swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Nowe mieszkania socjalne w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-10-14 12:54:54 (czytane: 25161)  Wersja do druku

Remont byłego budynku „Makadamu" został już zakończony. Jego modernizacja miała na celu adaptację obiektu na potrzeby 23 mieszkań socjalnych. Przeprowadzona została bardzo gruntownie. Wyburzono ścianki działowe, klatkę schodową, która nie spełniała norm i przepisów budowlanych, na jej miejsce postawiono nową.

Przebudowano dach, wymieniono pokrycie, rynny i rury spustowe oraz stropy. Położono nowe posadzki, zamontowano balustradę na klatkach schodowych. Wykonano także szereg prac malarsko-tynkarskich. Budynek został ocieplony. Odnowiono również elewację.

mieszkania_socjalne.jpg


Zagospodarowano również teren wokół bloku. Powstał wjazd na działkę, droga wewnętrzna oraz parking dla mieszkańców.

Wszystkie prace przeprowadzone zostały w ramach projektu „Adaptacja budynku biurowo-mieszkalnego na mieszkania". Na realizację tego zadania gmina Busko-Zdrój uzyskała wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 40% kosztów kwalifikowanych. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na ok. 1 957 658 zł.

 

Źródło: www.busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (35)
     

-do Xeroks (2011-10-15 09:00:41)

Myślisz móżdżkiem -uruchom mózg a później i muskuły i remontuj .Ciekawe ,że Gajewski,Wasowicz,Sikora czy tez Komuna są winni?Załóż kombinezon pożycz wiadro i pędzel zawiń rękawy i weż sie do roboty. / Błąd tkwi w uwaleniu budowlanej działalności Spółdzielczości Mieszkaniowej -zastępują ją deweloperzy tylko drożej i wolniej- nie stać cie co?/.Po 20 latach wszystko należy remontować i te domki na Górce też.Nie można tylko mieszkać psuć i brać. Więc począwszy nawet od Komendy Burmistrzom i Komunie racz spokój dać dziś rządzisz ty i inni raz na 4 lata.

-ja (2011-10-15 08:38:34)

co byście chcieli remontować na górce. tam są ponad stuletnie tzw. pawliony letnie do któreych ktoś nieopatrznie dołączył centralne ogrzewanie.
remont makadamu co łatwe jest do sprawdzenia na stronach gminy kosztował prawie 3mln (1mln działka + 1,9 mln remont). koszty były juz dawno znane. powiem szczerze że był to jeden z głównych powodów dla których niezagłosowałem na Wąsowicza w wyborach. Totalna rozrzutność. Należy zauważyć że poprzedni burmistrz chciał tam stworzyć mieszkania komunalne a nie socjalne które pewnie po jakimś czasie gmina by sprzedawała tak jak ostatnimi czasy sprzedaje mieszkania komunalne za 10% wartości. Uważam że przekwalifikowanie na socjale jest dobrym posunieciem. Ciekaw jestem tylko jaki standart będzie w tych mieszkaniach.

-do -Xerox (2011-10-14 23:32:39)

Co do pawilonów przerobionych na mieszkania socjalne służyły one kiedyś dzieciom jako letnie pawilony. Historie "Górki " bardzo dobrze opisała pani Bożena M.
Dołęgowska-Wysocka w książce ''CZYN I ŁZA'' polecam każdemu - warto zobaczyć jak komuna zniszczyła piękna niesamowita prace jednego człowieka i ... dalej ja niszczy

- (2011-10-14 23:30:33)

Proszę napisać jaka jest całkowita kwota tego budynku. Czyli za ile został kupiony plus remont. Wydaje mi się, że za te pieniądze spokojnie można było postawić nowy budynek tym bardziej, że gmina posiadała (posiada) własne działki.

-jou -Xerox popieram (2011-10-14 23:17:45)

Chciałabym tam dostać mieszkanie ale pracujemy uczciwie i musiałem wziąć kredyt na mieszkanie , tam dostana mieszkanie tylko pracujący na "czarno" - pracując uczciwie przekraczamy minimum socjalne które jest brane pod uwagę.... co tu dużo pisać patologia jest wspierana ... władza kiedyś sobie ukręci niezły bat na siebie z tego

-popieram - Xerox wypowiedź 100% prawdziwa (2011-10-14 23:10:18)

To są mieszkania socjalne... Także Ci co mają legalne zarobki, płaca na czas, to nie mają szans na takie mieszkanie... Będzie liczony wskaźnik socjalny. Kto przekroczy to wynocha z mieszkania. Nasze kochane miasto preferuje więc ludzi pracujących na czarno i takich, którzy nie płacą (bo powszechnie wiadomo że płaci za nich MOPS. Kiedy w końcu pomyślicie o mieszkaniach dla młodych ludzi? Jeżeli chcecie aby to miasto nie było miastem "staruszków" to Panie Burmistrzu trzeba coś robić w tym kierunku. A poza tym szanowna "komunalka" nawet nie umie zrobić remontu na "Górce", nie mówię już że od 10 lat nie potrafią wymalować pawilonów. A ceny mediów i czynszu są identyczne, jak nie wyższe niż w blokach na buskich osiedlach!!! Jak miasto się reklamuje? Nieopodal Szpital "Górka", a wy jak dbacie o jego otoczenie??? Zostawiliście slams i burdel! Dziękujemy panu Gajewskiemu, Wąsowiczowi i teraz Sikorze za zrobienie z tego pięknego, przyjaznego dla rodzin niegdyś osiedla zwykłego SLAMSU! Bo oczywiście jak coś jest na uboczu, to trzeba tam upychać "problemy" miasta. Wstyd dla władzy i tyle!

-b (2011-10-14 20:51:41)

rece opadaja tu same przedszkole chyba pisze

-.... (2011-10-14 20:24:43)

mieszkania / ?? polecam ..jeden pokoik kuchnia wspólna z menelem łazienka tyzzzz..a teraz sie możecie o nie kłócić...

-Ralf (2011-10-14 20:01:04)

Mam pytanie...komu "poddała się elewacja"? No tak balustrady na klatkach schodowych...rzecz niezbędna w celach ratunkowych dla przyszłych mieszkańców. Poziom artykułu mniej niż "O"...tak jak Nasza obecna władza!!!

-Gosia (2011-10-14 19:39:41)

PIJOROM TAKIE MIESZKANIA?!


ZA CO?

- (2011-10-14 17:57:25)

Przy ul.Korczyńskiej w Zbludowicach jest do sprzedania kawal budynku,mozna zebrac sie w kilkanascie rodzin wykupic te mieszkania i zalżyc wspólnotę mieszkaniowa,Cena budynku cos 960tys.

-wyjaśniam... (2011-10-14 17:12:29)

w makadamie nastały ciężkie czasy, więc jedyną szansą była możliwość sprzedaży firmy inwestorowi z kasą, który wiedziałby co dalej z firmą robić...
Znalazł się taki, który zaproponował kupno firmy jednak po zwolnieniu ok. 30 osób co miał zrobić urzędujący zarząd. Silne związki zawodowe nie wyraziły zgody na likwidację takiej ilości miejsc pracy. Inwestor odstąpił od transakcji. Wtedy przyjechał walec i wyrównał plac, na którym stoi teraz kaufland.

Jak niesie wieść gminna, tak to było.

Jak było inaczej to pewnie ktoś napisze ...

-remont 500 tys? (2011-10-14 17:01:14)

był przetarg, trzeba się było zgłosić i zrobić za takie pieniądze.

- (2011-10-14 16:22:13)

masz problem?PO poradzi.....

-Kolombo (2011-10-14 16:07:07)

No i dobrze, bo Kolombo już czeka:DD

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry