Dodane: AT Data: 2011-08-08 10:12:08 (czytane: 20399) 
W dniu 7 sierpnia od godziny 15 w parku uzdrowiskowym w Busku-Zdroju odbywał się piknik rodzinny 'Pomagam Hospicjum'. Organizatorem imprezy byli: Stowarzyszenie Dom Nadziei, Wspólnota św. Brata Alberta i Wolontariusze.
Dobra muzyka, pyszne domowe ciasto, bigos, grochówka, loteria fantowa, zabawy dla dzieci, kiermasz salonu sprzedaży: http://www.newmen.eu, którego siedziba w Busku-Zdroju jest zlokalizowana przy ul. Objazdowej, obok ronda, to były atrakcje pikniku.
Wystąpiły zespoły: Revers - Band z Jędrzejowa, Orkiestra Zdrojowa z Buska Zdroju, Orkiestra i Chór z Pełczysk.
Organizatorzy prosili o przynoszenie używanych lub nowych telefonów komórkowych. Stowarzyszenie odsprzeda te aparaty telefoniczne, a uzyskane pieniądze przeznaczy na budowę Hospicjum. Każdy, kto wziął udział w loterii fantowej, bądź dokonał zakupu za min. 50zł, albo przyniósł 5 telefonów komórkowych wziął udział w losowaniu nagród o każdej pełnej godzinie.
Prowadząca imprezę Pani Maria Mazur poddała propozycję dodatkowego konkursu p.t. „Taniec z Burmistrzem MiG w Busku-Zdroju Henrykiem Radoszem, chętnych pań do tańca nie brakowało.
Około godziny 18 odbyło się losowanie nagrody głównej – roweru.
Patronat nad Piknikiem objął Burmistrz M i G Busko-Zdrój.
Patronat medialny: Radio Kielce, Niedziela Kielecka, www.busko.com.pl, www.tmb.busko.pl, www.hotelura.eu
Źródło: www.tmb.busko.net.pl
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (43) |
-do Róży (2011-08-10 11:05:51)
Piszesz Różo abyśmy wszyscy chwalili dobro. Tylko czy wiemy napewno co jest tym dobrem? Mnie się wydaje ,że zamiast chwalić nalezy czynić dobro. Tu szybko
nasi bliżni zweryfikują czy czynimy dobro czy uprawiamy aktorstwo. Co niedziela tysiące naszych znajomych jest przekonanych że czyni dobrze bo chwali dobro. Jakie są tego skutki , widać. Gdyby choć dziesiąta ich częśc zamiasy chwalić czyniła dobro, bylibysmy krainą szczęsliwości. Oceniajmy władzę nie za gesty, pozory, aktorstwo a za to ile dobra z urzędu nam przysparzaja. Czesto chwalimy mechanicznie, bez zastanowienia albo ze zwyklej chytrości. Bo wypada, bo nie wiadomo co po śmierci albo na wszelki wypadek by zając sobie wygodne miejsce w pierwszej klasie przy oknie.
-krakus (2011-08-10 04:07:58)
Nie jestem buszczaninem , ale jak czytam te komrntarze to widę że wielu nie rozumie celu hospicjum , Hospicjum jest i będzie dla mieszkańców buska, nie bedzie własnością kleru tylko stowarzyszenia. Dlatego proponuje aby Wydział promocj UMiG w ramach wyręczenia amatorów / pensje to macie państwo z naszych podatków /w pażdzierniku zaprosił zespoły i dał nagłosnienie ,żeby nie potrzeba było prosić chłopaków ze Szczucina - dajcie nagłośnienie, a resztę niech dadzą organizatorzy.
Będzie to zmycie wpadki i pomoc Urzędników temu hospicjum.
-inga (2011-08-09 22:09:43)
czekamy na was i ogłoście kiedy nastepny piknik - takie spotkania tworzą dobry klimat i łaczą ludzi , a wy to potraficie najlepiej chcemy sie uczyc od was tej pracy tej mozolnej bo brat Albert byl dobry a my bierzemy przyklad ,czasem wygodny ,lub zły.jestescie kochani i robcie tak dalej -pozdrawiamy i do zobaczenia
-Róża (2011-08-09 21:53:00)
DOBRZE ŻE DOSTRZEGAMY TO DOBRO ,KTOREGO JEST MAŁO ,ALE SĄ LUDZIE ,KTÓRZY PISZĄ TO CO MYŚLĄ I DOBRZE. BĄDŹMY WRAŻLIWI NA KRZYWDĘ LUDZKĄ I POMAGAJMY SOBIE WZAJEMNIE.CHWALMY DOBRO A ZŁO POTĘPIAJMY.KOCHAMY WAS ZA WASZĄ POSTAWĘ I DOBROĆ KTÓRĄ PREZENTUJECIE NA TYCH PIKNIKACH.KURACJUSZE SĄ Z WAS DUMNI ŻE JESTEŚCIE TACY WYTRWALI.TAKICH OSÓB WIĘCEJ I TAKICH PARAFIAN .GRATULACJE DLA PROBOSZCZA...
-Jerzy (2011-08-09 21:32:11)
Zobaczmy ile można dobrego zrobić?Mówiła ta Pani że całą noc przygotowywały te pyszności - zobaczmy jaka organizacja -nie tak dużo ludzi a taki'' SUKCES '' bawiliśmy się od godz. 14-tej.Ta Pani swietnie mówi i ciekawie ,a do tego bawi anegdotami i to Jej superowo wychodzi.A jeszcze do tego Zespoły i nasza orkiestra salonowa ,która nam zagrała i śpiewała.Zespół z Pełczysk bawił ludzi do godz.20 -tej nie dali odejść Zespołowi tak pięknie grali i spiewali. WIELKIE GRATULACJE DLA WSPÓLNOTY BRATA ALBERTA.
-Jerzy (2011-08-09 20:54:49)
Macie recje że prowadzony przez Panią piknik wypadł superowo jak najlepszy profesjonalista - z sercem ,wdziękiem,uśmiechem ,rozbrajającą szczerością i autentycznością.Dzięki za to i faktycznie powinno być to nagłośnione.Dowiedzcie sie kto rzucił pomysł na ten piknik, bo te piknik są w Św.Annie i też ta pani prowadzi.JESTEŚCIE KOCHANI BO TYLE DOBREGO ROBICIE PO CICHU.
-do ewa (2011-08-09 11:44:12)
głupiutka jesteś. Burmistrz da przykład a reszta tematu nie podejmie. I co? O zabawę ci chodzi? Burmistrz powinien poinformować radę / jeśli w Busku jest rzeczywista rada / o tym jaki jest aktualnie stan opieki hospicyjnej i paliatynwej. Ilu ludzi jest w to zaangażowanych, jakie mają formy tej działalności? Okaże się ,że niewiele tu jest do powiedzenia. Więc trzeba inicjatywy rzetelnej władz a nie robienia z siebie pajaców tymi piknikami
czy patronatami. Trzeba skończyć z ta grą pozorów, udawaniem że się buską rzeczywistośc zmienia na lepszą. Trzeba skończyć z chowaniem się władzy za budowę, tak jakby własnymi rekami wznosili, budowali czy remontowali. Burmistrzów trzeba oceniać nie za to co się zdarzyło za ich kadencji ale za to jaki mieli swój osobisty wkład w pozytywne zmiany. Zmieniła się obsłyga interesantów w urzędzie? Dogada się obcokrajowiec na policji zgłaszając np kradzież?Niepełnosprawny ruchowo dostanie się do urzędu, lekarza czy do każdego banku? A w sprawach opieki nad przewlekle i nieuleczalnie chorymi nadal be dzie się przetrzymywać tych ludzi w szpitalach /oczywiście za darmo/ nadal osoba schorowana możeliczyć jedynie na rodzinę lub sąsiadów? Nadal opieka pielęgniarska nad takimi osobami to fucha dla pielęgniarek? To są te kwestie które same się nie rozwiążą. Nie rozwiąże ich rewitalizacja, żaden remont czy modrnizacja. Trzeba dostrzec rzeczywiste problemy ludzi słabych, chorych często samotnych.To rola władzy
-ewa (2011-08-09 10:24:50)
Panie Burmistrzu niech Pan da wszystkim buszczanom przykład i przekaże w ramach promocji mista tak wspaniale wykonanego na tym pikniku przez AMATORÓW a nie Urzędników promocje Buska i Urzędu Miasta przynajmiej jedną pensje i opublikuje n stronie UMiG .
Ks. Dziekanie Marku Podymie ma ksiądz okazje pokazania jaką wielką sprawą jest to Hospicjum /to ta chrzescijańska i samarytanśka miłośc do człowieka a nie zawiśc i nie zrozumienie, hospicjum nie jest własnością kościoła to miejscze wykonania tej miłości/ oczekujemy że za pierwsza niedzielę września każda parafia przekaże po 20 % składki , przecież nie padną parafie.
Ma pytanie do ks, Mariusza Kozy ,skąd ten npomysł tak znakomity , skąd te osoby. Ja serca dziękuje i stówę przekazuję na konto !
-Jerzy (2011-08-09 07:54:55)
Jaka lipa - przecież hospicjum to ogromne koszty i taka zbiorka paru groszy to nie zalatwi jeden piknik czy jedna zbiórka w markecie.Miejmy i chciejmy pomóc a będzie szło do przodu.Początek jest b.dobry tyle wysiłku i starań ,cała akcja jest b.pożyteczna.Dziękujemy wszystkim,a najbardziej ks.Kozie że udało sie na szóstkę.DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!
-Jerzy (2011-08-09 07:40:41)
Popieram taką injicjatywę jak hospicjum,bo jest potrzebna ,a jeszcze przy tym można mile spędzić czas przy tylu pysznosciach nieżle odpocząć jak sie słucha muzyki i dobrego klimatu jai był wprowadzony.Służy to nam i WAM dzięki
-miszczu (2011-08-09 00:43:39)
A kto to tam na zdjęciu? titititi
-7 (2011-08-08 22:59:24)
jest problem jakiś w uruchomieniu hospicjum domowego? Czekamy z tą budową na co? To jest kryterium oceny radnych, burmistrza: na ile pomógł w uruchomieniu domowej pomocy hospicyjno-paliatywnej?
- (2011-08-08 22:44:00)
a moim zdaniem to hospicjum to jakaś wielka lipa! Już tyle lat się o nim mówi, tyle już zbiórek, akcji,a hospicjum ciągle w budowie. I zgadzam się z Olo - budynek to jeszcze nie hospicjum! Kwestia budowy obiektu to tylko jeden drobny krok od którego daleko jeszcze do chwili, w której uczciwie można będzie stwierdzić, że w budynku rzeczywiście mieści się hospicjum
-buszczanin (2011-08-08 21:28:14)
Co to za chłopek i pani na tym zdjęciu w pozie tanecznej?
-xb (2011-08-08 20:46:20)
Dziod swoje Pon swoje. Olo czy ty nic nie rozumiesz?
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.