Dodane: AT Data: 2011-12-10 23:41:29 (czytane: 25358) 
Od 10 grudnia 2011 r. planowana jest zmiana organizacji ruch związana z rewitalizacją miasta. Zmiana ta obejmuje docelowo ulice: Bohaterów Warszawy, Wojska Polskiego, Partyzantów, Poprzeczną, Staszica, Kilińskiego, Pocztową, Kopernika, Kościuszki oraz Plac Zwycięstwa, wraz z siedmioma istniejącymi skrzyżowaniami zlokalizowanymi w ciągach ulic: Bohaterów Warszawy, Poprzecznej i Kościuszki.
W ciągu ulic: Bohaterów Warszawy – Placu Zwycięstwa – Partyzantów wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach z ulicą Staszica i z ulicą Wojska Polskiego.
W obrębie skrzyżowania Placu Zwycięstwa z ulicą Wojska Polskiego zlokalizowane jest nowe przejście dla pieszych w układzie sygnalizacji świetlnej. Dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa z ulicą Partyzantów jest przesunięte o ok. 30 m w kierunku wschodnim. Natomiast dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa i ulicy Bohaterów Warszawy zostało zlikwidowane.
Na ulicy Poprzecznej obowiązuje ruch jednokierunkowy z wjazdem od strony ulic: Kilińskiego i Kopernika. Na ulicy Porzecznej zlokalizowany jest przystanek komunikacji zbiorowej oraz znajduje się nowopowstały parking.
Na fragmencie ulicy Kopernika, między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego obowiązuje ruch dwukierunkowy.
Wjazd na Plac Zwycięstwa od strony północnej możliwy jest wyłącznie na prawoskręcie od ulicy Bohaterów Warszawy, natomiast wyjazd z Placu Zwycięstwa w kierunku północnym – na prawoskręcie w ulicę Partyzantów.
Postój TAXI zostaje przeniesiony z Placu Zwycięstwa na ulicę Kilińskiego (na odcinku między ul. Poprzeczną i Placem Zwycięstwa, po stronie północnej) oraz na ulicę Kopernika (na odcinku między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego, po stronie wschodniej).
Organizację ruchu przedstawia mapa poglądowa.
Źródło: busko.pl
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (76) |
-do (2011-12-11 19:26:14)
z 14,39.Baranów szukaj we własnym gronie,a cytrusy czy kawatę to
produkujesz w Lagiewnikach lub Zbrodzicach.A co do świń to widzę że masz o nich dużą wiedzę.Sam widziałem jak Ci sprzedający "własne płody rolne"zaopatrują się w tych sklepach.
-łoł (2011-12-11 16:16:42)
ależ wściekłość! coś jest na rzeczy z tą kulturą...
a panowie rolniko-handlarze ni podatków ni zusu nie płacą, a nam każą jak świniom przy korycie... ciekawie, ciekawie
- (2011-12-11 14:45:56)
a od rumunów to ty sie kultury ucz a nie wysylaj tam innych
- (2011-12-11 14:43:19)
wy barany co czepiacie sie targu ciekaw jestem gdzie robicie zakupy w tych niemieckich i hiszpanskich marketach co podatku wogóle nie płaca a ludzie tyraja tam za pół darmo i kupujecie te przeterminowane produkty i wpier...jak swinie przy korycie a nawet ichpochodzenia nie znacie targowie istnieje od lat i zobaczcie ile ludzi tam robi zakupy przynajmniej wiemy ze maja swierzy towar i z naszych polskich ziem a nie sztucznie napedzone zagraniczna chemią wiec odczepcie sie od ludzi co chcą zarobić na życie i tam marzną całą zimę
- (2011-12-11 14:32:08)
jestem ciekaw czy poprawki tej fuszerki obciaza znowu budzet miasta czy wykonawcow ale jak to w zwyczaju bywa zaplacimy my wszyscy znaczy podatnicy a ggzie sa kary umowne w stosunku do wykonawcow za spartolona robote oraz zniszczony material to wszystko sie w pale nie miesci kiedy nauczymy sie wrescie solidnie wykonywac prace
-Buszczanin (2011-12-11 14:06:51)
Masz rację Busko to SAWA,Pss I Zenit. Koleżanki już mają etaty które siedziały do CZTERDZIESTKI w domach a jedna Inspektorem druga sekretarka gdzie nie maja doświadczenia .Jeszcze jedne się kształcą i chwalą się że za nim skończą szkołe to już praca czeka na nią.....Ze ja nie poszłam z koleżankami razem się dokształcić w Rachunkowości to już bym miała stołek pewny.
-do Kasi (2011-12-11 12:24:35)
Kasiu spytaj pana burmistrza sikore gdzie w tym roku bedzie sylwester i dlaczego fajerwerkow zabraknie ;) pzdr
- (2011-12-11 12:08:15)
Czy ktoś wie ile Pan Gajewski pobierał wynagrodzeń z zasiadania w radach nadzorczych miedzy innymi w Lotosie i w innych ? Bo jak go Sikora wywalił z tych ciepłych posadek to teraz sie wścieka. A Sikora wsadził swoich - wiadomo.... i tak w koło Macieju
-Anonymous (2011-12-09 12:30:55)
Tak jak można było przewidzieć - ostatnio padało i wypełnienia na ul Kościuszki i Mickiewicza w kierunku pl. Zwycięstwa zostały rozmyte, albo popękały od mrozu. Dlaczego nikt tego nie zrobił za jednym razem, jak na ul. Kilińskiego i przy pierwszych poprawkach na Kościuszki?
-Ralf (2011-12-08 17:14:46)
marny los tej Gminy z taką władzą(fachowcami)
-ależ.. (2011-12-08 16:03:40)
większość handlujących na małym placu targowym sprzedaje cudze płody rolne (np. z giełdy w Sandomierzu), czyli są zwykłymi handlarzami i powinni płacić takie same podatki jak inni handlarze!
Handlarze na małym placu za***ą się jak mafia: ceny od lewa do prawej jednakie, żaden nie spuści grosza...
Ale byłem świadkiem chamskiego zachowania Polaka na dużym placu targowym w sobotę. Stoisko z m.in. rękawiczkami, kobieta mierzyła i nie zdecydowałą się na kupno. Komentarz chamskiego handlarza za kobietą był: nie zamierza kupić a zabiera tylko czas.
Polscy handlarze powinny się troszkę poduczyć (może od Rumunów?) kultury i kunsztu handlu, bo czeka ich plajta i bezrobocie... Ja takiemu chamowi na pewno nie dam zarobić!
-team (2011-12-08 10:05:53)
stary plac targowy to dopiero bezprawie. Wyjątek stanowi tam sprzedaż prowadzona przez rolnika. Pozostali to prowadzący działalność handlową towarów z hurtowni i innych rolników, nie posiadający kas fiskalnych. Gdzie tu są organa kontroli, w trym ścigania
-Kasia (2011-12-08 09:36:40)
W końcu zaczęło się coś dziać w tym Busku odkąd mamy nowego burmistrza.Panie Sikora oby tak dalej:).Wszyscy są madrzy jak nic nie robią a to taki naród że nigdy się im nie dogodzi
-ot co (2011-12-07 19:50:13)
Za fuszerkę zapłacimy my - mieszkańcy Buska, łatanie wychodzących dziur zacznie się pewno już w przyszłym roku.
Studzienki są wysoko, bo będzie jeszcze jedna warstwa asfaltu, jak poprzekopują każdy metr nowego, pierwszego asfaltu, żeby tego nie było widać pójdzie ostatnia/kryjąca warstwa.
Mimo zakazów po mieście ludzie jeżdżą jak chcą, zastanawiam się gdzie nasz stróż prawa, dawno nie było widać nikogo w "centrum".
Plan pierwotny dot. pl. Zwycięstwa troszkę się zmieniły...po proteście sklepikarzy z placu. Jak nie będzie parkingów wokół parku, stracą klientów.
Także: zapowiada się stara bida...
Mały plac targowy pewno też zostanie w takiej formie w jakiej jest, bo rolniko-handlarze oprotestują i zostanie ta piękna wizytówka naszego miasta...
- (2011-12-07 12:18:38)
Ciekawe kiedy ktoś zrobi porządek z parkowaniem przy światłach na ulicy Kościuszki parkingu na ul. Staszica bo to chyba już ulica jednokierunkowa (nie mówiąc o zakrętach na nią) do samego lidla czemu nie ma gdzie zaparkować pod basenem a na pływalni tylko 2 osoby itp. zrobił się jeden wielki burdel a policja i straż miejska sobie nic z tego nie robią. Nie mówiąc o oznaczeniu prac budowlanych, znakach, objazdach itp
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.