swietokrzyskie.info


Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Busko-Zdrój: Dożynki Gminne 2011.

Dodane: AT Data: 2011-08-19 19:44:55 (czytane: 32598)  Wersja do druku

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starostowie Dożynek serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne 2011. Impreza odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2011 roku na stadionie w Busku-Zdroju.

 dozynki_busko2011.jpg

Program uroczystości:


12.00 – Msza święta dziękczynna – Kościół św. Brata Alberta

13.00 – Korowód

13.30 – Uroczyste otwarcie dożynek i część obrzędowa

16.00 – Koncert OD GIEWONTU PO BYCOKA

             - Kapela BUSKOWIANIE
             - Zespół śpiewaczy ZŁOTA JESIEŃ
             - Zespół śpiewaczy ECHO
             - Kapela CZARNY POTOK z Bukowiny Tatrzańskiej
             - Zespół  PEŁCZYSZCZANIE

20.00 – Koncert i zabawa taneczna Zespół TAMARYSZE

24.00 – Zakończenie uroczystości dożynkowych

Uroczystościom dożynkowym towarzyszyć będą liczne stoiska wystawowe i handlowe, ogródek gastronomiczny i plac zabaw dla dzieci.

ZAPRASZAMY  


Czytaj: Dożynki w Młynach 2010


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (91)
     

-Lalka (2011-08-17 08:27:10)

Teraz to nawet Magtrans PKSu nie chce za darmo!- do tego doprowadziła polityka nie kumatych bab z pudlicą w tle.Wyrzucano zwalniano karano tych z lewicy i miało być już dobrze. Zostali sami SWOI i jedynie słuszni i co po nich zostanie ?-POŚMIEWISKO ZOSTANIE!

- (2011-08-16 13:05:58)

komunalka tak hulala przez te lata za panowania wasa ze przehulala wszystkie p[ieniadze i teraz nie ma na nic. dobrze ze odwolana prezeska bo bysmy do konca roku poborow nie wzieli ,a ile dlugu to lepiej nie mowic

- (2011-08-15 21:56:19)

A co tam Panie w Ponidziu. Dzieje się coś ciekawego ? Ciepła woda będzie tańsza ?. A ogrzewanie mieszkań tez stanieje.? podobno już nie ma prezesa i innych tego tam co ważniejszych.

- (2011-08-14 23:06:29)

I tu się człowieku mylisz. Ale dobrze napisałeś, że Festiwal K. Jamroz nie może być w Widuchowej bo tam nie ma warunków. Dlatego jest tam gdzie jest. I dlatego to święto plonów powinno być w miejscach które do tego się nadają. Jeżeli w Widuchowej nie ma warunków a ich stworzenie wymaga dużego nakładu finansowego to mija się to z celem.

-xxx (2011-08-14 14:41:35)

komunalka niema kasy na paliwo do kosiarek??? taki wstyd,za wasa trawa byla wykoszona!!!

-xxx (2011-08-14 14:38:24)

lepiej niech burmistrz zobaczy jak wyglada tzw.nowy cmentarz,Wstyd i hanba!

- (2011-08-14 13:50:13)

Barbórkę zróbmy np w Chmielniku, Noc Kupały w styczniu, Sylwester w maju itp. Dlatego

-do poniżej (2011-08-14 11:51:50)

A dlaczego nie?

- (2011-08-13 11:45:00)

Jest to święto plonów. Nikt (rozumiem zwolenników obecnej władzy) zdrowo myślący nie sądzi, że stadion w BZ jest miejscem na tego typu imprezę. W przyszłym roku festiwal K.Jamroz pewnie będzie np. w Widuchowej.

- (2011-08-13 11:02:44)

Robi się tam gdzie jest miejsce dostosowane do przyjęcia może nawet kilku tysięcy gości. Uważam że stadiom jest bardzo dobrym miejscem. Widać w końcu podejście ekonomiczne jak i praktyczne UMiG a nie utopijne jakie miał były super gospodarza.

- (2011-08-13 09:58:59)

czy to prawda ze galuszko ze szpitala zlozyl papiery na dyrektora pogotowia w kielcach ktore podlega jarubasowi a a szpitalu buskim zrobil rozpierduche

-Burmistrz W.S. (2011-08-12 16:25:02)

"Szanuje ludzi i cenie ich mądrość - tylko przed Wyborami".

- (2011-08-12 14:08:15)

A ja pamiętam wspaniałe Dożynki w sołectwach. Tam jest miejsce na dożynki gminne. W mieście mogą być organizowane powiatowe albo wojewódzkie. Zobaczymy jaki wieniec Busko zaprezentuje i jak go obśpiewa.

- (2011-08-12 13:02:56)

Ja też pamietam wspaniałe Dożynki które
za Pana Burmistrza Św.pamięci Stefana Komendy odbywały sie w Busku,Była to wspaniała uroczystość dla ludzi z miasta i wsi,tysiące osób,piękne wystawy
owoców,warzyw,ptactwa,kilku piekarni,ciastkarni wszystkich nie sposób wymienić,ale wówczas nie było nienawiści człowieka do człowieka takiej jaka jest dzisiaj i w tym jest największy problem.Zorganizowanie takich Dożynek to bardzo ciężka praca zwykłych pracowników Urzędu Mista,Domu Kultury,ludzi ze wsi którzy plotą wieńce czasem miesiąc,ćwiczą przyspiewki
to nasza wspaniała tradycja i każdy mieszkaniec naszego regionu może tam iść i nacieszyć oko ,zabawić się ,zrelaksować.Zastanówcie się Państwo czy jest sens wylewać tyle jadu na drugiego człowieka,a życie jest takie kruche.Pozdrawiam wszystkich którzy poświęcą chwilkę ,żeby przeczytać te kilka słów.

-do ali (2011-08-12 12:00:35)

gupawa alu sama jestes ze wsi a nia gardzisz. gdyby nie wies nie miala bys co jesc. jak ci nie pasuje to nie przychodz ja pojde z cala rodzina bo chce zobaczyc nasza zanikajaca dzieki takim ludziom jak ty kulture wiejska. bardzo dobrze ze dozynki w Busku bo na wies nigdy nie jezdzilam gdyz nie mamy samochodu. za sw.pamieci Burmistrza Komendy tez byly dozynki w Busku . bylo pieknie ,zycze tego samego wszystkim organizatorom tegorocznych dozynek. wielkie panska z Buska niech siedza w domu -nie musza przychodzic. na festiwale mnie nie stac wiec chociaz zobacze dozynki,jeszcze raz wszystkiego dobrego dla organizatotow.dziekujemy za taki pomysl , a ci co krytykuja to wielcy zazdrosnicy i nic nie warci ludzie,

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry