Dodane: AT Data: 2011-08-19 19:44:55 (czytane: 32595) 
Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starostowie Dożynek serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne 2011. Impreza odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2011 roku na stadionie w Busku-Zdroju.

Program uroczystości:
12.00 – Msza święta dziękczynna – Kościół św. Brata Alberta
13.00 – Korowód
13.30 – Uroczyste otwarcie dożynek i część obrzędowa
16.00 – Koncert OD GIEWONTU PO BYCOKA
- Kapela BUSKOWIANIE
- Zespół śpiewaczy ZŁOTA JESIEŃ
- Zespół śpiewaczy ECHO
- Kapela CZARNY POTOK z Bukowiny Tatrzańskiej
- Zespół PEŁCZYSZCZANIE
20.00 – Koncert i zabawa taneczna Zespół TAMARYSZE
24.00 – Zakończenie uroczystości dożynkowych
Uroczystościom dożynkowym towarzyszyć będą liczne stoiska wystawowe i handlowe, ogródek gastronomiczny i plac zabaw dla dzieci.
ZAPRASZAMY
Czytaj: Dożynki w Młynach 2010
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (91) |
- (2011-08-25 21:32:50)
a czy wiecie ze w agencji restrukturyzacji pan gajek rowniez ma wyrok nakazal swoim podwladnym zbierac podpisy na swoja szefowa z kielc i na nia glosowac z rodzinami przeciez to sprawa dla prokuratora
- (2011-08-25 16:55:08)
to i tak dobrze, że okrąglak za 1500zł m-s, bo wąsu szkołe w wełczu oddał za 24zł m-s
- (2011-08-25 15:55:09)
wełecz na pewno stoisko miał bardzo ładne i słusznie należała się mu nagroda, a co do wieńca to trzeba było mu się dobrze przyjrzeć jaki był dwa lata temu ,w ubiegłym roku, a jaki teraz, a nie pisać głupot
-Jakie ma wyjście (2011-08-23 22:37:40)
jak swoich kadr nie ma?
-no, cóż... (2011-08-23 17:35:45)
...obecny widać uwierzył, że poprzedni i jego kadry to same gwiazdy i gwarantują sukces...
- (2011-08-23 16:20:59)
TYLU PIJANYCH WIEŚNIAKÓW W JEDNYM MIEJSCU JESZCZE NIE WIDZIALAM, ŻENADA, ALE CZEGO SIE SPODZIEWAĆ PO TAKIM BURMISTRZU...
-Tak, prezes poprzedni (2011-08-23 14:30:59)
ale za wiedzą i zgodą właścieiela MPGK czyli obecnego burmistrza!
-hej malwino (2011-08-23 14:27:18)
a od kiedy to p.Burmistrz miał czestować ludzi i m.in. sołtysów bo za poprzednika to my czestowalismy p. Burmistrza i gosci których zaprosiliśmy,a jak ciebie teraz nie zaprosił to bardzo dobrze ci zrobil bo to nie miejsce dla takich ujadaczy jak ty,
-i bardzo dobrze (2011-08-23 13:33:23)
dobrze ze impreza do g. 23,bo mielismy rano do pracy . kto chcial to sie bawil od godz. 13,, i tak o 1 godz. za dlugo bo cisza obowiazuje od 22g.SUPER IMPREZA,DZIECI SIE WYBAWILY ,A NIE TYLKO BYŁO DLA DOROSŁYCH.A JADŁO WIEJSKIE NAJSMACZNIEJSZE.- ,szkoda ze nie mam znajomych na wsi.
- (2011-08-23 13:24:30)
słyszałem wszystkie przyspiewki i wszystkie były pozytywne dla Burmistrza-więc pomyślałem sobie jak jego przeciwnicy potrafia byc podli. przeciez to nieprawda co wy wypisujecie. impreza wspaniała ,ludzie zadowoleni,wiec o co tu chodzi-tylko o ludzka msciwość i zazdrosc,
-DO SLEPEJ MALWINY (2011-08-23 13:09:16)
KUP SOBIE MOCNE BRYLE BO PAN BURMISTRZ STAŁ OBOK SCENY RAZEM Z NAMI I WSZYSTKIE GRUPY OBŚPIEWUJACE WIEŃCE WYSŁUCHAŁ,NIE SIEDZIAŁ NA TRYBUNACH TYLKO BYŁ Z NAMI,,JAK NIE WIDZISZ DOBRZE TO KŁANIA SIE OKULISTA,BURMISTRZ DZIĘKOWAŁ NAM WSZYSTKIM SCHODZACYM ZE SCENY.NIE PISZ TAKICH BZDUR BO SIE OŚMIESZASZ,
-to przecież prezes Piotra to zrobił!!! (2011-08-23 12:38:07)
[b] " Np.Co z MPGK, które ma straty ponad 700 tys zł za 2010r i 1 milion 180 tys zł za okres od stycznia do maja tego roku? " [/b]
- (2011-08-23 12:07:32)
"Zgodnie z przyjętym statutem celem stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego a w szczególności: przeciwdziałanie wszelkim wynaturzeniom działającym na szkodę miasta i jego mieszkańców",„Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój ” nie reprezentuje żadnych grup interesów - jest dobrowolnym zrzeszeniem osób działających na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego miasta i gminy Busko-Zdrój.SKĄD WZIĄŁEM TE "ZŁOTE MYŚLI"? ZE STRONY INTERNETOWEJ "POROZUMIENIA SAMORZĄDOWEGO",CZYLI PARTYJKI W.SIKORY(JAK KTOŚ JESZCZE NIE WIE).SKONFRONTUJMY TO TERAZ Z TYM CO NAPISAŁ DWIE STRONY WCZEŚNIEJ INTERNAUTA-CYTUJĘ:Dożynki dożynkami, ale moim zdaniem jest wiele innych, ważniejszych dla nas mieszkańców spraw do krytykowania i opisywania.Np.Co z MPGK, które ma straty ponad 700 tys zł za 2010r i 1 milion 180 tys zł za okres od stycznia do maja tego roku? Kim jest nowy prezes MPGK i czy to kompetentna osoba na tym stanowisku, czy kolejna osoba mianowana w/g klucza koleżeńskiego? Czy prawdą jest, że nowy szef KZC PONIDZIE ma 2 wyroki sądowe i komornika na karku? Czy a jeśli tak to dlaczego OKRĄGLAK otrzymała w dzierżawę koleżanka partyjna Pana Sikory za śmiesznie niski czynsz 1500zł/miesiąc? Dlaczego nadal nie ma sygnalizacji świetlnej na krzyżówce koło szpitala a miała być tymczasowo do czasu rozwiązania docelowego? Co Wy na to???OTWÓRZMY OCZY SZEROKO I PATRZMY WŁADZY NA RĘCE.ŻEBY BYŁO TEŻ JASNE-NIE JESTEM ANI PRZECIWNIKIEM SIKORY ANI ZWOLENNIKIEM WĄSOWICZA-JESTEM ZWOLENNIKIEM PRAWDY,JASNOŚCI I KLAROWNOŚCI W ŻYCIU SPOŁECZNO-POLITYCZNYM I W POSTĘPOWANIU TYCH,KTÓRZY NAMI RZĄDZĄ.
-MALWINA (2011-08-23 10:27:41)
DOŻYNKI W BUSKU ODBYWAŁA SIĘ CO ROKU ZA CZASÓW KOMUNY NIKT NIE NARZEKAŁ TEN OBECNY POMYSŁ TEŻ RTRAFIONY TYKO SZKODA PANIE BURMISTRZU ŻE PAN TAK ZLEKCEWŻYŁ TYCH KTÓRZY TAK SIĘ NAPRACOWALI OLAŁ PAN TO CO MÓWIONO NA TEMAT PAN PRZY OKAZJI PRZEZENTACJI WIEŃCY GDZIE PAN WTEDY BYŁ PAN SIĘ BAWIŁ NA HALI JAK ZAWSZE A TA CHIOŁOTA NIECH TAM SOBIE ŚPIEWA ,A SOŁTYSI JAK SĄ GŁUPI TO NIECH ROBIĄ NA WIZERUNRK PABNA BURMISTRZA ZA BUŁECZKĘ I BIGOS A NA HALI FUL WYPAS KATERING STÓŁ SZWEDZKI CO DUSZA ZAPRAGNIE TAK SIĘ NIE TRAKTUJE NICZYJEGO TRUDU NIECH PAN SIĘ OPAMIĘTA BO BĘDĄ NASTĘPNE WYBORY
- (2011-08-23 09:29:07)
Brawo Lucek! Wszyscy się zastanawiają dlaczego Wełecz został wyróżniony - dostali drugie miejsce za wieniec i drugie miejsce za stół. Ale mnie to nie dziwi - tak jak napisałeś wszysto partyjne koligacje - radna BS z jest przecież z PS. Trzeci rok Wełecz z tym samym wieńcem na dożynakch ale dopiero ta partyjna komisja ich doceniła. Wieniec taki piękny że go nawet w fotoreportażu nie pokazali...
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.