Dodane: MC Data: 2011-08-18 13:39:11 (czytane: 24639) 
W dniu 18-08-2011 Platforma Obywatelska RP zainaugurowała kampanię wyborczą w Busku - Zdroju.
Na terenie placu targowego przy ul. Batorego grupa wolontariuszy zbierała podpisy poparcia dla kandydatów PO w nadchodzących wyborach parlamentarnych.
Głównymi postaciami z naszego rejonu w walce o mandat posła z ramienia
PO będą obecnie sprawujący mandat Konstanty Miodowicz oraz Artur
Kański z gminy Tuczępy. Kandydatem PO do senatu będzie mieszkaniec Buska-Zdroju - Andrzej Zoch, który ma szansę jako pierwszy w historii uzyskać mandat senatorski dla naszego miasta.
Ważną informacją jest również fakt, że po raz pierwszy wybory do senatu odbędą się w okręgach jednomandatowych, co znaczy że senatorem zostanie osoba, która uzyska największą liczbę głosów."
/A.B./
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (107) |
-jestem za Buskiem (2011-08-29 21:55:30)
jestem z małego miasteczka Buska i
ZBARANIAŁEM
choć w warszawie nie byłem
głosuje na ANDRZEJA
-jestem za Buskiem (2011-08-29 21:53:18)
wole senatora z Buska niż ze skalbmierza czy jak to się tam nazywa.
gace słupieckie też do mnie nie przemawiają
- czy ktoś wogóle wie gdzie to jest???? ktoś z PISu może napisze skąd się wasz kandydat wywodzi???
-DRAGON (2011-08-23 10:56:00)
Będzie spotkanie z przeciwnikami ŁA-CHA :-) ZOCHA. Wybaczy pan ale się znowu ubawiłem :-) A gdzie ci ludzie się pomieszczą w biurze platformy ??? Panie Zoch ja nie znam osoby w Busku, która popierałaby pana z przekonania, raczej ludzie zagłosują na pana jako na mniejsze zło czyli PO i dlatego, że kompletnie nie ma na kogo zagłosować - przypomnę panu, że w busku jest pan persona non grata i kilkukrotnie niedoszłym radnym, burmistrzem, posłem Solidarności a teraz czeka pana kolejny tytuł NIEDOSZŁY SENATOR PO, bo na szczęście Busko to wiocha i choćbyś pan gówno spod siebie zjadł to senatorem pan nie będziesz i jestem tego pewien na bank !!! Ludzie już zdecydowali w wyborach o pana losie już dawno tylko pan nie przyjmuje tego do wiadomości i nawet na plecach platformy się nic w tym temacie nie zmieni !!! W życiu panie Zoch trzeba mieć odrobinę zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Cały pana żywot to pasożytowanie na naiwności ludzkiej. Od zawsze był pan kierownikiem tylko tak naprawdę nie wiadomo od czego ??? albo emerytowanym PREZESEM z układów partyjnych !!! Tak naprawdę nie wypracował pan dla tego kraju 1 zł i nie dał pan utrzymania nawet jednej rodzinie prócz swojej, co wobec tego pan może i potrafi by pociągnąć za sobą prosty buski lud ??? Tak naprawdę siedzę i myślę, czym pan jako SENATOR RP mógłby się zająć w moim imieniu - szkolnictwem ogólnym czy zawodowym (produkcją bezrobotnych), które jest pod psem i któremu pan hołdował tkwiąc w nim po uszy i biorąc kasę nie wiadomo za co, a może zna się pan na podatkach, systemie ubezpieczeń społecznych czy zdrowotnych a może przeciwdziałaniu biedzie i wykluczeniu społecznemu ??? Panie Zoch pana start w wyborach to śmiechu warte jedno wielkie nieporozumienie. Moje hasło wyborcze dla pana to kto głosuje na ZO-CHA ŁA CHA ten głosuje na tańczącego KWA-CHA w kapeluchu ROKITY bez KITY !!!! Pozdrawiam wszystkich pana zwolenników bez kitu i w ręku z imadłem do gniecenia jąder, bo trzeba mieć jaja z ze stali i pusty łeb by głosować jak cep na buskiej platformy słodki lep !!!
-czytelnik (2011-08-23 10:38:56)
ja glosuje na PIS jeszcze nie mam dokładnego kandydata ale jak będzie lista to się zastanowię
-do poniżej (2011-08-23 09:04:33)
To rewitalizację też On załatwił?
-popieram Busko (2011-08-23 08:59:17)
widzę tu mnóstwo ciekawych komentarzy... zazdrośników. Ja nie głosuje na Miodowicza ale na Zocha tak... trzeba wspierać swoich. Już dość peronów we Włoszczowie i kapliczek marszałka przy każdej drodze. Nie bądżmy małostkowi wspierajmy swoich!
-głupota ludzka nie zna granic ... (2011-08-23 08:44:35)
tak tak, głosujcie na PIS, już widzę grupki z CBA wpadające o 6-tej rano do biedaków krytykujących Pana PREZESA i księdza Tadeusza rozdającego darmowe startery telefonii swojego Radia na pocieszenie.... Zoch może nie orzeł ale mówi co myśi i bez jego wkładu byście widzieli rewitalizację w Busku jak świnia....
-. (2011-08-22 20:46:36)
To marny instruktor myslli tylko o korycie
-Olo do Pana Zocha (2011-08-22 13:46:45)
Ośmielam się przypomnieć Panu o mojej prośbie. Chodzi o udzielenie odpowiedzi na trzy proste pytania, które wcześniej tu zapisałem. Zadałbym je osobiście na spotkaniu. mNiestety, nie będę mógł wziąć w nim udziału, czego niezmiernie załuję.
-7 (2011-08-22 12:12:28)
udowodnię że SLD nic nie ukradło w sposób bardzo prosty. Ale wcześniej
mam prośbę do Ciebie: udowodnij że nie jestes mwielbłądem
-ANDRZEJ ZOCH BYŁ NA DOŻYNKACH (2011-08-22 00:33:03)
ALE MIAŁ SMUTNĄ MINĘ JEGO (LASKI) TEŻ BYŁY Z TYM SWOIM KRAMIKIEM I DAWALI CUKIERKI ALE SE POJADŁEM
-do 7 (2011-08-22 00:30:25)
jaką partię reprezentujesz pewnie POkemony udowodnij mi że PO SLD PSL nic nie ukradlo
-7 (2011-08-21 22:10:50)
jaki ten naród obłudny i zakłamany. Orżnąć fiskusa to i owszem.Fuchę jakąś na lewo zrobić także. Jednym słowem ile się da urwać to się urywa.Ale wyzywać innych od złodziei dobra publicznego. od malwersantów to potrafimy. Oczywiście nie mając na to żadnych dowodów , ale tak na wszelki przypadek. Warczymy o tych co Polskę ponoć rozkradli czy rozkradaja ale siębie z tego procederu cwanie wyłączamy. Mentalność psia jego mać....
-Ja (2011-08-21 16:11:20)
Szkoda tylko, że za nasze pieniądze!!!
-zagłosuję na SLD (2011-08-21 14:05:25)
Głosuję na SLD po to by nie stworzyć monopolu jednej czy drugiej partii. Czy
Kwaśniewski tańczył disco polo czy na rurze niewiele mnie interesuje jako ,że nie było on i nie jest członkiem SLD.
Nie znam afer w których SLD coś ukradło czy nawet się wzbogaciło. Znam natomiast aferę Telegrafu, afery Funduszy Inwestycyjnych, i dziesiątki innych. Słyszałem o aferze Rywina. Jaki wrzask wielki bo się dwóch prywatnych facetów po pijaku nagrało. Ani Rywin nic nie mógł załatwić ani Michnik zapłacić. Słyszałem tez podobne nagranie ale na trzeżwo i urzędników państwowych wysokiego szczebla co to załatwiali grubsze sprawy. Z Rywina gadek wielka afera, z gadek i poufnych spotkań gdzieś na cmentarzach afery nie ma. Niestosownośc najwyżej.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.