swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Zmiana organizacji ruchu w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-12-10 23:41:29 (czytane: 25361)  Wersja do druku

Od 10 grudnia 2011 r. planowana jest zmiana organizacji ruch związana z rewitalizacją miasta. Zmiana ta obejmuje docelowo ulice: Bohaterów Warszawy, Wojska Polskiego, Partyzantów, Poprzeczną, Staszica, Kilińskiego, Pocztową, Kopernika, Kościuszki oraz Plac Zwycięstwa, wraz z siedmioma istniejącymi skrzyżowaniami zlokalizowanymi w ciągach ulic: Bohaterów Warszawy, Poprzecznej i Kościuszki.

W ciągu ulic: Bohaterów Warszawy – Placu Zwycięstwa – Partyzantów wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach z ulicą Staszica i z ulicą Wojska Polskiego.

W obrębie skrzyżowania Placu Zwycięstwa z ulicą Wojska Polskiego zlokalizowane jest nowe przejście dla pieszych w układzie sygnalizacji świetlnej. Dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa z ulicą Partyzantów jest przesunięte o ok. 30 m w kierunku wschodnim. Natomiast dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa i ulicy Bohaterów Warszawy zostało zlikwidowane.

Na ulicy Poprzecznej obowiązuje ruch jednokierunkowy z wjazdem od strony ulic: Kilińskiego i Kopernika. Na ulicy Porzecznej zlokalizowany jest przystanek komunikacji zbiorowej oraz znajduje się nowopowstały parking.

Na fragmencie ulicy Kopernika, między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego obowiązuje ruch dwukierunkowy.

Wjazd na Plac Zwycięstwa od strony północnej możliwy jest wyłącznie na prawoskręcie od ulicy Bohaterów Warszawy, natomiast wyjazd z Placu Zwycięstwa w kierunku północnym – na prawoskręcie w ulicę Partyzantów.

Postój TAXI zostaje przeniesiony z Placu Zwycięstwa na ulicę Kilińskiego (na odcinku między ul. Poprzeczną i Placem Zwycięstwa, po stronie północnej) oraz na ulicę Kopernika (na odcinku między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego, po stronie wschodniej).

Organizację ruchu przedstawia mapa poglądowa.

Źródło: busko.pl 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (76)
     

-xl (2011-12-05 21:20:48)

lepiej jakieś nowe bloki postawić bo mieszkać niema gdzie.

-dr vit (2011-12-05 20:50:19)

Ta cała "kosmetyka", zamykanie ulic dla ruchu i kilkudziesięciokrotne natłoczenie go w innych miejscach to przecież ewidentne wyrzucenie pieniędzy w błoto. Nie bardzo rozumiem czemu miała ona służyć.Ale jak nie wiadomo o co chodzi to .... Ale przede wszystkim gdzie ta REWITALIZACJA czyli przywrócenie do życia (nawiasem mówiąc nie był to zdegradowany obszar ale nieuporządkowany) I dalej jest. Czy wymiana kostki i zablokowanie dla ruchu kilku ulic to rewitalizacja. To jakiś żart. Zarobili tylko pomysłodawcdy tego pomysłu i kilka nieudolnych firm, których podnajął główny wykonawca, który nastawiał swoich rekalm po całym mieście. Proponuje aby Wąsowicxz teraz publicznie wytłumaczył się z tego tzn. czemu to wszystko miało służyć. Szkoda że nie ma Trybunału Stanu dla urzędników gminnych.

-Ralf (2011-12-05 20:43:08)

Dlaczego na Kilińskiego kanalizacja nie ma właściwych spadków??
Dlaczego wokół Rynku będzie puszczony ruch samochodów??
Projekt zakładał deptaki a nowej władzy sie ten pomysł nie podobał i Burmistrz wydał publiczne pieniądze na nowy projekt

-ada (2011-12-05 20:21:00)

Na stronie busko.pl jest mapa na dole artykułu, po kliknięciu na więcej

Wszystko trzeba wam palcem pokazać... K..rwa co za ludzie

-zgredek (2011-12-05 19:37:46)

Czy chodnik po południowej stronie ul. Boh. W-wy na odcinku od pl. Zwycięstwa do ul.Poprzecznej został już poszerzony? Przecież jak się, na długości budynku p. Gołębiowskiej wstawi słupki i łańcuchy (a na planie są one narysowane) to nie pozostanie tam miejsca dla dziecięcego wózka czy też wózka dla inwalidy. Przejechać na drugą stronę na szerszy chodnik się nie da. I co teraz kisić się jak kiedyś przy starej poczcie? Proponuję wszelkimi kosztami niedoróbek obowiązkowo obciążyć tych urzędników, którzy podpisali się pod projektem i planami modernizacji nie dokonując wizji lokalnych i nie mających w zwyczaju prowadzić konsultacji społecznych. Ta modernizacja miała służyć poprawie warunków życia mieszkańców Buska, a wygląda na to, że niestety tak nie będzie. Pierwotna koncepcja modernizacji była mniej uciążliwa, więc chyba wprowadzane naprędce zmiany nie wyszły na dobre. Będziemy o tym pamiętać panie Burmistrzu. "Chciałem dobrze. Edward Gierek" I znów nie wyszło.....

-panowie i panie (2011-12-05 19:18:04)

nauczcie się czytać mapy, czepiać się tylko uczycie od młodości- ale tylko innych, broń Boże siebie...

- (2011-12-05 18:51:59)

ludzie po jakiego grzyba na odcinku 150 m jest tyle znakow tylko dezorietuja kierowcow od czego sa znaki poziome na jezdniach polska ma najwiecej znakow na 1 km w calej europie i to takich idiotycznych ze sie w pale nie miesci kto za to placi oczywiscie obywatele wiecie ile taki znak kosztuje to sie dowiedzce to wam wlosy na glowie urosna jest podane ile kosztowala ta przebudowa i zobaczymy czy zda egzamin albo znow zostaly wyrzucone pieniadze w bloto

- (2011-12-05 18:49:13)

ludzie po jakiego grzyba na odcinku 150 m jest tyle znakow tylko dezorietuja kierowcow od czego sa znaki poziome na jezdniach polska ma najwiecej znakow na 1 km w calej europie i to takich idiotycznych ze sie w pale nie miesci kto za to placi oczywiscie obywatele wiecie ile taki znak kosztuje to sie dowiedzce to wam wlosy na glowie urosna jest podane ile kosztowala ta przebudowa i zobaczymy czy zda egzamin albo znow zostaly wyrzucone pieniadze w bloto

-mapa (2011-12-05 18:39:30)

mapa:
busko.pl/pl/images/stories/1_informacje/aktualnosci/ROK_2011/2011-12-05/org_ruchu_centrum.jpg

- (2011-12-05 18:36:15)

czytelna mapa wystarczy!!!!! ?

-mieszkaniec (2011-12-05 18:29:35)

Jeżeli sie podaje mapę czy plan to powininno to być czytelne. A ta do niczego i nic z niej nie wiadomo.

-krzys (2011-12-05 18:27:46)

Może ktoś z władz mi powie co to za kierunkowskaz - że informuje jadących od ul.Woj. Polskiego kieruje do Pińczowa i..... Stacja PKP ? W tamtym kierunku najbliższa stacja PKP jest chyba w Jędrzejowie. Panie Burmistrzu (chyba poprzedni) ile taki znak kosztuje i kto za niego osobiscie zapłaci? Czy zostanie obciążony urzedas? Chyba nie- zapłacimy MY Wstyd ze tak prostej sprawy nikt z nadzoru nie zauważył. Ale pensja i premia sie należy. Czekam z uwagą na wyjasnienie kto zawinił- nazwisko i stanowisko. Buszczanin

-Polon (2011-12-05 17:12:41)

hehe ładnie 43 dni opóźnienia - jakby tak wszyscy pracowali :) planowany termin oddania tego odcinka był na 28 października - byle do 2013

- (2011-12-05 16:22:00)

jak by przejscie dla pieszych plac zwyciestwa z ulica partyzantow zostalo przesuniete na wschod o 30 m to by bylo na przeciwko dawnej strazy pozarnej a jest o 30 m na zachod czyz nie tak kto sie tak dobrze orietuje w stronach swiata chyba redaktor

- (2011-12-05 16:06:37)

jak skrecasz na prawoskrecie w ulice partyzantow to jedziesz w kierunku wschodnim a nie polnocnym cos sie komus pomylilo

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry