swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Kolizja na skrzyżowaniu koło szpitala.

Dodane: AT Data: 2011-09-05 11:22:23 (czytane: 20086)  Wersja do druku

Wczoraj około godz. 10.00 Komeda Policji w Busku-Zdroju otrzymała zgłoszenie o kolizji drogowej, w której udział brało trzy pojazdy. Do wypadu doszło na skrzyżowaniu ul. Boh. Warszawy z ul. Witosa.

Kierujący pojazdem marki Skoda, nadjeżdżający od centrum Buska nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi Daewoo lanos w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Następnie kierujący lanosem uderzył w przejeżdżający przez skrzyżowanie samochód marki Renault.

wypadek_busko_pinczow001.jpg 

wypadek_busko_pinczow002.jpg 

wypadek_busko_pinczow003.jpg 

 

W wyniku zderzenia do szpitala trafiły pasażerki Skody i Daewoo.

Foto Arek Sierpina

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (38)
     

-już niedługo będzie rondo !!! (2011-09-08 07:41:42)

Rozmaitości Wiadomości drogowe Rozbudowa drogi nr 776
Rozbudowa drogi nr 776
czwartek, 25 sierpnia 2011 08:55 Redakcja - edroga.pl
Dzisiaj w Kazimierzy Wielkiej wbiciem łopaty rozpoczyna się inwestycja drogowa pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 776 na odcinku od granicy województwa do Buska Zdroju wraz z remontem mostu na rzece Nidzie w Wiślicy”.

Droga wojewódzka nr 776 Kraków - Busko Zdrój jest ważnym szlakiem komunikacyjnym o znaczeniu ponadregionalnym. Łączy drogę krajową nr 73 Kielce - Tarnów z Krakowem. Droga jest bardzo wyeksploatowana i zniszczona. W lutym 2005 roku powiaty kazimierski, buski oraz gminy Kazimierza Wielka, Czarnocin, Wiślica, Busko Zdrój, Złota Pińczowska i Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zawarły umowę intencyjną o wspólne zrealizowanie przebudowy drogi 776. Głównym inwestorem został Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą firma BUDOSTAL-5 S.A.

Łączna wartość projektu to prawie 110 mln zł. Środki uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego wynoszą ponad 91 mln zł, co stanowi 85% łącznej kwoty projektu.

Dzięki pozyskanym funduszom z Unii Europejskiej odcinek drogi 776 zostanie przebudowany do nośności 115 kN/oś i parametrów drogi G, tj. droga jednojezdniowa o szerokości
7,0 m. Wykonywana na terenie województwa małopolskiego modernizacja drogi 776 od miasta Krakowa do granicy z województwem świętokrzyskim, w tym wykonanie obwodnicy dla miasta Proszowice o długości 3,181 metrów w połączeniu z wykonaniem świętokrzyskiego odcinka przyczyni się do powstania szlaku komunikacyjnego z Buska - Zdroju do Krakowa. Spełniać on będzie wszelkie standardy europejskie zarówno pod względem komfortu, bezpieczeństwa jazdy oraz ochrony środowiska, wystąpi zmniejszenie emisji spalin, zmniejszenie hałasu i drgań, zmniejszenie zanieczyszczeń komunikacyjnych odprowadzanych wód do gleby.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Tagi: .świętokrzyskie - droga wojewódzka nr 776 - przebudowa - fundusze unijne

-... (2011-09-08 03:14:01)

Ciekawe jak rondo? Wystarczy ze zimą tir przystanie na górce przed wjazdem na rondo i ***, bo już nie ruszy ;). Wtedy dopiero bedą jaja, to jest dobre ale dla osobowek, a niestety tirów tez dużo tedy jeździ

-panie Sikora (2011-09-07 16:06:23)

prosze o interwencje w sprawie ronda bo sie z Kauflanda PKS-u PSB Magtransu oraz pobliskich szkol nie da wyjechac glosowalem na pana

-do poniżej (2011-09-07 15:39:00)

ALE MATOŁY Z GMINY MOGĄ INTERWENIOWAĆ TAM GDZIE TRZEBA ABY TO RONDO POWSTAŁO !!!!!!!!!!

- (2011-09-07 13:25:36)

GMINA NIE MOZE WYBUDOWAC RONDA NA WOJEWODZKIEJ DRODZE -WIEC PO CO BEZMUZGOWCE, MATOŁY PISZECIE TAKIE BREDNIE

- (2011-09-07 12:16:38)

Słyszałem takie plotki,że "komuś" zależy aby świateł nie było.Kaufland jest konkurencją dla,wiadomo jakiej sieci sklepów,więc podobno świateł dlatego nie ma.

-Meggi (2011-09-07 08:12:31)

RONDO RONDO I JESZCZE RAZ RONDO!!!
PRZEJAZD PRZEZ TO SKRZYZOWANIE W GODZINACH "SZCZYTU" GRANICZY Z CUDEM RONDO TO NAJLEPSZE ROZWIAZANIE KTORE ZOZLADUJE TEN RUCH I TLOK W OCZEKIWANIU NA PRZEJAZD PRZEZ SKRZYZOWANIE.

-Kierowca (2011-09-06 22:51:37)

Postawienie ronda to najlepsze możliwe rozwiązanie, po pierwsze wyeliminuje wypadki i znacząco zwiększy przepustowość drogi. Światła, zmniejszą wypadkowość tak jak rondo, ale niestety zamiast zwiększenia przepustowości dosć znacząco zmniejszą ją wydłużając korki.

-..bilczów (2011-09-06 18:23:45)

Bilczów jest tam skąd pochodzą Twoi rodzice napływie wiejski;)

-morusek (2011-09-06 14:35:09)

ludzie znak stop to sobie mozecie wsadzic. Wypadki zdarzają się wyłącznie przez nieuwagę, zamyślenie, nieostrożność /przynajmniej w takiej ilości/. Więc musi tam powstać coś co przed tym zabezpieczy czyli np rondo. Każdy z nas popełnia jakieś błędy. Tu te błędy będą sie prezkładać na życie ludzie wiec trzeba temu jakos zaradzić-RONDO, RONDO, RONDO, RONDO.

-do -lanos (2011-09-06 11:35:31)

A gdzie jest kur... Bilczów.

-marta (2011-09-06 11:04:43)

nam tym skrzyżowaniu do kolizji dochodzi bardzo często, ZA CZĘSTO !!! Gdyby chociaż światła tam postawić było by lepiej!

- (2011-09-06 10:41:22)

Co Wy piszecie o prywatnej drodze do garażu Pana Witka?Więcej szczegółów prosimy.

-nikt teraz nic nie zrobi!!!! (2011-09-06 10:34:42)

przebudowa droki krajowej Busko-Kraków wkrótce i wtedy temat zostanie rozwiązany

-APEL DO BURMISTRZA (2011-09-06 09:08:44)

PANIE SIKORA PROSZĘ O REALIZOWANIE OBIETNIC WYBORCZYCH TRZEBA WYBUDOWAĆ TO RONDO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry