Dodane: AT Data: 2011-11-09 13:15:49 (czytane: 22493) 
Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka- Koruba i wicewojewoda Beata Oczkowicz złożyły we wtorek dymisje z zajmowanych stanowisk - informuje Agata Wojda rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.
Przedstawiciele rządu w terenie oddają się do dyspozycji premiera, zawsze po złożeniu dymisji przez Prezesa Rady Ministrów. Zarówno Bożentyna Pałka- Koruba, jak i Beata Oczkowicz będą pełnić swoje obowiązki, do czasu powołania nowych osób na ich stanowiska.
Decyzja, kto obejmie stanowisko wojewody i wicewojewody świętokrzyskiego zapadnie w ciągu najbliższych trzech miesięcy.
Paweł Kocańda
Źródło: ![]()
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (43) |
-Lola (2011-11-10 23:33:26)
Narodzie!!!a właściwie ludu prymitywny!!! naprawdę odpowiedzcie sobie sami czy dla was ikoną dobrobytu jest posiadanie składanej beemki lub trójczęsciowego audi w stodole??? uważam , że Pani wojewoda doskonale pełniła swoje obowiązki i wywyiązywała się godnie z przynależnych jej zadań, może więcej pretensji należy mieć do Pana Marszałka który po wyborze go przez lud wiejski nie przyjął mandatu - co oczywiste zrobił to z czystej wygody nie podając żadnego uzasadnienia. Druga kwestia to ciągle dać i dać jak krowa dojna, której żywot też się kończy z czasem ,przez takich parobków, złodziei, ludzi wiecznie bezrobotnych którzy tylko doili państwo mamy dziś wielką europejską gehennę finansową, więc może zamiast wiecznie narzekać i oszukiwać jaka to wielka bieda ruszycie tyłki i puste głowy i po prostu się weźmiecie za robotę, ucząc swoje dzieci aby również nie wyrosły na takich debili jak wy ludzie wsi i małych miast!!!
- (2011-11-10 21:01:46)
Oj złożyła dymisję, jak się zmartwiłem co to będzie... Jak coś to jestem wolny chwilowo mogę być za nią i nie chcę mieszkania w Kielcach na koszt podatników, sam sobie kupię lub będę z Buska dojeżdżał własnym autem i nie chcę zwrotu za to...
-mieszczuch (2011-11-10 15:08:03)
Czytam Panstwa wypowiedzi i z niektórymi identyfikuje się i popieram. Nie zgadzam sie, że przy nowej buskiej władzy nastąpił nagły bum inwestycyjny.To przygotowano wcześniej, a teraz jest realizacja pomysłu. Rewitalizacja al. Mickiewicza zaprojektowana jak przez ślepców.Tylko deptak i przyległe chodniki. Wizja tylko pod kuracjuszy z zakazem oglądania się na boki, żeby nie zauważyć ruder.
Ktoś, kto nie miał nic wspólnego z Buskiem mógł dopuścić do takiego rozkopania i zniszczenia "Byczej Góry". Widać, że "słoma z butów" o tym decydował.
Przyległe do al. Mickiewicza osiedla nie objęto programem rewitalizacji bo nikt w magistracie i w komunalce nie rozumiał, że są to gminne zasoby mieszkaniowe i należy o nie w sposób gospodarski zadbać.To jest też nasze miasto i tam mieszkają ludzie, którzy do kasy gminnej płacą podatki. Ale to wymagało wysiłku myślenia i zrozumienia istoty podejmowanego zadania.
Krótko mówiąc...spieleszono sprawę.
Za ten cód byli włodarze domagają uznania... i pewnie orderów
-CDM (2011-11-10 13:54:22)
Żałuję, że tak mało inwestycji przyszło na ponidzie.
Wojewoda, marszałek sejmiku, kilku innych ważnych urzędników z ponidzia, a mnie ciągle brakuje inwestycji typu "malinowy zdrój" czy zakładów produkcyjnych. Te osoby mogły pomóc poszukać inwestorów np w ośrodek sportowy z prawdziwego zdarzenia idzie przecież Euro 2012.
Można było poszukać inwestorów na jakieś zakłady produkcyjne. Jak ładnie rozwijają się nasze dwa podstawowe "regionalne produkty" piece i kontenery.
Marszałek dzielił się z nami mżonkami o moście kolejowym na wisle w stronę tarnowa. I co. I nic.
Rewitalizację zawdzięczamy Wąsowiczowi (można się spierać o jej zakres) ale nie przyniesie ona wymiernych korzyści dla Buska. Nie wpłynie ona na to że przyjedzie więcej ludzi do buska bo nie mają gdzie spać, nie mają gdzie się leczyć brak inwestycji w typowe sanatoria.
Słusznie zainwestowano w drogę do krakowa. Może krakusy odwrócą się od zakorkowanego zakopanego.
Poprostu brakuje mi inwestycji w rzeczy które będą ściągać z zewnątrz pieniądze.
Unormowanie gospodarki wodno ściekowej przyniesie gminie pieniądze ale będą to pieniądze ludzi z terenu buskiego.
Generalnie uważam że Pani Bożentyna wykonała kawał dobrej roboty.
Gratuluję.
- (2011-11-10 13:36:55)
PKS- juz od dawna- GNOI!!!- obecny solidarnosciowiec- przew. pseudozwiazkow, oraz byle i obecny zarzad i ich lizusy.
Pracowalem tam to wiem cos na ten temat- I NIE ZOSTALEM ZWOLNIONY- SAM SIE ZWOLNILEM!!!!
- (2011-11-10 13:27:55)
dodoni smieszny jesteś. chyba nie wiesz o czym piszesz.
z zewnątrz to nawet stare pudernice ładnie wyglądają. a trzeba wiedzieć co jest w środku.
- (2011-11-10 12:34:20)
Andrzej P na wojewode
-Olo (2011-11-10 11:23:42)
Chciała być jak premier. Ale to na pewno śmierć Hanki z "M jak miłość" po zderzeniu z kartonami tak nią wstrząsnęła, że kobiecina podała się do dymisji hahhaha
-do poprzednika (2011-11-10 10:29:46)
NIE OSMIESZAJ SIE !!!!!!!!!!!!
- (2011-11-10 08:14:35)
On nawet nie wie co sie dzieje. To co sie dzieje to dzieki wczesniejszej władzy.
-dodoni (2011-11-10 07:03:04)
Nasz Burmistrz ciężko pracuje widać jak dba o miasto tyle inwestycji dawno nie było.Rewitalizuje goni leniów do roboty czyni liczne inwestycje i nie daje się wodzić na pasku.Najważniejsze ,że nie słucha podszeptywaczy i podpierda....jak to za innych bywało ma chłop swoje zdanie.Dba o oswiatę moze ten awans na dyr w ..ludowicach nie był do nkońca przemyslany ale na poprawkę ma jeszcze czas.W słuzbie zdrowia aż miło popatrzeć.Gospodarka Komunalna tez nieźle idzie.Do du.. jest w PKS ale to już Pani Wojewoda powinna rozwiązać bo załoga cierpi i wizerunek miasta cierpi nie wiem dlaczego ta moskiewska ochronka jeszcze tam działa?
- (2011-11-09 22:14:48)
Pani Wojewodo szczere gratulacje za cięzka pracę,życzę ponownego wyboru niech wiedzą,że w małym Busku też są ludzie godni piastowania stanowisk bez wpuszczania obywateli w "kanał"jak p. marszałek.
-pomysł marszałka (2011-11-09 21:54:32)
"resortem zdrowia mógłby pokierować młody polityk PSL Władysław Kosiniak-Kamysz." - Marszałkowi sie śniła teka ministerialna. Kto go poprze, Andrzej P. ?
- (2011-11-09 21:40:45)
jakie desperackie kroki - to naturalne i zapisane w prawie kroki. Wojewoda jest nominowany przez premiera; premier podał się do dymisji (nieważne że nie był premierem premierem przez 2min) i teraz musi wyznaczyć nowe władze - nie jest wykluczone, że będą to te same osoby
-sp (2011-11-09 21:10:11)
dziękuję za już i proszę o jeszcze Stanisław P. Zbludowice anno domini 2011
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.