swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Zmiana organizacji ruchu w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-12-10 23:41:29 (czytane: 25359)  Wersja do druku

Od 10 grudnia 2011 r. planowana jest zmiana organizacji ruch związana z rewitalizacją miasta. Zmiana ta obejmuje docelowo ulice: Bohaterów Warszawy, Wojska Polskiego, Partyzantów, Poprzeczną, Staszica, Kilińskiego, Pocztową, Kopernika, Kościuszki oraz Plac Zwycięstwa, wraz z siedmioma istniejącymi skrzyżowaniami zlokalizowanymi w ciągach ulic: Bohaterów Warszawy, Poprzecznej i Kościuszki.

W ciągu ulic: Bohaterów Warszawy – Placu Zwycięstwa – Partyzantów wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach z ulicą Staszica i z ulicą Wojska Polskiego.

W obrębie skrzyżowania Placu Zwycięstwa z ulicą Wojska Polskiego zlokalizowane jest nowe przejście dla pieszych w układzie sygnalizacji świetlnej. Dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa z ulicą Partyzantów jest przesunięte o ok. 30 m w kierunku wschodnim. Natomiast dotychczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane u zbiegu Placu Zwycięstwa i ulicy Bohaterów Warszawy zostało zlikwidowane.

Na ulicy Poprzecznej obowiązuje ruch jednokierunkowy z wjazdem od strony ulic: Kilińskiego i Kopernika. Na ulicy Porzecznej zlokalizowany jest przystanek komunikacji zbiorowej oraz znajduje się nowopowstały parking.

Na fragmencie ulicy Kopernika, między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego obowiązuje ruch dwukierunkowy.

Wjazd na Plac Zwycięstwa od strony północnej możliwy jest wyłącznie na prawoskręcie od ulicy Bohaterów Warszawy, natomiast wyjazd z Placu Zwycięstwa w kierunku północnym – na prawoskręcie w ulicę Partyzantów.

Postój TAXI zostaje przeniesiony z Placu Zwycięstwa na ulicę Kilińskiego (na odcinku między ul. Poprzeczną i Placem Zwycięstwa, po stronie północnej) oraz na ulicę Kopernika (na odcinku między ul. Kościuszki i ul. Kilińskiego, po stronie wschodniej).

Organizację ruchu przedstawia mapa poglądowa.

Źródło: busko.pl 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (76)
     

-zen (2011-12-21 16:09:14)

Rok temu sikora zmienił plan w ostatniej chwili, przez co cała rewitalizacja rynku jest bez sensu. Co się ma zmienić, skoro i tak tam będą jeździć samochody? Teraz nie ma kto dopilnować wykonania, a już widać, że to jest w wielu miejscach fuszerka.
Ale jak przyjdzie do uroczystego otwierania to się pan sikora pojawi, mordkę do obiektywu wystawi i przypisze sobie wszystkie zasługi.

-Misiu (2011-12-19 09:31:19)

Może ktoś wreszcie zrobi porządek z tymi co jada pod prąd z B.Warszawy w Poprzeczną.

-fajnie jest, ruch uporządkowany!!! (2011-12-16 10:27:11)

... szczególnie jak się jedzie z rynku na Pińczów, lub Kielce...

- (2011-12-15 14:17:51)

Gdy wyjeżdżają z tej zatoczki również przejeżdżają przez podwójną ciągłą. Chyba, że jadą na wstecznym :-)

-NNN (2011-12-15 12:17:42)

Na parkingu przed Okrajem auta parkują, zastawiając pas ruchu w stronę kościoła.
"Najlepsze w tym wszystkim, że skierowane są w kierunku zdroju, a więc parkując tam, jechały pod prąd lub przejeżdżały przez podwójną ciągłą. Nie widziałem żadnej reakcji Policji, ani Straży M.
Zobaczymy jak będzie jutro."
Wczoraj było to samo, ale co robić? Pić się chce!

-łou (2011-12-14 18:06:01)

mandaty to ma kto solić, a pomyśleć, że przejście koło Króla jest za blisko wyjazdu spod kościoła to nie ma komu zajarzyć jak sie skręca w lewo to mieści sie jeden duży albo dwa małe samochody a reszta soi na zielonym, bo trzeba zatrzymać sie przed przejściem i nie ma miejsca dla innych skrecajacych pod kosciołem w lewo

-Wladis (2011-12-14 10:56:26)

Jak ktoś otrzymał prawo jazdy to powinien umieć się poruszać,przepisy wszędzie jednakowe.Jest wszystko OK troszkę więcej uwagi ze strony Policji Drogowej a nie Straży Miejskiej oni sami nie mają pojęcia o przepisach.

-Rodowity (2011-12-14 10:09:17)

A miały być udogodnienia.Zobaczycie jak będziemy psioczyć.

-słoneczko (2011-12-14 10:04:17)

Trudno będzie sie przyzwyczaić do tych dziwnych rozjazdów . Tyle swiateł,to METROPOLIA .Dobrze by było aby swiatła w rynku były zsynchronizowane i nie gasły po 3 samochodach.

-Anon (2011-12-14 07:51:05)

Najlepszy jest znak nakazu skrętu w prawo na Pocztowej, umieszczony z.. lewej strony jezdni. No i drugi przykład - drogowskaz do stacji PKP. A może do Buska wróciły pociągi? Ostatnio przecież zmieniali rozkłady :D

-eh (2011-12-13 19:13:17)

konkurencję trzeba zwalczać, choćby utrudnionym dostępem do sklepu...
pss - kaufland

- (2011-12-13 12:11:31)

ZAPYTAJCIE SIE WASOWICZA GDZIE SA PIENIADZE NA RONDO PRZY SZPITALU OBIECANE PRZEZ WLADZE KAUFLANDA

- (2011-12-13 09:55:21)

mickiewicza cala zaoral jestem ciekaw co beda sadzic na wiosne na przeciwko urzedu miasta proponuje buraki a po drugiej stronie glebi kapuscianych urosna do wyborow

-imię (2011-12-12 23:34:21)

Co drugi o tym rondzie koło szpitala. Ludzie! może burmistrz tam nie jeździ to mu zwisa to skrzyżowanie. A Wy w kółko rondo i rondo. Uparciuchy.

-NN (2011-12-12 21:36:50)

Na parkingu przed Okrajem auta parkują, zastawiając pas ruchu w stronę kościoła.
Najlepsze w tym wszystkim, że skierowane są w kierunku zdroju, a więc parkując tam, jechały pod prąd lub przejeżdżały przez podwójną ciągłą. Nie widziałem żadnej reakcji Policji, ani Straży M.
Zobaczymy jak będzie jutro.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry