swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Zmiana organizacji ruchu w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-12-10 23:41:29 (czytane: 25357)  Wersja do druku

Od 10 grudnia 2011 r. planowana jest zmiana organizacji ruch związana z rewitalizacją miasta. Zmiana ta obejmuje docelowo ulice: Bohaterów Warszawy, Wojska Polskiego, Partyzantów, Poprzeczną, Staszica, Kilińskiego, Pocztową, Kopernika, Kościuszki oraz Plac Zwycięstwa, wraz z siedmioma istniejącymi skrzyżowaniami zlokalizowanymi w ciągach ulic: Bohaterów Warszawy, Poprzecznej i Kościuszki.

W ciągu ulic: Bohaterów Warszawy – Placu Zwycięstwa – Partyzantów wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach z ulicą Staszica i z ulicą Wojska Polskiego.

W obrębie skrzyżowania Placu Zwycięstwa z ulicą Wojska Polskiego zlokalizowane jest nowe przejście dla pieszych w układzie sygnalizacji świetlnej. Dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa z ulicą Partyzantów jest przesunięte o ok. 30 m w kierunku wschodnim. Natomiast dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa i ulicy Bohaterów Warszawy zostało zlikwidowane.

Na ulicy Poprzecznej obowiązuje ruch jednokierunkowy z wjazdem od strony ulic: Kilińskiego i Kopernika. Na ulicy Porzecznej zlokalizowany jest przystanek komunikacji zbiorowej oraz znajduje się nowopowstały parking.

Na fragmencie ulicy Kopernika, między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego obowiązuje ruch dwukierunkowy.

Wjazd na Plac Zwycięstwa od strony północnej możliwy jest wyłącznie na prawoskręcie od ulicy Bohaterów Warszawy, natomiast wyjazd z Placu Zwycięstwa w kierunku północnym – na prawoskręcie w ulicę Partyzantów.

Postój TAXI zostaje przeniesiony z Placu Zwycięstwa na ulicę Kilińskiego (na odcinku między ul. Poprzeczną i Placem Zwycięstwa, po stronie północnej) oraz na ulicę Kopernika (na odcinku między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego, po stronie wschodniej).

Organizację ruchu przedstawia mapa poglądowa.

Źródło: busko.pl 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (76)
     

- (2011-12-12 20:43:15)

najwyższy czas żeby się zabrać za tych ch łoporobotników płacą krus prowadząc działalność gospodarczą a nie wiedzą gdzie mają pole

-drv (2011-12-12 20:25:01)

"Mam pytanie: dlaczego taryfiarze na postoju na ul Kilińskiego (przy PKO) stoja pod prąd? Przecierz tam jest jeden kierunek."

Tez mi sie tak wydawalo dopoki nie namalowali zoltych linii, ktore wskazuja ze jednak na tym odcinku sa 2 kierunki choc znaki pionowe wskazywaly inaczej Eh, w tym kraju nic mnie juz nie zdziwi

- (2011-12-12 19:36:34)

wiecie co chcialbym sie urodzic w mmiescie busk tak jak bylo za zaborow mniej bym sie wstydzil mojego pochodzenia bo z busko kojarzy mi sie tylko nazwa nic po zatym

-mat (2011-12-12 19:09:30)

szkoda, że nie ma zielonych strzałek do lewoskrętów - niepotrzebnie się stoi i czeka choć można by skręcić i zmniejszyć kolejkę aut

-bum (2011-12-12 18:00:25)

a kto zaplaci za fuszerke na kilinskiego? nowy asfalt od razu zostal połatany wielkimi łatami, a na chodniku zniszczonym przez ciezki sprzet zbieraja sie teraz kaluze.
tak samo nowiutki asfalt na skrzyzowaniu przy kosciele przy nowych swiatlach i znow dziura i teraz bedzie tam wielka łata
przeciez po zimie to sie rozleci

-maus (2011-12-12 17:31:03)

a buszczanie i tak jeżdżą w rynku po swojemu - a gdzie nasi stróże prawa? żelazo trzeba kuć póki gorące!

- (2011-12-12 17:24:35)

W tym albo rok temu był śmiertelny wypadek na przejściu pod kościołem, kilka razy potrącenia, światła mają tam sens

-oo7 (2011-12-12 15:29:16)

Mam pytanie: dlaczego taryfiarze na postoju na ul Kilińskiego (przy PKO) stoja pod prąd? Przecierz tam jest jeden kierunek.

-Łukasz (2011-12-12 10:41:05)

jak dla mnie fajnie kolorowo będzie od tych świateł w mieście, mi się podoba :D ale jeżeli nie zrobicie nic z krzyżówką koło szpitala to będzie to totalna porażka - od tego należało zacząć !!!

-Rodowity (2011-12-12 09:48:32)

Czy ktoś pamięta jakiś wypadek,czy kolizję koło kościoła-bo ja nie.Więc te światła są tam zbędne.Będą tam dużym utrudnieniem.Korki będą aż do ul.Partyzantów.A koło szpitala bezpiecznie nie jest w dalszym ciągu.Co za laik to projektował?

-ciekaw (2011-12-12 09:29:10)

Czy te komentarze dotyczą zmiany organizacji ruchu czy handlu na buskich targowiskach? Jestem ciekawy jak będą jechały karetki pogotowia w stronę szpitala przez te śmieszne światełka.

- (2011-12-11 23:19:33)

a co z krzyzowka kolo szpitala , kiedy bedą swiatla

- (2011-12-11 22:25:26)

Wielcy handlowcy!!!!
Od prawdziwego rolnika wydrze za grosze- bo chlop nie ma gdze sprzedac- a na placu chce sie ze....rac taka cene rabia, ze drozej jak w niktorych sklepach,ktorzy placa czynsz i podatki, ZUS-y itp....

-quad (2011-12-11 21:10:12)

Kasiu skarbie to ze coś sie dzieje to najmniejsza zasluga p.Sikory jakbyś chciala wiedzieć zresztą tak dobrze o burmistrzu pisze tylko rodzina i pseudo-pochlebcy

-wifi (2011-12-11 19:57:40)

ludzie tyrający w marketach płacą podatek i zus m.in. za was szanowni handlarzo-rolnicy...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry