swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Zmiana organizacji ruchu w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-12-10 23:41:29 (czytane: 25360)  Wersja do druku

Od 10 grudnia 2011 r. planowana jest zmiana organizacji ruch związana z rewitalizacją miasta. Zmiana ta obejmuje docelowo ulice: Bohaterów Warszawy, Wojska Polskiego, Partyzantów, Poprzeczną, Staszica, Kilińskiego, Pocztową, Kopernika, Kościuszki oraz Plac Zwycięstwa, wraz z siedmioma istniejącymi skrzyżowaniami zlokalizowanymi w ciągach ulic: Bohaterów Warszawy, Poprzecznej i Kościuszki.

W ciągu ulic: Bohaterów Warszawy – Placu Zwycięstwa – Partyzantów wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach z ulicą Staszica i z ulicą Wojska Polskiego.

W obrębie skrzyżowania Placu Zwycięstwa z ulicą Wojska Polskiego zlokalizowane jest nowe przejście dla pieszych w układzie sygnalizacji świetlnej. Dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa z ulicą Partyzantów jest przesunięte o ok. 30 m w kierunku wschodnim. Natomiast dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa i ulicy Bohaterów Warszawy zostało zlikwidowane.

Na ulicy Poprzecznej obowiązuje ruch jednokierunkowy z wjazdem od strony ulic: Kilińskiego i Kopernika. Na ulicy Porzecznej zlokalizowany jest przystanek komunikacji zbiorowej oraz znajduje się nowopowstały parking.

Na fragmencie ulicy Kopernika, między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego obowiązuje ruch dwukierunkowy.

Wjazd na Plac Zwycięstwa od strony północnej możliwy jest wyłącznie na prawoskręcie od ulicy Bohaterów Warszawy, natomiast wyjazd z Placu Zwycięstwa w kierunku północnym – na prawoskręcie w ulicę Partyzantów.

Postój TAXI zostaje przeniesiony z Placu Zwycięstwa na ulicę Kilińskiego (na odcinku między ul. Poprzeczną i Placem Zwycięstwa, po stronie północnej) oraz na ulicę Kopernika (na odcinku między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego, po stronie wschodniej).

Organizację ruchu przedstawia mapa poglądowa.

Źródło: busko.pl 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (76)
     

- (2011-12-07 10:22:05)

a kiedy ktos pomysli o swiatlach dojezdzie z grotta z partyzantow kolo plywalni tam sie robi coraz ciasniej i trudniej wjechac na ul partyzantow

- (2011-12-07 05:48:13)

A może ktoś się zajmie skrzyżowaniem koło szpitala.może jakieś małe rondo???

- (2011-12-06 23:13:02)

tak gęsto świateł to nawet na Marszałkowskiej w Warszawie nie ma , na odcinku 100 metrów 2 sygnalizacje !! - nie daj Boże jeździć tam , a nie można było jednych świat na skrzyżowaniu przy Szpitalu umieścić .
W czasie tego remontu i dowolnej organizacji ruchu , chyba jednej stłuczki nie było zobaczymy co będzie po uruchomieniu świateł !!

-re (2011-12-06 22:26:58)

Może ktoś wie kto i dlaczego trzeci raz wywraca ulice Kościuszki. Kiedy się to dziadostwo slończy?

-Miało być pięknie a wyszło drogo (2011-12-06 21:42:04)

Szukam informacji odnośnie nabycia obywatelstwa Rumuni, tam trochu lepiej niż tu, ceny paliw niższe, życie tańsze a z 10 letni VW Passatem to laski będą się tam zabijały o mnie.Cóż jeszcze tylko rumunia pozostała.

-Ralf (2011-12-06 12:43:43)

Do cholery opamiętajcie się, Busko to nie tylko PSS, SAWA i ZENIT a nasza władza tak myśli

-romek (2011-12-06 11:13:12)

pod taki odbiorami podpisują się inspektorzy nadzoru którzy za to biorą "wynagrodzenie", wiadomo o co chodzi

- (2011-12-06 10:10:25)

jeszcze jedna sprawa spoiny miedzy kostka brukowa powinno wypelniac sie piaskiem kwarcowym jest ciezszy i woda bo nie wymywa wiem to z doswiadczenia bo sam pracowalem jako brukarz w austrii tutaj by to nie przeszlo ktos by musial odpowiedziec za fuszerke i to slono a u nas wszystko rozejdzie sie po kosciach gdzie sa komisje odbioru chyba ze w nich sa rolnicy sklepikarze a nie ludzie z branzy budowlanej kto podpisuje sie pod takimi odbiorami chsialby wiedziec moze proboszcz

- (2011-12-06 09:57:45)

fuszerka jak sie patrzy ktos wzial pieniadze a drugi zarobi na poprawkach kiedy w polsce nauczymy wykonywac prace porzadnie i bez usterek przeciez ata komuny dawno minely a wykonanie jest tak jak za ludzie przeciez jest juz 21 wiek a my jak niechlujnie robilismy przed laty tak robimy dalej wstyd na cala europe na zachodzie by to nie przeszlo wszystko na odp...

-zofia (2011-12-06 09:54:19)

...dobrze, że wybory już za 3 lata!!!!

-WTF? (2011-12-06 09:47:10)

kratki studzienek na wodę opadową są praktycznie w kazdym miejscu wyżej niz poziom asfaltu- nie jestem inżynierem ale tak chyba byc nie powinno?
chodnik z kostki przy Poprzecznej wzdłuż budynków (od Juniora po Rossmana) wygląda katastrofalnie. kazdą kostke czuc pod butem, dziury, niedoróbki-te wycinanki kostek poupychane niedbale na "zakrętach" chodnika to mistrzostwo świata... masakra. ale to bedzie tak: odbiór przejdzie, ludize ponarzekają, pogadają i zapomną... taktyka zawsze jest taka sama. czyli ze juz nie będzie tych deptaków naprzeciwko zenitu? jakies kafejki, kawiarnie miały tam byc zdaje sie- czyli juz zmiana koncepcji?

-Do Ralfa (2011-12-06 09:11:30)

pewnie puścili ruch wokół parku żeby można było podjechać pod Zenit, deptakiem by nikt nie przyszedł a tak to po staremu się podjedzie... rewitalizacja że ho ho...

-romek (2011-12-06 08:47:08)

przecież na pewno były robione jakieś pomiary ruchu i sygnalizacja jest tam gdzie powinna

-Anonymous (2011-12-06 08:01:45)

A kiedy zostaną poprawione te wszystkie niedoróbki? Część studzienek i kratek wystaje znacznie ponad poziom ulicy, część jest bardzo głęboko. Ubytki są tak wypełnione, że przy pierwszej ulewie wypełnienie zostanie wymyte, jesli wcześniej nie rozjeżdżą tego samochody. A odpryski mogą porysować karoserię. Plac Zwycięstwa i dojazd od strony Mickiewicza wygląda koszmarnie! Aż się prosi żeby położyć tam drugą warstwę asfaltu. Ile razy jeszcze będą robione poprawki na Kilińskiego i Batorego? Koło sądu jest koszmarny uskok. Zupełnie nie rozumiem po co sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ze Staszica.

-UWAGA UWAGA UWAGA (2011-12-05 21:49:21)

PODOBNO W BUSKU BĘDZIE MOŻNA ZDAWAĆ NA PRAWKO BO SĄ ŚWIATŁA I JEST RONDO I MA POWSTAC 40 NOWYCH OŚRODKÓW RUCHU W ŚWIETOKRZYSKIEM SŁYSZAŁEM W RADIU KIELCE BYĆ MOŻE BĘDZIE TEŻ W BUSKU

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry