swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Wojewoda świętokrzyski podała się do dymisji.

Dodane: AT Data: 2011-11-09 13:15:49 (czytane: 22493)  Wersja do druku

Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka- Koruba i wicewojewoda Beata Oczkowicz złożyły we wtorek dymisje z zajmowanych stanowisk - informuje Agata Wojda rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.

Przedstawiciele rządu w terenie oddają się do dyspozycji premiera, zawsze po złożeniu dymisji przez Prezesa Rady Ministrów. Zarówno Bożentyna Pałka- Koruba, jak i Beata Oczkowicz będą pełnić swoje obowiązki, do czasu powołania nowych osób na ich stanowiska.

Decyzja, kto obejmie stanowisko wojewody i wicewojewody świętokrzyskiego zapadnie w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Paweł Kocańda
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (43)
     

-Lola (2011-11-10 23:33:26)

Narodzie!!!a właściwie ludu prymitywny!!! naprawdę odpowiedzcie sobie sami czy dla was ikoną dobrobytu jest posiadanie składanej beemki lub trójczęsciowego audi w stodole??? uważam , że Pani wojewoda doskonale pełniła swoje obowiązki i wywyiązywała się godnie z przynależnych jej zadań, może więcej pretensji należy mieć do Pana Marszałka który po wyborze go przez lud wiejski nie przyjął mandatu - co oczywiste zrobił to z czystej wygody nie podając żadnego uzasadnienia. Druga kwestia to ciągle dać i dać jak krowa dojna, której żywot też się kończy z czasem ,przez takich parobków, złodziei, ludzi wiecznie bezrobotnych którzy tylko doili państwo mamy dziś wielką europejską gehennę finansową, więc może zamiast wiecznie narzekać i oszukiwać jaka to wielka bieda ruszycie tyłki i puste głowy i po prostu się weźmiecie za robotę, ucząc swoje dzieci aby również nie wyrosły na takich debili jak wy ludzie wsi i małych miast!!!

- (2011-11-10 21:01:46)

Oj złożyła dymisję, jak się zmartwiłem co to będzie... Jak coś to jestem wolny chwilowo mogę być za nią i nie chcę mieszkania w Kielcach na koszt podatników, sam sobie kupię lub będę z Buska dojeżdżał własnym autem i nie chcę zwrotu za to...

-mieszczuch (2011-11-10 15:08:03)

Czytam Panstwa wypowiedzi i z niektórymi identyfikuje się i popieram. Nie zgadzam sie, że przy nowej buskiej władzy nastąpił nagły bum inwestycyjny.To przygotowano wcześniej, a teraz jest realizacja pomysłu. Rewitalizacja al. Mickiewicza zaprojektowana jak przez ślepców.Tylko deptak i przyległe chodniki. Wizja tylko pod kuracjuszy z zakazem oglądania się na boki, żeby nie zauważyć ruder.
Ktoś, kto nie miał nic wspólnego z Buskiem mógł dopuścić do takiego rozkopania i zniszczenia "Byczej Góry". Widać, że "słoma z butów" o tym decydował.
Przyległe do al. Mickiewicza osiedla nie objęto programem rewitalizacji bo nikt w magistracie i w komunalce nie rozumiał, że są to gminne zasoby mieszkaniowe i należy o nie w sposób gospodarski zadbać.To jest też nasze miasto i tam mieszkają ludzie, którzy do kasy gminnej płacą podatki. Ale to wymagało wysiłku myślenia i zrozumienia istoty podejmowanego zadania.
Krótko mówiąc...spieleszono sprawę.
Za ten cód byli włodarze domagają uznania... i pewnie orderów

-CDM (2011-11-10 13:54:22)

Żałuję, że tak mało inwestycji przyszło na ponidzie.
Wojewoda, marszałek sejmiku, kilku innych ważnych urzędników z ponidzia, a mnie ciągle brakuje inwestycji typu "malinowy zdrój" czy zakładów produkcyjnych. Te osoby mogły pomóc poszukać inwestorów np w ośrodek sportowy z prawdziwego zdarzenia idzie przecież Euro 2012.
Można było poszukać inwestorów na jakieś zakłady produkcyjne. Jak ładnie rozwijają się nasze dwa podstawowe "regionalne produkty" piece i kontenery.
Marszałek dzielił się z nami mżonkami o moście kolejowym na wisle w stronę tarnowa. I co. I nic.
Rewitalizację zawdzięczamy Wąsowiczowi (można się spierać o jej zakres) ale nie przyniesie ona wymiernych korzyści dla Buska. Nie wpłynie ona na to że przyjedzie więcej ludzi do buska bo nie mają gdzie spać, nie mają gdzie się leczyć brak inwestycji w typowe sanatoria.
Słusznie zainwestowano w drogę do krakowa. Może krakusy odwrócą się od zakorkowanego zakopanego.
Poprostu brakuje mi inwestycji w rzeczy które będą ściągać z zewnątrz pieniądze.
Unormowanie gospodarki wodno ściekowej przyniesie gminie pieniądze ale będą to pieniądze ludzi z terenu buskiego.

Generalnie uważam że Pani Bożentyna wykonała kawał dobrej roboty.
Gratuluję.

- (2011-11-10 13:36:55)

PKS- juz od dawna- GNOI!!!- obecny solidarnosciowiec- przew. pseudozwiazkow, oraz byle i obecny zarzad i ich lizusy.
Pracowalem tam to wiem cos na ten temat- I NIE ZOSTALEM ZWOLNIONY- SAM SIE ZWOLNILEM!!!!

- (2011-11-10 13:27:55)

dodoni smieszny jesteś. chyba nie wiesz o czym piszesz.
z zewnątrz to nawet stare pudernice ładnie wyglądają. a trzeba wiedzieć co jest w środku.

- (2011-11-10 12:34:20)

Andrzej P na wojewode

-Olo (2011-11-10 11:23:42)

Chciała być jak premier. Ale to na pewno śmierć Hanki z "M jak miłość" po zderzeniu z kartonami tak nią wstrząsnęła, że kobiecina podała się do dymisji hahhaha

-do poprzednika (2011-11-10 10:29:46)

NIE OSMIESZAJ SIE !!!!!!!!!!!!

- (2011-11-10 08:14:35)

On nawet nie wie co sie dzieje. To co sie dzieje to dzieki wczesniejszej władzy.

-dodoni (2011-11-10 07:03:04)

Nasz Burmistrz ciężko pracuje widać jak dba o miasto tyle inwestycji dawno nie było.Rewitalizuje goni leniów do roboty czyni liczne inwestycje i nie daje się wodzić na pasku.Najważniejsze ,że nie słucha podszeptywaczy i podpierda....jak to za innych bywało ma chłop swoje zdanie.Dba o oswiatę moze ten awans na dyr w ..ludowicach nie był do nkońca przemyslany ale na poprawkę ma jeszcze czas.W słuzbie zdrowia aż miło popatrzeć.Gospodarka Komunalna tez nieźle idzie.Do du.. jest w PKS ale to już Pani Wojewoda powinna rozwiązać bo załoga cierpi i wizerunek miasta cierpi nie wiem dlaczego ta moskiewska ochronka jeszcze tam działa?

- (2011-11-09 22:14:48)

Pani Wojewodo szczere gratulacje za cięzka pracę,życzę ponownego wyboru niech wiedzą,że w małym Busku też są ludzie godni piastowania stanowisk bez wpuszczania obywateli w "kanał"jak p. marszałek.

-pomysł marszałka (2011-11-09 21:54:32)

"resortem zdrowia mógłby pokierować młody polityk PSL Władysław Kosiniak-Kamysz." - Marszałkowi sie śniła teka ministerialna. Kto go poprze, Andrzej P. ?

- (2011-11-09 21:40:45)

jakie desperackie kroki - to naturalne i zapisane w prawie kroki. Wojewoda jest nominowany przez premiera; premier podał się do dymisji (nieważne że nie był premierem premierem przez 2min) i teraz musi wyznaczyć nowe władze - nie jest wykluczone, że będą to te same osoby

-sp (2011-11-09 21:10:11)

dziękuję za już i proszę o jeszcze Stanisław P. Zbludowice anno domini 2011

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry