak kradli komunisci to chociaz nie wszyscy wiedzieli teraz jak kradna politycy wszyscy wiedza i co ztego nikomu jeszcze z tych zlodziei nie wytoczono procesu kradna oficjalnie z emunitetem i smieja sie w oczy prostym ludzia kiedys sie troche bali kremla teraz robia co chca za nastepne 30 lat to juz nie bedzie co krasc ale zato moze zaczna siebie na wzajem okradac to bedzie super bo juz sobie teraz skakaja do gardel ps niech zyje demokracja i dalej kraj w ruine obraca
- (2011-12-07 19:14:12)
psychotka-ub-otka
- (2011-12-07 19:06:43)
Do psychotka
Mocarzem intelektu to ty nie jesteś.
- (2011-12-07 19:02:55)
do pychotka-psychotka
Pasuje do Ciebie ta druga ksywa.Różnica między pamięcią a świetowaniem chyba jakaś jest.Czytaj psychotka ze zrozumieniem bo nigdy nie wychowasz swoich dzieci,nie mówiąc o nauczeniu czegokolwiek.obrze chociaż,że temu Twojemu okrągłemu stołowi wyłamano nogi 4 czerwca 1989roku.Radzę poucz się historii
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.