swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Zmiana organizacji ruchu w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-12-10 23:41:29 (czytane: 25358)  Wersja do druku

Od 10 grudnia 2011 r. planowana jest zmiana organizacji ruch związana z rewitalizacją miasta. Zmiana ta obejmuje docelowo ulice: Bohaterów Warszawy, Wojska Polskiego, Partyzantów, Poprzeczną, Staszica, Kilińskiego, Pocztową, Kopernika, Kościuszki oraz Plac Zwycięstwa, wraz z siedmioma istniejącymi skrzyżowaniami zlokalizowanymi w ciągach ulic: Bohaterów Warszawy, Poprzecznej i Kościuszki.

W ciągu ulic: Bohaterów Warszawy – Placu Zwycięstwa – Partyzantów wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach z ulicą Staszica i z ulicą Wojska Polskiego.

W obrębie skrzyżowania Placu Zwycięstwa z ulicą Wojska Polskiego zlokalizowane jest nowe przejście dla pieszych w układzie sygnalizacji świetlnej. Dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa z ulicą Partyzantów jest przesunięte o ok. 30 m w kierunku wschodnim. Natomiast dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa i ulicy Bohaterów Warszawy zostało zlikwidowane.

Na ulicy Poprzecznej obowiązuje ruch jednokierunkowy z wjazdem od strony ulic: Kilińskiego i Kopernika. Na ulicy Porzecznej zlokalizowany jest przystanek komunikacji zbiorowej oraz znajduje się nowopowstały parking.

Na fragmencie ulicy Kopernika, między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego obowiązuje ruch dwukierunkowy.

Wjazd na Plac Zwycięstwa od strony północnej możliwy jest wyłącznie na prawoskręcie od ulicy Bohaterów Warszawy, natomiast wyjazd z Placu Zwycięstwa w kierunku północnym – na prawoskręcie w ulicę Partyzantów.

Postój TAXI zostaje przeniesiony z Placu Zwycięstwa na ulicę Kilińskiego (na odcinku między ul. Poprzeczną i Placem Zwycięstwa, po stronie północnej) oraz na ulicę Kopernika (na odcinku między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego, po stronie wschodniej).

Organizację ruchu przedstawia mapa poglądowa.

Źródło: busko.pl 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (76)
     

-do (2011-12-11 19:26:14)

z 14,39.Baranów szukaj we własnym gronie,a cytrusy czy kawatę to
produkujesz w Lagiewnikach lub Zbrodzicach.A co do świń to widzę że masz o nich dużą wiedzę.Sam widziałem jak Ci sprzedający "własne płody rolne"zaopatrują się w tych sklepach.

-łoł (2011-12-11 16:16:42)

ależ wściekłość! coś jest na rzeczy z tą kulturą...
a panowie rolniko-handlarze ni podatków ni zusu nie płacą, a nam każą jak świniom przy korycie... ciekawie, ciekawie

- (2011-12-11 14:45:56)

a od rumunów to ty sie kultury ucz a nie wysylaj tam innych

- (2011-12-11 14:43:19)

wy barany co czepiacie sie targu ciekaw jestem gdzie robicie zakupy w tych niemieckich i hiszpanskich marketach co podatku wogóle nie płaca a ludzie tyraja tam za pół darmo i kupujecie te przeterminowane produkty i wpier...jak swinie przy korycie a nawet ichpochodzenia nie znacie targowie istnieje od lat i zobaczcie ile ludzi tam robi zakupy przynajmniej wiemy ze maja swierzy towar i z naszych polskich ziem a nie sztucznie napedzone zagraniczna chemią wiec odczepcie sie od ludzi co chcą zarobić na życie i tam marzną całą zimę

- (2011-12-11 14:32:08)

jestem ciekaw czy poprawki tej fuszerki obciaza znowu budzet miasta czy wykonawcow ale jak to w zwyczaju bywa zaplacimy my wszyscy znaczy podatnicy a ggzie sa kary umowne w stosunku do wykonawcow za spartolona robote oraz zniszczony material to wszystko sie w pale nie miesci kiedy nauczymy sie wrescie solidnie wykonywac prace

-Buszczanin (2011-12-11 14:06:51)

Masz rację Busko to SAWA,Pss I Zenit. Koleżanki już mają etaty które siedziały do CZTERDZIESTKI w domach a jedna Inspektorem druga sekretarka gdzie nie maja doświadczenia .Jeszcze jedne się kształcą i chwalą się że za nim skończą szkołe to już praca czeka na nią.....Ze ja nie poszłam z koleżankami razem się dokształcić w Rachunkowości to już bym miała stołek pewny.

-do Kasi (2011-12-11 12:24:35)

Kasiu spytaj pana burmistrza sikore gdzie w tym roku bedzie sylwester i dlaczego fajerwerkow zabraknie ;) pzdr

- (2011-12-11 12:08:15)

Czy ktoś wie ile Pan Gajewski pobierał wynagrodzeń z zasiadania w radach nadzorczych miedzy innymi w Lotosie i w innych ? Bo jak go Sikora wywalił z tych ciepłych posadek to teraz sie wścieka. A Sikora wsadził swoich - wiadomo.... i tak w koło Macieju

-Anonymous (2011-12-09 12:30:55)

Tak jak można było przewidzieć - ostatnio padało i wypełnienia na ul Kościuszki i Mickiewicza w kierunku pl. Zwycięstwa zostały rozmyte, albo popękały od mrozu. Dlaczego nikt tego nie zrobił za jednym razem, jak na ul. Kilińskiego i przy pierwszych poprawkach na Kościuszki?

-Ralf (2011-12-08 17:14:46)

marny los tej Gminy z taką władzą(fachowcami)

-ależ.. (2011-12-08 16:03:40)

większość handlujących na małym placu targowym sprzedaje cudze płody rolne (np. z giełdy w Sandomierzu), czyli są zwykłymi handlarzami i powinni płacić takie same podatki jak inni handlarze!
Handlarze na małym placu za***ą się jak mafia: ceny od lewa do prawej jednakie, żaden nie spuści grosza...

Ale byłem świadkiem chamskiego zachowania Polaka na dużym placu targowym w sobotę. Stoisko z m.in. rękawiczkami, kobieta mierzyła i nie zdecydowałą się na kupno. Komentarz chamskiego handlarza za kobietą był: nie zamierza kupić a zabiera tylko czas.

Polscy handlarze powinny się troszkę poduczyć (może od Rumunów?) kultury i kunsztu handlu, bo czeka ich plajta i bezrobocie... Ja takiemu chamowi na pewno nie dam zarobić!

-team (2011-12-08 10:05:53)

stary plac targowy to dopiero bezprawie. Wyjątek stanowi tam sprzedaż prowadzona przez rolnika. Pozostali to prowadzący działalność handlową towarów z hurtowni i innych rolników, nie posiadający kas fiskalnych. Gdzie tu są organa kontroli, w trym ścigania

-Kasia (2011-12-08 09:36:40)

W końcu zaczęło się coś dziać w tym Busku odkąd mamy nowego burmistrza.Panie Sikora oby tak dalej:).Wszyscy są madrzy jak nic nie robią a to taki naród że nigdy się im nie dogodzi

-ot co (2011-12-07 19:50:13)

Za fuszerkę zapłacimy my - mieszkańcy Buska, łatanie wychodzących dziur zacznie się pewno już w przyszłym roku.

Studzienki są wysoko, bo będzie jeszcze jedna warstwa asfaltu, jak poprzekopują każdy metr nowego, pierwszego asfaltu, żeby tego nie było widać pójdzie ostatnia/kryjąca warstwa.

Mimo zakazów po mieście ludzie jeżdżą jak chcą, zastanawiam się gdzie nasz stróż prawa, dawno nie było widać nikogo w "centrum".

Plan pierwotny dot. pl. Zwycięstwa troszkę się zmieniły...po proteście sklepikarzy z placu. Jak nie będzie parkingów wokół parku, stracą klientów.

Także: zapowiada się stara bida...
Mały plac targowy pewno też zostanie w takiej formie w jakiej jest, bo rolniko-handlarze oprotestują i zostanie ta piękna wizytówka naszego miasta...

- (2011-12-07 12:18:38)

Ciekawe kiedy ktoś zrobi porządek z parkowaniem przy światłach na ulicy Kościuszki parkingu na ul. Staszica bo to chyba już ulica jednokierunkowa (nie mówiąc o zakrętach na nią) do samego lidla czemu nie ma gdzie zaparkować pod basenem a na pływalni tylko 2 osoby itp. zrobił się jeden wielki burdel a policja i straż miejska sobie nic z tego nie robią. Nie mówiąc o oznaczeniu prac budowlanych, znakach, objazdach itp

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry