swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Wojewoda świętokrzyski podała się do dymisji.

Dodane: AT Data: 2011-11-09 13:15:49 (czytane: 22494)  Wersja do druku

Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka- Koruba i wicewojewoda Beata Oczkowicz złożyły we wtorek dymisje z zajmowanych stanowisk - informuje Agata Wojda rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.

Przedstawiciele rządu w terenie oddają się do dyspozycji premiera, zawsze po złożeniu dymisji przez Prezesa Rady Ministrów. Zarówno Bożentyna Pałka- Koruba, jak i Beata Oczkowicz będą pełnić swoje obowiązki, do czasu powołania nowych osób na ich stanowiska.

Decyzja, kto obejmie stanowisko wojewody i wicewojewody świętokrzyskiego zapadnie w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Paweł Kocańda
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (43)
     

-Zacny Buszczanin (2011-11-18 20:06:15)

O tym wszystkim wiem, niestety po 1989 ta pani kolaborowala z czerwonymi pelna geba , a poza tym widze ze masz klopoty z czytaniem i rozumienie tekstu.

-oj zacny, zacny... (2011-11-18 10:54:01)

jeżeli Twoim źródłem informacji jest wikipedia to współczuję.
Jeżeli byłbyś ze środowiska buska i interesowałbyś się takimi sprawami to byś wiedział co działo się u niej w domu o północy dn 13-12-1981r.
Spytaj pana emeryta SB ile razy ją odwiedzał w stanie wojennym na przeszukania.
Jeżeli masz czelność pisać takie rzeczy bez sprawdzenia u źródeł (co niestety wymaga trochę wysiłku) to jesteś człowiekiem bez honoru i ambicji, a tylko wrednym politykierem.
Nasuwają mi się mocniejsze przymiotniki, ale na tych poprzestanę.

-Do Miss (2011-11-18 07:26:47)

Po prostu MC zamienil swoja witryne na rezimowa szczekaczke. Po prostu Bialorus.

-Zacny Buszczanin (2011-11-17 23:30:26)

Ta pani nie zrobiła absolutnie niczego oprócz reklamy swojej osoby za publiczne pieniądze. Taki może szczegół proszę sprawdzić jej biogram, na wikipedii ani jednej wzmianki o tym że była działaczem solidarności no cóż, może to teraz nie popularne, ale dużo mówi o człowieku
który dla władzy zrobi wszystko.

-Miss (2011-11-16 13:27:56)

Widac prawda was boli znowu usuwacie komentarze o tej Bożentynie. Umieszczacie tylko pozytywy na jej temat

- (2011-11-15 20:39:06)

Pani Bozentyna to wspaniala kobieta . Sluzy pomoca bezinteresownie. Dziekujemy

-miszczuch (2011-11-13 16:59:12)

Nie mogę się doczekać kiedy pani Bożentyna otrzyma powtórna nominacje na Wojewodę.

- (2011-11-12 21:44:37)

TY- mieszkaniec- ty to chyba masz skleroze i to postepujaca!!!
Ja nie jestem za obecnym ani za bylym burmistrzem, ale to Was obiecywal ze swiatla sa juz zaklepane w porozumieniu z Kauflandem.
BADZ OBIEKTYWNY- sklerozo!!!!!!!!!

-ciszewski nie usuwaj komentarzy (2011-11-12 18:06:28)

czy dalej sie modnie ubierasz?buhahhahahaha

-mieszkaniec (2011-11-12 17:59:14)

Ubawiły mnie wpisy "buszczanina" i "dodoni". Pan burmistrz ciężko pracuje i Busko się rozwija. Pokażcie jedną rzecz, którą w ciągu roku przygotował. Złotówkę, którą zdobył. Niestety wszystkie prace, które się wykonuje przygotowane są przez poprzednika. A że niektórym się nie podobają? Że za mało, rewitalizacja za skromna? Niech obecnie panujący to zrobi i pozyska choć połowę pieniędzy, które pozyskano w tamtej kadencji. Światła przy szpitalu miały być w ciągu miesiąca i jakoś ich nie widać. Czyżby nadal czuwała ekipa pozytywnie pisząca jak w czasie kampanii?

- (2011-11-11 16:58:25)

znow usuwacie komentarze to znaczy ze prawda was boli wstretna baba ktora swoim rzucala klody pod nogi iwykonywala co kazali jej poplecznicy aby nie dostala nominacji trzymam kciuki

-do poniżej (2011-11-11 16:13:04)

To może jeszcze podziękować drogowcom że posypali drogę zimą, kierowcy że jedzie autobusem,a sklepikarzowi że otworzył sklep.Oni za to biorą pieniądze.

-do buszczanina (2011-11-11 06:27:30)

Mieszkańcy ul.Ceglanej ul Grotta i ul Korczyńskiej za piękny chodnik mogą podziękować jeśli zechcą Panu Staroście i Zarządowi Powiatu a nie burmistrzowi gdyż to jest przecież inwestycja powiatowa a nie gminna.

- (2011-11-11 00:39:58)

"Druga kwestia to ciągle dać i dać jak krowa dojna, której żywot też się kończy z czasem ,przez takich parobków, złodziei, ludzi wiecznie bezrobotnych którzy tylko doili państwo mamy dziś wielką europejską gehennę finansową, więc może zamiast wiecznie narzekać" kto to pisze pełna hipokryzji komunistyczna kreatura, ale to waśnie przez twojego idola Jacka Kuronia wychowano pokolenia takich ludzi, kto jest winny ludzie czy obłudnik, alkoholik Kuroń który perfidnie oszukał społeczeństwo w zespół ze swoim kolegom gen Kiszczakiem.

- (2011-11-11 00:04:42)

ucząc swoje dzieci aby również nie wyrosły na takich debili jak wy ludzie wsi i małych miast!!! - słuchaj przygłupie CI ludzie mają więcej mądrości od ciebie walczą o przeżycie w przeciwieństwie do ciebie wychowanej w komunistycznej rodzinie pełnej pogardy dla człowieka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry