swietokrzyskie.info


Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

XIII Sesja Rady Powiatu: Andrzej Gądek straci mandat Radnego? - retransmisja

Dodane: MC Data: 2011-10-25 18:29:59 (czytane: 33251)  Wersja do druku

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu odbyło się głosowanie nad uchwałą o wygaśnięciu mandatu Radnego Andrzeja Gądka, uznanego przez Sąd za kłamcę lustracyjnego.

Sąd Okręgowy w Kielcach w sprawie lustracyjnej wobec Andrzeja Gądka orzekł utratę prawa wybieralności oraz zakaz pełnienia funkcji publicznej na okres trzech lat.

Według dokumentów IPN Andrzej Gądek w 1982 roku, jako 19-letni żołnierz służby zasadniczej w okresie stanu wojennego, podpisał dokument współpracy,  otrzymał pseudonim operacyjny i zarejestrowany został jako tajny współpracownik kontrwywiadu.

Dziś podczas Sesji Rady Powiatu odbyła się dyskusja i głosowanie nad uchwałą o wygaśnięciu mandatu Andrzeja Gądka. W jawnym głosowaniu na 19 obecnych Radnych - 13 głosowało przeciw, wstrzymało się 5 - nikt nie głosował za. Andrzej Gądek nie głosował.

Rada Powiatu na skutek wyroku Sądu miała obowiązek wygasić mandat Gądka - skoro tak się nie stało, decyzję podejmie wojewoda świętokrzyski. Wojewoda wezwie radnych do podjęcia uchwały w terminie 30 dni. Jeśli radni ponownie nie uchwalą wygaśnięcia mandatu wojewoda może wygasić mandat zarządzeniem zastępczym.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z Sesji Rady Powiatu:

 13sesjaRP_gadek500.jpg
kliknij i oglądaj

 

/MC/

 

Posiedzenie Rady Powiatu będzie retransmitowane w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png

KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!


Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Godziny emisji:
26.10.2011r. godz. 10.30
26.10.2011r. godz. 16.00

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (71)
     

-z prawem wyboru... (2011-10-26 11:30:16)

Ale czasy i przepisy się zmieniły.
Przecież prawo chyba nie działa wstecz.
Myślę że znaleźli się startujący w wyborach którzy wypełnili że współpracowali.
Wobec definicji przedmówcy oskarżyć ich o ujawnienie treści niejawnej.

-do zprawem wyborcy (2011-10-26 11:14:10)

Przecież to była współpraca tajna wiec trzymał się litery z tamtych lat.

-z prawem wyborcy... (2011-10-26 11:08:52)

Startując w wyborach na Radnego wypełnia się dokument w którym pisze się czy współpracował czy nie!!!?
Jeśli wiedział że coś tam kiedyś w wojsku podpisał to wystarczyło wypełnić ten wniosek przed wyborami że współpracował i by nie było sprawy.
Mówienie że jest dobrym radnym nie ma w tej sprawie znaczenia. Jeśli jest dobry to i tak by go wybrali.
Chyba dobrze interpretuje przepisy.

- (2011-10-26 10:04:59)

"poważam tylko Pan i Jaruzelskiego" - niektórzy znają skądś to hasło

-rola (2011-10-26 09:59:21)

Jak powiadają wtajemniczeni wielu oficerów byłych spec. służb cierpi na amnezję i ma krótką pamięć -gdyby było inaczej to podobnie oskarżonych jak kolega Andrzej przebyłoby o kolejnych kilkanaście tysięcy.

-ANDRUS (2011-10-26 09:50:49)

IPN znalazł w swoich archiwach dowody na to, że jako żołnierz zasadniczej służby wojskowej współpracował z kontrwywiadem w latach 1982-83 pod pseudonimem "Andrus" i dwukrotnie wziął za to pieniądze. Prokuratorowi IPN Gądek przyznał się do wypełnienia i podpisania zobowiązania o współpracy, bo jako kierowca jeździł z oficerem kontrwywiadu, a ten mu powiedział, że musi z nim współpracować. Stwierdził, że oficer wypytywał go o wszystkie osoby z jednostki i jak znał odpowiedź, to mu jej udzielał.


- (2011-10-26 09:27:38)

ludzie co tu sie dziwic skoro starosty zona jest v-ce dyrektorem szkoly ktora jemu podlega to sa standarty kultury politycznej pan kolarz gadek gajek jarubas galuszko oraz nasz ten z ludzmi wsrod ludzi dla ludzi smiechu warte zenada

-lebioda (2011-10-26 09:16:07)

Nie złamali prawa.Skoro tacy mądrzy to to po co ta Sesja wystarczyła decyzja IPN.To już inne czasy idzie wielkimi krokami Palikot i pozamiata.IPN należy znieść a zatrudnionych tam przenieść do konkretnej roboty.Ile oni będą istnieć proszę zobaczyć jaka kasiorę biorą.Kiedy oni zakończą swą pracę w końcu może będą trwać dłużej niż komuna na twoim -naszym garnuszku.Oni już zakończyli swą pracę do roboty ich a nie do jątrzenia i przekładania kwitów z teczki w teczkę. Andrzeja znam gościówa jest i tyle!

-DRAGON (2011-10-26 09:04:50)

I TAK WYGLĄDA ZAWSZONE POLACTWO, CZYLI POSPOLITY SPRZEDAWCZYK. WYPASIONY PYSK Z LEPKIMI ŁAPKAMI ZAŁOŻONYMI JEDNA NA DRUGĄ I ZE WZROKIEM BLĄDZĄCYM PO PODŁODZE.POPIERAŁ I UMACNIAŁ KOMUNĘ, DONOSIŁ NA LUDZI I MIAŁ WTEDY DOBRZE A TERAZ MA JESZCZE LEPIEJ ZA PUBLICZNĄ KASĘ.NA PREZYDENTA GOŚCIU !!! W TYM KRAJU WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZDAŻYĆ. MOŻNA POWIEDZIEĆ MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG A TERAZ JESTEŚ SKOŃCZONY-POWAŻANIA I SZACUNKU POZBAWIONY !!! I TAK POWINNO BYĆ OD SAMEGO POCZĄTKU.

-gun (2011-10-26 08:58:15)

żenujący spektakl PSL

- (2011-10-26 08:54:47)

Jak przekrocze predkosc to zlame przepisy kodeksu drogowego. Dostane mandat karny. Panowie bez-Radni zlamali ewidentnie zlamali prawo. Czy ktokolwiek wyciagnie konsekwencje?
Panowie bez-Radni mowia ze prawo jest zle. Ale czy ich koledzy w Sejmie chcieli to zmienic? Jakos o tym nie slyszalem. A przeciez Pan Jarubas mialby okazje sie wykazac.
Pan Gadek jakby sie przyznal to dalej bylby bez-Radnym.
Prawo jest prawem i koniec. Bez-Radni jak Jazdy obywatel MUSZA przestrzegac prawa.

-Witold (2011-10-26 08:45:29)

Co jest gadek komuchu?
Sprzedałeś sąsiada?

- (2011-10-26 08:38:39)

prawo jest takie a nie inne więc winno być respektowane! żart PSLowców - jedna wielka klika!

- (2011-10-26 08:32:31)

ludzie mówią Świniorz

-Śmieć (2011-10-26 08:26:08)

Dziś atakowany jest agent Tomek ,Andrzej,oficerowie spec służb- wysłuchałem mądrości wygłaszanych przez najlepiej zorientowanego Pana R D.Który wstrzymał się od głosu bo nie zna sprawy pytam dlaczego nie zna chyba,że nie chce znać a powinien. Ja chylę czoła przed tą większościową częścią Rady i gratuluje im odwagi. Prawo jest prawem na pewno.Złe prawo należy zmieniać poprawiać.Kto i dlaczego takie drakońskie przepisy uchwalił? Dziś działacze PSL bronią swego -są w koalicji dlaczego nie wystąpili z wnioskiem o zmianę tego jątrzącego i odwetowego prawa. Żołnierz który podjął się współpracy z kontrwywiadem legalnego państwa ma być ukarany pozbawieniem mandatu radnego !On za ta współpracę powinien być wyróżniony bo służył Polsce takiej jaka ona wówczas była. Za współprace nie był wynagradzany dolarami,złotem Watykanu czy innymi walorami.W/g mnie IPN powinien być zlikwidowany!!!.Część mediów płacze,że niskie emerytury,renty a IPN i Kościoły opływają w luksusach.Przekazać te nic nie znaczące akta historykom,archiwom .Nieaktualne spalić nie płacić za darmo za jątrzenie.Polacy potrzebują zgody a nie wojenek bo tych u nas jest wielki przesyt.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry