swietokrzyskie.info


Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

XIII Sesja Rady Powiatu: Andrzej Gądek straci mandat Radnego? - retransmisja

Dodane: MC Data: 2011-10-25 18:29:59 (czytane: 33254)  Wersja do druku

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu odbyło się głosowanie nad uchwałą o wygaśnięciu mandatu Radnego Andrzeja Gądka, uznanego przez Sąd za kłamcę lustracyjnego.

Sąd Okręgowy w Kielcach w sprawie lustracyjnej wobec Andrzeja Gądka orzekł utratę prawa wybieralności oraz zakaz pełnienia funkcji publicznej na okres trzech lat.

Według dokumentów IPN Andrzej Gądek w 1982 roku, jako 19-letni żołnierz służby zasadniczej w okresie stanu wojennego, podpisał dokument współpracy,  otrzymał pseudonim operacyjny i zarejestrowany został jako tajny współpracownik kontrwywiadu.

Dziś podczas Sesji Rady Powiatu odbyła się dyskusja i głosowanie nad uchwałą o wygaśnięciu mandatu Andrzeja Gądka. W jawnym głosowaniu na 19 obecnych Radnych - 13 głosowało przeciw, wstrzymało się 5 - nikt nie głosował za. Andrzej Gądek nie głosował.

Rada Powiatu na skutek wyroku Sądu miała obowiązek wygasić mandat Gądka - skoro tak się nie stało, decyzję podejmie wojewoda świętokrzyski. Wojewoda wezwie radnych do podjęcia uchwały w terminie 30 dni. Jeśli radni ponownie nie uchwalą wygaśnięcia mandatu wojewoda może wygasić mandat zarządzeniem zastępczym.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z Sesji Rady Powiatu:

 13sesjaRP_gadek500.jpg
kliknij i oglądaj

 

/MC/

 

Posiedzenie Rady Powiatu będzie retransmitowane w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png

KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!


Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Godziny emisji:
26.10.2011r. godz. 10.30
26.10.2011r. godz. 16.00

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (71)
     

-xxx (2011-10-26 07:25:38)

Wyglądało to jak proces beatyfikacyjny a nie debata nad wygaśnięciem mandatu. W sejmie mamy agenta Tomka a w Radzie Powiatu agenta G..a.
BRAWO Panowie radni PSL pokazaliście "klasę" jak obronić towarzysza.

-Agent Tomek (2011-10-25 23:38:33)

"jako 19-letni żołnierz służby zasadniczej w okresie stanu wojennego" Ale mi agent od siedmiu boleści. Może chciał chłop na przepustkę jechać to coś tam podpisal

- (2011-10-25 22:38:42)

To są jaja. Sąd swoje, prawo swoje a radni swoje. Przecież to się w głowie nie mieści jak to prawo jest takie samo dla każdego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-kibic (2011-10-25 21:56:01)

Panie "bez" "bez pracy" Radny LAsak... zawsze mówiłem że "chłop" ze wsi wyjdzie ale wieś z "chłopa' NIGDY

-słownictwo (2011-10-25 21:46:38)

Kto wprowadził to słownictwo na posiedzenia. jaka "Wysoka rada". Jest "wysoka izba " ale na pewno nie tu. Co najwyżej można powiedzieć "szanowna rado".
Ale chłopom się w d...ie poprzewracało.

-xx (2011-10-25 21:19:33)

co znaczy Panie Przewodniczący "13 głosów jeśli dobrze policzyłem"? To strzelamy sobie? A może nie 13 tylko 3, a może nie 3 tylko 16? Ale porażka!

-Józek F. (2011-10-25 21:13:58)

jakby mi się kiedyś coś przytrafiło to poproszę radę o obronę bo skoro prawo stanowi jedno a rada stanowi drugie;
prawo jest takie a nie inne; absurdalne jest tłumaczenie Pana Lasaka i w sprawie winno być bez znaczenia! Albo prawo dotyczy wszystkich albo wszystkich nie dotyczy

- (2011-10-25 21:09:00)

prawo dotyczy wszystkich - niezawisły sąd wydał wyrok a rada winna go wykonać niezależnie od zdania członków

-przecież nikt nie komentuje dlaczego należał (2011-10-25 20:54:10)

sprawa jest dlaczego się nie przyznał, że podpisał

-- (2011-10-25 20:44:15)

popieram

-bezpartyjny (2011-10-25 20:13:37)

W przeciwieństwie do góry/W-wy/ radni dolnego szczebla wykazali się mądrością. Należy patrzeć do przodu robić wszystko aby było lepiej, a nie zajmować się sprawami które już każdemu się znudziły" rozliczenia,rozliczenia". Jedni już na takich gierkach się przejechali 9.10.2011r. teraz rozliczają się między sobą.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry