swietokrzyskie.info


Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Nowe mieszkania socjalne w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-10-14 12:54:54 (czytane: 25162)  Wersja do druku

Remont byłego budynku „Makadamu" został już zakończony. Jego modernizacja miała na celu adaptację obiektu na potrzeby 23 mieszkań socjalnych. Przeprowadzona została bardzo gruntownie. Wyburzono ścianki działowe, klatkę schodową, która nie spełniała norm i przepisów budowlanych, na jej miejsce postawiono nową.

Przebudowano dach, wymieniono pokrycie, rynny i rury spustowe oraz stropy. Położono nowe posadzki, zamontowano balustradę na klatkach schodowych. Wykonano także szereg prac malarsko-tynkarskich. Budynek został ocieplony. Odnowiono również elewację.

mieszkania_socjalne.jpg


Zagospodarowano również teren wokół bloku. Powstał wjazd na działkę, droga wewnętrzna oraz parking dla mieszkańców.

Wszystkie prace przeprowadzone zostały w ramach projektu „Adaptacja budynku biurowo-mieszkalnego na mieszkania". Na realizację tego zadania gmina Busko-Zdrój uzyskała wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 40% kosztów kwalifikowanych. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na ok. 1 957 658 zł.

 

Źródło: www.busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (35)
     

-\bzyku (2012-01-10 19:48:04)

tak juz akurat kazdy dostanie jak bedziecie miec dochód co najmniej 2000 lub 3000zł to sie załapiemy a kto w tych czasach taką kwote zarobi...
menel nie ma nic a mieszkanko dla niego sie zawsze znajdzie...

--do -Xerox (2011-10-20 22:58:43)

Jak taki uczony jesteś to czemu w pawilonach się kisisz może pracą się brzydzisz

-Najważniejsze, że .. (2011-10-18 14:44:23)

Najważniejsze, że jest parking dla mieszkaców budynku socjalnego

-ja też słyszałem, ale nie wiem czy to prawda... (2011-10-17 19:18:38)

.. że poprzedni burmistrz przydzielił je swojej rodzinie i jakimś innym jemu zasłużonym, i stąd chyba ten problem?

-do - (2011-10-17 18:20:52)

A mówiłem nie głosować na niego, ale jacy wyborcy taki wybranek :(

- (2011-10-17 13:24:15)

Ja słyszałem, ale zaznaczam, że nie wiem ile z tego prawdy, czy to tylko plotki czy coś jest w tym prawdy? 18 mieszkań w tym budynku otrzymali rodzina Sikory i jacyś inni jemu zasłużeni. Rodziny, które miały otrzymać te mieszkania zgodnie z kolejnością i przepisami, mają skierować pozew zbiorowy do sądu przeciwko Sikorze. Ma też przyjechać E.Jaworowicz i ma być o tym program w "Sprawa dla reportera".

-"do xerox" (2011-10-17 09:49:23)

no ja ich nie mam, raczej ty... popraw to czytanie bo słabo ci idzie; ironia też...

-do xerox (2011-10-17 08:07:21)

Powodzenia z ta zdolnością kredytową przy twoim czytaniu ze zrozumieniem szybko to nie będzie ...

-Ralf (2011-10-16 12:25:55)


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
a dlaczego znikają prawdziwe komentarze? Kogoś prawda w oczy kole

-Ralf (2011-10-16 12:23:12)

Mam pytanie...komu "poddała się elewacja"? No tak balustrady na klatkach schodowych...rzecz niezbędna w celach ratunkowych dla przyszłych mieszkańców. Poziom artykułu mniej niż "0"...tak jak Nasza obecna władza z Mickiewicza!!!

-ksena (2011-10-15 21:43:52)

hehe pewenie dla pijorów będzie,z górki juz władze zrobiły melin teraz następna.pogratulować

- (2011-10-15 16:21:19)

Przy ul.Korczyńskiej w Zbludowicach jest do sprzedania kawal budynku,mozna zebrac sie w kilkanascie rodzin wykupic te mieszkania i zalżyc wspólnotę mieszkaniowa,Cena budynku cos 960tys.
czyś ty głupi autorze durnejwypowiedzi manale nic nie wykupiły i piękne mieszkania dostają

-Xerox (2011-10-15 12:55:32)

Ktoś zwiący się "do Xeroks". Najpierw popraw umiejętność czytania ze zrozumieniem. Nie pisałem o żadnej 'komunie" tylko "komunalce". A po drugie to że płaci się czynsz i wymaga się drobnych remontów (czyt. pomalowanie elewacji czy zatamowanie przeciekającego dachu na ogólnodostępnej klatce) to chyba normalne. Co do samego mieszkania wszelkie usterki naprawia się na bieżąco, bo się tu jak wiesz MIESZKA. I jeszcze coś "milionerze/milionerko", jak osiągnę zdolność kredytową to wybuduje sobie dom, bo wolę mieć coś swojego. Także to by było na tyle "mały móżdżku"

--- (2011-10-15 10:43:26)


Prawda jest taka. Kaufland chciał zburzyć ten budynek. Wtedy ten młody wiceburmistrz zorganizował spotkanie przedstawicieli kauflandu z Wąsowiczem. Gmina wykupiła budynek ale cenę wynegocjował ten młody. Budynek plus działka pod drugi budynek za nieduże pieniądze. Tam sa wszystkie media woda, gaz itp. Położenie także jest ekstra. Tato chciał to kupić ale ten młody się wpieprzył i gmina nas uprzedziła.

-"komunalka" nawet nie umie zrobić remontu na "Górce", (2011-10-15 10:04:14)

ja mieszkam w bloku i remonty robię sobie sam...

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry