swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Nowe mieszkania socjalne w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-10-14 12:54:54 (czytane: 25163)  Wersja do druku

Remont byłego budynku „Makadamu" został już zakończony. Jego modernizacja miała na celu adaptację obiektu na potrzeby 23 mieszkań socjalnych. Przeprowadzona została bardzo gruntownie. Wyburzono ścianki działowe, klatkę schodową, która nie spełniała norm i przepisów budowlanych, na jej miejsce postawiono nową.

Przebudowano dach, wymieniono pokrycie, rynny i rury spustowe oraz stropy. Położono nowe posadzki, zamontowano balustradę na klatkach schodowych. Wykonano także szereg prac malarsko-tynkarskich. Budynek został ocieplony. Odnowiono również elewację.

mieszkania_socjalne.jpg


Zagospodarowano również teren wokół bloku. Powstał wjazd na działkę, droga wewnętrzna oraz parking dla mieszkańców.

Wszystkie prace przeprowadzone zostały w ramach projektu „Adaptacja budynku biurowo-mieszkalnego na mieszkania". Na realizację tego zadania gmina Busko-Zdrój uzyskała wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 40% kosztów kwalifikowanych. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na ok. 1 957 658 zł.

 

Źródło: www.busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (35)
     

- (2011-10-14 15:29:19)

ja też chcę ja też!
o fak ale mój dochód to więcej niż 300 zł na osobę bo pracujemy legalnie to d...zbita!

-lura (2011-10-14 14:39:37)

A gdzie Makadam dlaczego taka wielka firma upadła dlaczego niech ktoś napisze

-Xerox (2011-10-14 14:39:11)

To są mieszkania socjalne... Także Ci co mają legalne zarobki, płaca na czas, to nie mają szans na takie mieszkanie... Będzie liczony wskaźnik socjalny. Kto przekroczy to wynocha z mieszkania. Nasze kochane miasto preferuje więc ludzi pracujących na czarno i takich, którzy nie płacą (bo powszechnie wiadomo że płaci za nich MOPS. Kiedy w końcu pomyślicie o mieszkaniach dla młodych ludzi? Jeżeli chcecie aby to miasto nie było miastem "staruszków" to Panie Burmistrzu trzeba coś robić w tym kierunku. A poza tym szanowna "komunalka" nawet nie umie zrobić remontu na "Górce", nie mówię już że od 10 lat nie potrafią wymalować pawilonów. A ceny mediów i czynszu są identyczne, jak nie wyższe niż w blokach na buskich osiedlach!!! Jak miasto się reklamuje? Nieopodal Szpital "Górka", a wy jak dbacie o jego otoczenie??? Zostawiliście slams i burdel! Dziękujemy panu Gajewskiemu, Wąsowiczowi i teraz Sikorze za zrobienie z tego pięknego, przyjaznego dla rodzin niegdyś osiedla zwykłego SLAMSU! Bo oczywiście jak coś jest na uboczu, to trzeba tam upychać "problemy" miasta. Wstyd dla władzy i tyle!

-HAHAHAHA ŚMIECHU WARTE REMONT KOSZTOWAŁ PRAWIE 2 MILIONY !!!!!!!! (2011-10-14 14:25:16)

JAK TO W POLSCE REMONT KOSZTOWAŁ MOŻE ZE 500 TYŚIĘCY (WCALE NIE ŻARTUJE) A RESZTE SOBIE WZIĄŁ PRYWACIARZ NO ALE TAKIE CZASY KANCIARSKIE BO .....TAKI TEN NARÓD !!!!!!!!!!

-x (2011-10-14 14:09:10)

Kiedy można odbierać mieszkania i na jakiej zasadzie? Jestem młodym, terminowo płacącym podatki człowiekiem i mam nadzieję że nasze miasto odda mieszkania ludziom takim jak ja by pomóc im w założeniu rodziny oraz by zatrzymać ich w Busku.
Żartowałem. Jak zwykle mieszkania dostaną nieroby żyjące z płaconych przez nas podatków. Promujmy nieróbstwo, przecież uczciwa praca się nie opłaca.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry