Dodane: AT Data: 2011-11-24 08:45:22 (czytane: 19899) 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołuje XI Sesję Rady Miejskiej w Busku-Zdroju na dzień 24 listopada 2011 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10.
Proponowany porządek XI sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Sesja XI - projekty uchwał Rady Miejskiej.
Transmisja audio Sesji Rady Miejskiej w internecie
Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Źródło: busko.pl
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (68) |
-DO OLO (2011-11-23 17:45:16)
OLO GDZIE JESTEŚ ,GDZIE TWOJE KOMENTARZE ,TY JESTEŚ Z POROZUMIENIA SAM. TERAZ PASUJE TOBIE TO ROZKOPANE BUKO?
-do ponizej (2011-11-23 17:40:28)
mowisz jakbys byl komunistycznym dorobkiewiczem.
-do poniżej i smerfa (2011-11-23 16:26:37)
1. Pracy nie masz? W poprzednim ustroju miałeś. Zachciało ci się zmian, to masz efekty. Możesz teraz mówić co zechcesz bo masz wolnośc. A to że zostałeś wydymany tzn masz wolnośc ale nie masz pracy to juz twój problem
2 smerfie marudzisz jakbyś cos brał. To co jest obowiązkiem burmistrza okreslaja przepisy. I nie ma tam słowa o tym aby burmistrz musiał inwestycje ściagać. To nie jest zadanie burmistrza
W poprzednim ustroju miałeś pracę albo w Bep albo w POM albo w Ogrodniczej, ZDZ
Melioracjach, Geodezjach i dziesiątkach podobnych. Noże to nie były firmy światowe ale dawały zarobić co nieco. Nie odpowiadało to żeś sobie poprawił.Do kogo pretensja?
- (2011-11-23 15:44:34)
Od dziecka mieszkam w Busku i jak bym tylko miał możliwość ale na razie nie mam, wyjechał bym stąd.Przede wszystkim brak pracy.Ile można pracować na czarno,dorywczo? Tylko sitwy,układziki i kolesiostwa.Dla protegowanych praca stała zawsze się znajdzie,nawet jak będą zatrudniani mało kompetentni lub wręcz niekompetentni.Do tego śmiesznie niskie zarobki.Jak żyć i utrzymywać rodzinę za 1100,1200,1300zł?Grajdoł i dziadostwo..Niestety...
-smerf do 22 22:33:18 (2011-11-23 13:40:14)
Nie uważam że działania na rzecz rozwoju miasta to wyłącznie sprawa władz. Powinno być w to zaangażowane całe miast, stowarzyszenie, firmy, podmioty działające na terenie gminy. Coś w kampanii słyszałem o Radzie Biznesu?? Co z tą inicjatywą. Społeczeństwo obywatelskie dopiero w Busku kiełkuję i duża w tym zasługa busko.com.pl które daję możliwość wypowiedzi. Panie Burmistrzu niech pan uruchomi na stronie możliwość dialogu z panem oraz Radą Miejską pytania do burmistrza i rady w innych miastach to standard. Czy my zawsze musimy być 100 lat za murzynami?? Jeśli brakuje państwu pomysłów to macie internet i zgapiać dobre rozwiązania z innych miast.Jako komentarz dla emigracji to cwany jesteś bo masz pewnie pewne źródło utrzymania porzuć rodzinę przyjaciół i jedz na zmywak do Anglii się rozwijać jak taki mądry jesteś. "Satysfakcja i dobrobyt mieszkańców, czyli głównych beneficjentów przestrzeni miejskiej, to nadrzędny cel wszelkich działań w mieście. Zapewniając odpowiednią jakość życia miasta, rywalizują o uwagę i zaufanie inwestorów , turystów, studentów, wykwalifikowanych pracowników, zainteresowanie mediów czy przywiązanie mieszkańców. W konsekwencji, miasta współzawodniczą o pożądane opinie i odczucia, czyli o właściwy wizerunek." Ja nie wiem jak to się dzieje że niektórzy buszczanie są mądrzejsi od książek??? Czyli w Twoim rozumieniu władzę nie mają ściągać inwestycji tylko eksportować mieszkańców do innych miast??? Chyba to jest normalne że im więcej ludzi będzie w Busku tym lepiej będzie kręcił się biznes i będą większe wpływy z podatków!! Nie rozumiesz tego bo Twój mózg jest w PRL-uuuu:)
- (2011-11-23 12:31:22)
Ziemia Buska w Busku to jak PiS w naszym
parlamecie- szydzic z przeciwnika, nasmiewac sie z czyjegos pochodzenia itp. brudy!!!!!!!!
A niby tacy szkoleni!!!!
A ilu z was pochodzi ze wsi? - no przyznc sie.
-do bezpartyjnego (2011-11-23 12:26:11)
co to znaczy zajmować się sprawami miasta? Ty będziesz śmiecił a ja mam to zbierać? Sprawy miasta są sprawami wszystkich jego mieszkańców. Problem w tym ,że przyjezdni np z Olganowa czy z Sikorzyc maja gdzieś to miasto. Oni tylko do płota maja swoje sprawy.
-bezpartyjny (2011-11-23 07:44:22)
Wy ludzie ZB!!!- zajmijcie sie problemami miasta i ludzi.Po to was wybralismy!!!!
Nie przysypiac na sesjach i nie myslec tylko o kolesiach!!!
Na transmisji internetowej widac jak dbacie o dobro miasta i mieszkancow!!!!!!!!!!!!!!!
-okazało sie ludzi Sikory prokurator ściga (2011-11-23 00:57:41)
okazało sie ludzi Sikory prokrator ściga
a w PSS mianowany przez WS prezes czeka na rozprawę w Sądzie Okręgowym w Kielcach
-Do smerfa (2011-11-22 23:39:17)
Masz racje ta obluda to ZB!!! .Dorwali sie pseudo -profesorowie- do wladzy- przegrali i nie moga tego przezyc.
Jestem rodowitym buszczaninem- prawie 60 na karku- znam ich wszystkich,sa smieszni- pamietacie jak p-rzed wyborami klaniaja sie w pas na ulicy, a po wyborach nie pogadasz.
Nawet pod kosciolem glosy zbierali!!!
Mieszkancy ich rozliczyli.
Tez obojetne mi jest kto rzadzi, masz racje rozlicza sie po kadencji.
Ale z radnymi- nauczycielami nie pogadasz sa najmadrzejsi- DO WYBOROW- ,tak jak ich wodz W....
sa najmadrzejsi .
-do smerfa (2011-11-22 22:33:18)
czyżbyś przespał zmiany ustrojowe? Teraz to Ty masz sobie szukać pracy a nie burmistrz załatwiać ci pracę. Nie ma w Busku to jedż i szukaj. Wolny kraj, paszportów nie trzeba.
Piszesz o jakiś inwestycjach stymulujących rozwój miasta? Toż to myślenie z poprzedniej epoki że od władzy idzie wszystko rozwojowe. A sami mieszkańcy nie moga działac na rzecz rozwoju miasta? Czy rozwój miasta to tylko kasa wyrwana skądkolwiek?
-smerf do (2011-11-22 21:18:52) (2011-11-22 22:26:28)
Rozsądne i obiektywne podejście bo pisane poniżej posty to ewidentna ziemia buska z którą nie ma o czym dyskutować i z kim:) Kadencyjność władz samorządowych ma to do siebie że większość działań widocznych jest pod koniec kadencji lub na początkach następców.Dobrze że są jeszcze w Busku ludzie nie opętani szaleństwem ja nie mam nic do pana Wąsowicza jako nauczyciela ale jako do burmistrza to bardzo dużo. Nie nadawał się chłop i przetrwonił największy strumień funduszy europejskich na bzdety zamiast na inwestycje stymulujące rozwój miasta i tego już nikt nie naprawi. Dobrze że mieszkańcy odsunęli tego niebezpiecznego władcę od tronu:) Bo skutki jego działalności w postaci zadłużenia mogą odbijać się miastu znacznie dłużej niestety. Co do pana Sikory nie oceniam zobaczymy jego dokonania pod koniec kadencji tak jest uczciwiej. A co do PRL-u nie chodzi o pracę dla wszystkich tylko dla tych którzy chcą pracować i normalnie żyć a w Busku jest to niemożliwe. Niedowiarków zapraszam do buskiego urzędu bezrobocia, smutne ale prawdziwe jak nie widzisz tego to co robisz u władzy niezidentyfikowany ignorancie???
-xyz (2011-11-22 22:10:33)
Poprzednik wydawał taka gazetkę. Goniec czy jakoś tam. Nie wiem dlaczego obecny burmistrz tego nie kontynuuje. To nie dla niego ma być pismo a dla mieszkańców a głównie dla potomnych aby sobie za 10 -30 lat zobaczyli jak wyglądało miasteczko. Oczywiście zmianie może ulec formuła tego pisma ale żeby jednym ruchem likwidować , to niestety żle świadczy o obecnym burmistrzu. Upłynęło już wystarczająco dużo czasu by zrobić przyzwoitą stronę internetowa miasta. Nie za wielkie pieniądze a taka gdzie można podyskutować, zadać burmistrzowi pytanie itp. Nic się nie zmieniło. Burmistrzowie innych miasteczek prześcigają się w pomysłach funkcjonowania miejskich stron internetowych. W Busku nic w tej sprawie nie zrobiono. Sposób prowadzenia prac rewitalizacyjnych powinien być zgodny z obowiązującymi przepisami i zdrowym rozsądkiem. Dbać o to powinien magistrat. Czy dba? Jaką ocenę można magistratowi wystawić? Miasto powinno mieć zatwierdzony i realizowany program estetyzacji. Był czas aby taki projekt specjaliści zrobili. Widział ktoś takie opracowanie
Można wymieniac czego obecna władza nie robi jeszcze długo. I niepokoi ,że lista ta nistety rośnie.
- (2011-11-22 21:18:52)
zastanawiam się kogo nalezałoby ganic za obecny stan buska ? Jesli zwalimy winę na Sikorę to nie do końca bedzie to fer wobec chłopa przetargi się odbyły plany zatwierdzone przed objeciem kadencji i co chłopina może zrobić w chwili obecnej ?? Według mnie nić.Każda ingerencja w jakąkolwiek prowadzoną inwestycje jesli zgadza sie z zatwierdzonymi planami nie przyniesie skutku bo wykonawca powie wprost tak jest w planach .Jedynym wyjsciem chłopa jest cierpliwie czekać na koniec tego rewelacyjnie skoordynowanego chaosu przez jego poprzednika (który jak przypuszczam bezczelnie śmieje mu się w twarz przy kazdej okazji), i zgłaszac niedociągnięcia oraz nie przyjmować odbioru inwestycji które zostały spartolone.Ktoś pisze ze Wąsowicz podał kawe na ławie tak tylko że kawa się rozlała i zalewa busko tym jak nazywacie syfem.Ktos powie ze jak by Wąsowicz wygrał to było by inaczej, Wydaje mi sie ze nie do końca.Protesty żale do kogo? chyba do samych siebie ponieważ zarówno kadencja szanownego pana Wąsowicza to wielki niewypał dla buska jak również i obecna niewiele nowego wniesie.
-mój Boże (2011-11-22 19:10:52)
Mój Boże jakie jest rozumienie spraw. Sztandarowe inwestycje. Kadencja 2007 - 2010. Pozyskano dla gminy ponad 140 milionów złotych. Ale tamci zapier... , a nie gadali. Ci obecni mają czas na wszystko. Godzina 15 i strzał do domu na obiadek.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.