swietokrzyskie.info


Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Piknik Rodzinny 'Pomagam Hospicjum'.

Dodane: AT Data: 2011-08-08 10:12:08 (czytane: 20400)  Wersja do druku

W dniu 7 sierpnia od godziny 15 w parku uzdrowiskowym w Busku-Zdroju odbywał się piknik rodzinny 'Pomagam Hospicjum'. Organizatorem imprezy byli: Stowarzyszenie Dom Nadziei, Wspólnota św. Brata Alberta i Wolontariusze.

Dobra muzyka, pyszne domowe ciasto, bigos, grochówka, loteria fantowa, zabawy dla dzieci, kiermasz salonu sprzedaży: http://www.newmen.eu, którego siedziba w Busku-Zdroju jest zlokalizowana przy ul. Objazdowej, obok ronda, to były atrakcje pikniku.

 

piknik_hospicjum001.JPG



Wystąpiły zespoły: Revers - Band z Jędrzejowa, Orkiestra Zdrojowa z Buska Zdroju, Orkiestra i Chór z Pełczysk.

Organizatorzy prosili o przynoszenie używanych lub nowych telefonów komórkowych. Stowarzyszenie odsprzeda te aparaty telefoniczne, a uzyskane pieniądze przeznaczy na budowę Hospicjum. Każdy, kto wziął udział w loterii fantowej, bądź dokonał zakupu za min. 50zł, albo przyniósł 5 telefonów komórkowych wziął udział w losowaniu nagród o każdej pełnej godzinie.

piknik_hospicjum002.JPG 

piknik_hospicjum003.JPG 

Prowadząca imprezę Pani Maria Mazur poddała propozycję dodatkowego konkursu p.t. „Taniec z Burmistrzem MiG w Busku-Zdroju Henrykiem Radoszem, chętnych pań do tańca nie brakowało.

Około godziny 18 odbyło się losowanie nagrody głównej – roweru.


Patronat nad Piknikiem objął Burmistrz M i G Busko-Zdrój.


Patronat medialny: Radio Kielce, Niedziela Kielecka, www.busko.com.pl, www.tmb.busko.pl, www.hotelura.eu   

 

 Źródło: www.tmb.busko.net.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (43)
     

-olo (2011-08-08 19:07:25)

hospicjum to, w moim rozumieniu, nie budynek a system ludzkich relacji w którym ludzie dobrej woli pomagają chorym ulżyć w cierpieniach powodowanych chorobą.To system w którym ludzie dobrej woli pomagają rodzinom w opiece nad chorym. To system który nieodpłatnie oferuje pomoc medyczną, pielęgniarską, psychologiczną. prawną itp. Skoro system, to mam pytanie jak on wygląda w Busku? Czy jest choć jeden lekarz ze specjalizacją paliatywna?Czy są pielęgniarki z taką specjalizacją?
Połowiczne traktowanie problemu czyli
uprawianie budownictwa już przerabialiśmy. Ileż to słów zachwytu wypowiedziano na temat nowego domu kultury. I co ? Oferta się zmieniła? Są nowe formy działalności? Już nikogo sprawa nie interesuje. Nie chciałbym aby podobnie z budowaniem hospicjum. Nad tym trzeba mądrze pracować. Budynek, nawet najpiękniejszy nicxego nie załatwi. Trzeba sprawę nagłaśniać. wyjaśniać że to nie umieralnia. Robi to ktoś np w buskich szkołach? Na stronie internetowej magistratu jest zakładka
hospicjum. Co z tego jak nieaktywna. W tym sensie oburzają mnie te patronaty burmistrza nad czymś . czym powinien się szczególnie zajmować i interesować.

-Krótka rozprawa między Panem, Wójtem a Plebanem (2011-08-08 18:58:00)

„Ksiądz wini Pana, Pan
Księdza, a nam prostym zewsząd nędza”

HOSPICJUM - NASTĘPNA POSIADŁOŚĆ KLERU

-a (2011-08-08 18:36:09)

Czy to o czym pisze Olo nie może być realizowane przez ks. Koze w obecnych warunkach szpitalnych? Czy uniemożliwia tą działalność obecny dyr. szpitala? Czy chodzi tu o to by kler posiadł kolejną nieruchomość?

-olo - pierwszy chętny wolontariusz!!! (2011-08-08 17:23:01)

oczywiście dla hospicjum.

-olo (2011-08-08 16:46:56)

Czytam,że patronat nad piknikiem objał burmistrz. A co? Łaskę robi? To nalezy do jego obowiązków. Temat buskiego hospicjum powinien spędzać sen z powiek burmistrza ale i radnych z Pania przewodnicząca na czele. To jest ważne społecznie zadanie rady a nie zaklepywanie pomysłów urzędniczych. Odnoszę wrażenie że zawęża się rozumienie czym jest hospicjum? Bo przecież nie budynkiem, jak by się niektórym wydawało. To szerszy temat od hospicjum domowego, poradnie medycyny paliatywnej, pomoc psychologiczną, opiekę nad chorymi bezdomnymi wreszcie pomoc rodzinie osoby chorej. To wszystko wymaga zorganizowanego zespołu
działającego społecznie w tym lekarzy, pielegniarek, wolontariuszy. Jest taki zespół? Działa pomoc w opiece nad chorym w domu? Czt trzeba dobijać się za sporą forsę do znajomych pielęgniarek? Łatwiej zbudować obiekt niż mądrze zorganizować system profesjonalnej opieki. Zatem rozmawiajamy o braku tego systemu w Busku a nie o postępach prac budowlanych
A pomoc prawna rodzinie chorego czy choremu bez rodziny? Zapewnia ktoś czy
trzeba do urzędnika pójśc w godzinach jego urzędowania i dobrego humoru? Czy ktoś w magistracie czy radzie miejskiej mysli o tym?

-Kazimiera (2011-08-08 14:58:45)

A KTO BĘDZIE ZARABIAŁ NA HOSPICJUM ?????
CZY JEST TO KOLEJNA BAŃKA SPEKULANTÓW ???
ORAZ NASZYCH NOWO BOGACKICH CWANIAKÓW.

-obserwator Buska (2011-08-08 14:56:23)

Hospicjum - wreszcie ruszylo do przodu -dzięki takiej akcji KOMU DZIĘKOWAĆ? za to ciasto ,za bigos ,pyszne ogórki ,smalec ,kielbaski itd.A gdzie organizacja - ile to trzeba się namyśleć żeby wyszło... JESTEŚCIE WIELCY I WSPANIALI

-buszczanin (2011-08-08 14:48:23)

My znamy te pikniki z Św.Anny są prowadzone bombowo przez tą Panią z usmiechem ,dowcipem i z wielką wrażliwością i to się liczy - CZEKAMY NA NASTĘPNY PIKNIK - Tak dalej

-buszczanin (2011-08-08 14:32:27)

Zrobiliście kawal pieknej roboty - serce dla serca jak cieplo mowila Pani .która prowadziła ten piknik przez tyle godzin - tylko podziwiać talent siłę i oddanie - WIELKIE GRATULACJE!

-ZGRED (2011-08-08 14:13:18)

Pamiętam jak w Parku Uzdrowiskowym organizowane były w każdą sobotę potańcówki na ktorych organizowano różne loterie fantowe. Ludzie bawili się do białego rana. Zysk przekazywano na zacne cele. Miejscem spotkań była nieistniejąca stara muszla koncertowa w miescu obecnych kortów tenisowych.

-xyz (2011-08-08 13:58:08)

hospicjum to woelka sprawa wymagajaca zebrania wszystkich sił, pomysłów i energii w celu jej ostatecznego sfinalizowania. Podaję kilka pomysłów skąd wziąć kasę

- radni rezygnuja z połowy diety przez
okres kilku miesięcy,

- raz w miesiącu datki na tzw tacę
składane w buskich kościołach będą
przeznaczane na hospicjum

- buscy lekarze w ramach prywatnych
praktyk wpływy z jednego dnia w
kwartale przeznaczą na hospicjum

- buscy knajpiarze zwani gastronomikami
przekażą dochóed z jednego dnia na
ten cel

- Towarzystwo Przyjaciół zamiast rozkopywać trawnik przed Marconim zorga
nizuje aukcje książek, staroci itp
z których zysk przeznaczy na hospicjum

- Burmistrz podzwoni w sprawie dotacji
do buskiego hospicjum, popyta skąd
wziąć grosz albo zwróci się do
busczan z takim pytaniem- apelem

- wydział promocji rozpropaguje akcje
zbiórek na rzecz hospicjum własnymi
środkami i z budżetu promocji miasta

- buskie firmy budowlane zadeklaruja
swój wkład w prace budowlane i wykoń
czeniowe obiektu hospicjum

- izba skarbowa opracuje pomysł darowizn na rzecz hospicjum

-$ (2011-08-08 13:36:15)

Pan Burmistrz tańczy dla hospicjum.Pisał Kochanowski -,,.... jako kto może niech ku pożytku dobra wspólnego pomoże"... Panie Henryku , popierasz piękna inicjatywę -szkoda ,ze Ci co powinni dać forsę na hospicjum pojechali na wódę i grille.

-buszczanin (2011-08-08 13:32:02)

zapraszam wszystkich do myjni samochodowej wszystkie pieniążki są przekazywane na rzecz hospicjum, a tak wiele osób omija to miejsce nabijając kiesę prywatnym właścicielom

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry