swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

XIII Sesja Rady Powiatu: Andrzej Gądek straci mandat Radnego? - retransmisja

Dodane: MC Data: 2011-10-25 18:29:59 (czytane: 33245)  Wersja do druku

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu odbyło się głosowanie nad uchwałą o wygaśnięciu mandatu Radnego Andrzeja Gądka, uznanego przez Sąd za kłamcę lustracyjnego.

Sąd Okręgowy w Kielcach w sprawie lustracyjnej wobec Andrzeja Gądka orzekł utratę prawa wybieralności oraz zakaz pełnienia funkcji publicznej na okres trzech lat.

Według dokumentów IPN Andrzej Gądek w 1982 roku, jako 19-letni żołnierz służby zasadniczej w okresie stanu wojennego, podpisał dokument współpracy,  otrzymał pseudonim operacyjny i zarejestrowany został jako tajny współpracownik kontrwywiadu.

Dziś podczas Sesji Rady Powiatu odbyła się dyskusja i głosowanie nad uchwałą o wygaśnięciu mandatu Andrzeja Gądka. W jawnym głosowaniu na 19 obecnych Radnych - 13 głosowało przeciw, wstrzymało się 5 - nikt nie głosował za. Andrzej Gądek nie głosował.

Rada Powiatu na skutek wyroku Sądu miała obowiązek wygasić mandat Gądka - skoro tak się nie stało, decyzję podejmie wojewoda świętokrzyski. Wojewoda wezwie radnych do podjęcia uchwały w terminie 30 dni. Jeśli radni ponownie nie uchwalą wygaśnięcia mandatu wojewoda może wygasić mandat zarządzeniem zastępczym.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z Sesji Rady Powiatu:

 13sesjaRP_gadek500.jpg
kliknij i oglądaj

 

/MC/

 

Posiedzenie Rady Powiatu będzie retransmitowane w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png

KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!


Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Godziny emisji:
26.10.2011r. godz. 10.30
26.10.2011r. godz. 16.00

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (71)
     

-A.Gądek , J.Żurek "wybitne jednostki" (2011-10-27 18:54:02)

Jeden kłamca lustracyjny , drugi z zarzutami prokuratorskim prezesuje w PSS Społem i , żaden nie ma poczucia przyzwoitości aby zrezygnować. Są nie zastąpieni.Tacy są politycy ??????????
Dlatego do tego bagna trafiają tak "wybitne jednostki"

-hi (2011-10-27 16:12:21)

ręka rękę myje.
Ciekawe ilu z nich ma to samo na sumieniu

-LEX PSL (2011-10-27 15:49:50)

Jak słucham wystąpień adwokatuf radnego Gądka, no i oświadczenia samego ziomala-bochatera to to zastanawiam się czy to rzeczywiście jest transmisja z obrad Wysokiej Rady Powiatu - mędrców którym powiatowa społeczność powierzyła swoje losy na kolejne 4 lata, którzy podejmują decyzje warte czasem dziesiątki milionów, czy może jednak jest to występ miejscowego kaberatu?

Chyba jednak to kabaret. Bo skoro jest konkretny wyrok Sądu, który nakazuje pozbawienie mandatu AG z powodu tego, ze zataił iż był TW, skoro wypowiadający się stwierdzają sami, że z wyrokami sądu się nie dyskutuje, a jednocześnie odgrywają coś na wzór rozprawy sądowej nad tym czy AG jest winny czy też nie, po czym głosują i stwierdzają, że Sąd niech sobie wyrok wsadzi, oni towarzysza AG uznają za niewinnego zarzucanych mu czynów i godnego pełnienia zaszczytnej funkcji Radnego... To chyba jednak występ kabaretu. Bo przecież ludzie reprezentujący prawo w powiecie nie mogą tak publicznie i ostentacyjnie łamać obowiązujące prawo.

-- (2011-10-27 14:52:09)

Ciekawe kto jest kolejny na liście po ewentualnym wygaśnięciu mandatu?

- (2011-10-27 14:11:21)

po obejrzeniu chcę dodać ,panie gądek jeśli masz pan honor to zrzeknij się pan mandatu i po problemie a jak pan tam nie jesteś dla kasy i znajomości to oddaj pan diete na biednych, ja kazał bym panu oddać jeszcze diety za wszystkie lata i nie nastawiaj się pan tym co to komu pan nie dajesz i co pan nie sponsorujesz bo znam lepszych od pana a agentami nie byli i jeszcze jedno panowie radni gdyby nie godło w tej sali to można pomyśleć że to cyrk a wy jesteście klaunami i nie wiem co niektórym w tym do śmiechu ,żenujące

-kąkol (2011-10-27 13:45:29)

Morze w końcu ktoś w tym państwie zmądrzeje i w pył rozwali tą mafie darmozjadów. Tyle lat od zmiany ustroju a tu jeszcze funkcjonują sowicie opłacane agendy min IPN.Benzyną lotniczą zlałbym te akta i spalił by raz na zawsze z tym skończyć .Nawet jak ktoś tam współpracował to pomarł albo już o tym zapomniał i pracuje dla dobra kraju.Takim przykładem jest Pan Gondek uczciwy zaangażowany działacz PSL,radny,strażak itp i wielu innych .Co tam,że skłamał na co dzień wielu przedstawicieli władz wyższych niż radny powiatu kłamie ,że tylko się kurzy i szumu wokół nich nie robi.

- (2011-10-27 13:23:32)

jacy radni takie glosowanie bronili by nawet mordercy skazanego prawomocnym wyrokiem . wyrok to wyrok i koniec a ten błazen sam powinien zrezygnować z mandatu tak dalej psl a w nastepnych wyborach nawet progu nie przekroczycie

-romek (2011-10-27 11:35:02)

sprawa prosta skłamał i tyle

- graca (2011-10-27 09:48:48)

Zamilcz jak nie jarasz Prawo to wielka sprawa i ma służyć ludziom a nie piso...im popłuczynom.Po przeanalizowaniu dostępnych danych w tej sprawie usprawiedliwiam Andrzeja i pochwalam radnych

- (2011-10-27 09:24:10)

Sąd swoje a mafia swoje

- Tadek do Bogdan (2011-10-27 09:15:36)

Nie popisuj się, powiedz ktoś zacz a wtedy pogadamy

-rura (2011-10-27 08:17:09)

Tak powinno być w całym kraju takie wnioski należy odrzucać.Rada Powiatu super.22 lata już upłynęło a ci nienażarci jeszcze szukają agentów. A bogdaj ze was krasula pobodła .Nikogo ta zabawa w agentów juz nie interesuje. Ja najważniejszych pamiętam Klosa,Bolka - co tam tomek to nie ta klasa.Jak się ożeni zrozumie.

-Bogdan (2011-10-26 22:55:09)

Też byłem w wojsku w stanie wojennym. Namawiali, obiecywali,straszyli... nie podpisałem. W efekcie wylądowałem w Orzyszu (jednostka karna) Dzisiaj chodzę z podniesionym czołem, nie wstydzę się patrzeć ludziom w oczy, nie wstydzę się patrzeć w lustro.

-a (2011-10-26 21:53:47)

co tam wybory.Całą władze oddać PIS iGP. Umożliwić operacyjne działania agentowi T tam gdzie są zielone i są chętne by z nich korzystać.

- (2011-10-26 21:41:17)

HEH !!CIEKAWE JAKIE JESZCE NIESPODZIANKI MA DLA NAS PSL PO ZA ALKOHOLIKAMI I OSZUSTAMI :D

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry