swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

XIII Sesja Rady Powiatu: Andrzej Gądek straci mandat Radnego? - retransmisja

Dodane: MC Data: 2011-10-25 18:29:59 (czytane: 33247)  Wersja do druku

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu odbyło się głosowanie nad uchwałą o wygaśnięciu mandatu Radnego Andrzeja Gądka, uznanego przez Sąd za kłamcę lustracyjnego.

Sąd Okręgowy w Kielcach w sprawie lustracyjnej wobec Andrzeja Gądka orzekł utratę prawa wybieralności oraz zakaz pełnienia funkcji publicznej na okres trzech lat.

Według dokumentów IPN Andrzej Gądek w 1982 roku, jako 19-letni żołnierz służby zasadniczej w okresie stanu wojennego, podpisał dokument współpracy,  otrzymał pseudonim operacyjny i zarejestrowany został jako tajny współpracownik kontrwywiadu.

Dziś podczas Sesji Rady Powiatu odbyła się dyskusja i głosowanie nad uchwałą o wygaśnięciu mandatu Andrzeja Gądka. W jawnym głosowaniu na 19 obecnych Radnych - 13 głosowało przeciw, wstrzymało się 5 - nikt nie głosował za. Andrzej Gądek nie głosował.

Rada Powiatu na skutek wyroku Sądu miała obowiązek wygasić mandat Gądka - skoro tak się nie stało, decyzję podejmie wojewoda świętokrzyski. Wojewoda wezwie radnych do podjęcia uchwały w terminie 30 dni. Jeśli radni ponownie nie uchwalą wygaśnięcia mandatu wojewoda może wygasić mandat zarządzeniem zastępczym.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z Sesji Rady Powiatu:

 13sesjaRP_gadek500.jpg
kliknij i oglądaj

 

/MC/

 

Posiedzenie Rady Powiatu będzie retransmitowane w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png

KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!


Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Godziny emisji:
26.10.2011r. godz. 10.30
26.10.2011r. godz. 16.00

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (71)
     

-alf (2011-10-26 20:24:25)

Tylko w PSL-u się chłopaki trzymają razem. Jeden jest za drugim. Tak trzymać. Normalnie Polak utopiłby Polaka w łyżce wody.

-sprytny (2011-10-26 19:17:56)

Łebski facet zawsze daje sobie radę.

- (2011-10-26 19:13:00)

Cieszę,ze mój wniosek o odrzucenie wniosku IPNu sie zmaterializował.Ci co tak przytaczają prawo,to przypominam im,że niby czarownice też palono na stosie zgodnie z prawem.Prawo przede wszystkim zawsze służy dominującym do panowania nad zdominowanymi,a tylko trochę dla utrzymania jakiegoś organizacyjnego ładu i porządku w społeczeństwie.

-ok (2011-10-26 18:55:42)

to co wyprawia PSL jes po prostu skur.....

-- (2011-10-26 18:48:05)

.Kryzysowe tsunami musimy odeprzeć. We wsi już nie Moskal i nie agent stoi. We wsi ty stoisz

-Ralf (2011-10-26 17:59:26)

w głowie się nie mieści, dziadostwo na tym Mickiewicza po obu stronach. Na miejscu Sądu to wszystkim zielonym z Białego Domu orzekłbym zakaz pełnienia funkcji publicznej na okres min. stu lat.

-Juz dyrektora szpitala PSL na siłe trzymał (2011-10-26 17:46:24)

Już dyrektora szpitala PSL na siłę trzymał
Jak rozwalił szpital to go odwołali

-- (2011-10-26 17:46:12)

wielu do dzisiaj się cieszy, że akta buskiej SB spalono w piecach połanieckiej elektrowni.Szkoda,bo wielu obecnych regionalnych przedstawicieli władzy samorządowej byłoby martwymi politycznie

--- (2011-10-26 17:39:38)

Oczywiście, dla niektórych byłoby dobrze gdyby Gądek stracił mandat. Zaszkodzić człowiekowi można bardzo szybko ale pomóc jest trudniej. Radni mu nie zaszkodzili i bardzo dobrze. Jest sprawa sądowa, zobaczymy jak się skończy.

-Żenada (2011-10-26 16:37:49)

Kto takich ludzi wybiera na radnych? Natomiast, że zasiada w Zarządzie to całkowita kompromitacja Buska, jak by nie patrzył.

- (2011-10-26 16:21:45)

PANIE LASAK aleś pan gloryfikował czyny agenta. Wstyd dla całego PSL. jak starosta mógł na to pozwolić? Czemu tak długo trzymano sprawę w tajemnicy? W Solcu wiedzieli w lutym to nie wierzę że W starostwie nic nie wiedzieli

- (2011-10-26 12:26:28)

Panie Lasak nie kompromituj się Pan przeciez Gądek mógł wypełnić oświadczenie lustracyjne i po temacie a nie teraz domniemania czy był szkolony czy nie ale kasę wziąlMam jeszcze jedno pytanie czy wasz klub to gospodarny powiat czy psl bo jeśli psl to oszukaliście znow wyborców

-- (2011-10-26 12:05:45)

ja tam wole agenta Adrusa od agenta Tomka i pocałujta go w protektor

-z prawem wyboru.. (2011-10-26 11:45:20)

Ja osobiście nie jestem za oglądaniem się wstecz (mnie interesuje przyszłość) ale skoro obecne prawo mówi tak to obowiązuje każdego.
Mógł napisać - współpracowałem (przecież nikt z wyborców o tym nie wie) i miałby czyste sumienie.
A co kryje się za stwierdzeniem współpracowałem no to ciężko wyjaśnić.
Sory

-PRZECIEŻ TU JEST POLSKA (SŁOWIAŃSKA KRAINA ) (2011-10-26 11:36:56)

DLA TYCH SŁOWIAŃSKICH ZWIERZAKÓW TO ŻADEN PROBLEM SPRZEDAWAĆ POLSKE AGENTOM TE SŁOWIAŃSKIE ZWIERZĘTA ZROBIĄ WSZYSTKO DLA KORYTA NIE WAŻNE CZYJA RĘKA (NIEMIECKA CZY ROSYJSKA )IM PODAJE GĄDEK TO TYPOWY POLACZEK - ŁAJDACZEK

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry