Dodane: AT Data: 2011-08-08 10:12:08 (czytane: 20400) 
W dniu 7 sierpnia od godziny 15 w parku uzdrowiskowym w Busku-Zdroju odbywał się piknik rodzinny 'Pomagam Hospicjum'. Organizatorem imprezy byli: Stowarzyszenie Dom Nadziei, Wspólnota św. Brata Alberta i Wolontariusze.
Dobra muzyka, pyszne domowe ciasto, bigos, grochówka, loteria fantowa, zabawy dla dzieci, kiermasz salonu sprzedaży: http://www.newmen.eu, którego siedziba w Busku-Zdroju jest zlokalizowana przy ul. Objazdowej, obok ronda, to były atrakcje pikniku.
Wystąpiły zespoły: Revers - Band z Jędrzejowa, Orkiestra Zdrojowa z Buska Zdroju, Orkiestra i Chór z Pełczysk.
Organizatorzy prosili o przynoszenie używanych lub nowych telefonów komórkowych. Stowarzyszenie odsprzeda te aparaty telefoniczne, a uzyskane pieniądze przeznaczy na budowę Hospicjum. Każdy, kto wziął udział w loterii fantowej, bądź dokonał zakupu za min. 50zł, albo przyniósł 5 telefonów komórkowych wziął udział w losowaniu nagród o każdej pełnej godzinie.
Prowadząca imprezę Pani Maria Mazur poddała propozycję dodatkowego konkursu p.t. „Taniec z Burmistrzem MiG w Busku-Zdroju Henrykiem Radoszem, chętnych pań do tańca nie brakowało.
Około godziny 18 odbyło się losowanie nagrody głównej – roweru.
Patronat nad Piknikiem objął Burmistrz M i G Busko-Zdrój.
Patronat medialny: Radio Kielce, Niedziela Kielecka, www.busko.com.pl, www.tmb.busko.pl, www.hotelura.eu
Źródło: www.tmb.busko.net.pl
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (43) |
-olo (2011-08-08 19:07:25)
hospicjum to, w moim rozumieniu, nie budynek a system ludzkich relacji w którym ludzie dobrej woli pomagają chorym ulżyć w cierpieniach powodowanych chorobą.To system w którym ludzie dobrej woli pomagają rodzinom w opiece nad chorym. To system który nieodpłatnie oferuje pomoc medyczną, pielęgniarską, psychologiczną. prawną itp. Skoro system, to mam pytanie jak on wygląda w Busku? Czy jest choć jeden lekarz ze specjalizacją paliatywna?Czy są pielęgniarki z taką specjalizacją?
Połowiczne traktowanie problemu czyli
uprawianie budownictwa już przerabialiśmy. Ileż to słów zachwytu wypowiedziano na temat nowego domu kultury. I co ? Oferta się zmieniła? Są nowe formy działalności? Już nikogo sprawa nie interesuje. Nie chciałbym aby podobnie z budowaniem hospicjum. Nad tym trzeba mądrze pracować. Budynek, nawet najpiękniejszy nicxego nie załatwi. Trzeba sprawę nagłaśniać. wyjaśniać że to nie umieralnia. Robi to ktoś np w buskich szkołach? Na stronie internetowej magistratu jest zakładka
hospicjum. Co z tego jak nieaktywna. W tym sensie oburzają mnie te patronaty burmistrza nad czymś . czym powinien się szczególnie zajmować i interesować.
-Krótka rozprawa między Panem, Wójtem a Plebanem (2011-08-08 18:58:00)
„Ksiądz wini Pana, Pan
Księdza, a nam prostym zewsząd nędza”
HOSPICJUM - NASTĘPNA POSIADŁOŚĆ KLERU
-a (2011-08-08 18:36:09)
Czy to o czym pisze Olo nie może być realizowane przez ks. Koze w obecnych warunkach szpitalnych? Czy uniemożliwia tą działalność obecny dyr. szpitala? Czy chodzi tu o to by kler posiadł kolejną nieruchomość?
-olo - pierwszy chętny wolontariusz!!! (2011-08-08 17:23:01)
oczywiście dla hospicjum.
-olo (2011-08-08 16:46:56)
Czytam,że patronat nad piknikiem objał burmistrz. A co? Łaskę robi? To nalezy do jego obowiązków. Temat buskiego hospicjum powinien spędzać sen z powiek burmistrza ale i radnych z Pania przewodnicząca na czele. To jest ważne społecznie zadanie rady a nie zaklepywanie pomysłów urzędniczych. Odnoszę wrażenie że zawęża się rozumienie czym jest hospicjum? Bo przecież nie budynkiem, jak by się niektórym wydawało. To szerszy temat od hospicjum domowego, poradnie medycyny paliatywnej, pomoc psychologiczną, opiekę nad chorymi bezdomnymi wreszcie pomoc rodzinie osoby chorej. To wszystko wymaga zorganizowanego zespołu
działającego społecznie w tym lekarzy, pielegniarek, wolontariuszy. Jest taki zespół? Działa pomoc w opiece nad chorym w domu? Czt trzeba dobijać się za sporą forsę do znajomych pielęgniarek? Łatwiej zbudować obiekt niż mądrze zorganizować system profesjonalnej opieki. Zatem rozmawiajamy o braku tego systemu w Busku a nie o postępach prac budowlanych
A pomoc prawna rodzinie chorego czy choremu bez rodziny? Zapewnia ktoś czy
trzeba do urzędnika pójśc w godzinach jego urzędowania i dobrego humoru? Czy ktoś w magistracie czy radzie miejskiej mysli o tym?
-Kazimiera (2011-08-08 14:58:45)
A KTO BĘDZIE ZARABIAŁ NA HOSPICJUM ?????
CZY JEST TO KOLEJNA BAŃKA SPEKULANTÓW ???
ORAZ NASZYCH NOWO BOGACKICH CWANIAKÓW.
-obserwator Buska (2011-08-08 14:56:23)
Hospicjum - wreszcie ruszylo do przodu -dzięki takiej akcji KOMU DZIĘKOWAĆ? za to ciasto ,za bigos ,pyszne ogórki ,smalec ,kielbaski itd.A gdzie organizacja - ile to trzeba się namyśleć żeby wyszło... JESTEŚCIE WIELCY I WSPANIALI
-buszczanin (2011-08-08 14:48:23)
My znamy te pikniki z Św.Anny są prowadzone bombowo przez tą Panią z usmiechem ,dowcipem i z wielką wrażliwością i to się liczy - CZEKAMY NA NASTĘPNY PIKNIK - Tak dalej
-buszczanin (2011-08-08 14:32:27)
Zrobiliście kawal pieknej roboty - serce dla serca jak cieplo mowila Pani .która prowadziła ten piknik przez tyle godzin - tylko podziwiać talent siłę i oddanie - WIELKIE GRATULACJE!
-ZGRED (2011-08-08 14:13:18)
Pamiętam jak w Parku Uzdrowiskowym organizowane były w każdą sobotę potańcówki na ktorych organizowano różne loterie fantowe. Ludzie bawili się do białego rana. Zysk przekazywano na zacne cele. Miejscem spotkań była nieistniejąca stara muszla koncertowa w miescu obecnych kortów tenisowych.
-xyz (2011-08-08 13:58:08)
hospicjum to woelka sprawa wymagajaca zebrania wszystkich sił, pomysłów i energii w celu jej ostatecznego sfinalizowania. Podaję kilka pomysłów skąd wziąć kasę
- radni rezygnuja z połowy diety przez
okres kilku miesięcy,
- raz w miesiącu datki na tzw tacę
składane w buskich kościołach będą
przeznaczane na hospicjum
- buscy lekarze w ramach prywatnych
praktyk wpływy z jednego dnia w
kwartale przeznaczą na hospicjum
- buscy knajpiarze zwani gastronomikami
przekażą dochóed z jednego dnia na
ten cel
- Towarzystwo Przyjaciół zamiast rozkopywać trawnik przed Marconim zorga
nizuje aukcje książek, staroci itp
z których zysk przeznaczy na hospicjum
- Burmistrz podzwoni w sprawie dotacji
do buskiego hospicjum, popyta skąd
wziąć grosz albo zwróci się do
busczan z takim pytaniem- apelem
- wydział promocji rozpropaguje akcje
zbiórek na rzecz hospicjum własnymi
środkami i z budżetu promocji miasta
- buskie firmy budowlane zadeklaruja
swój wkład w prace budowlane i wykoń
czeniowe obiektu hospicjum
- izba skarbowa opracuje pomysł darowizn na rzecz hospicjum
-$ (2011-08-08 13:36:15)
Pan Burmistrz tańczy dla hospicjum.Pisał Kochanowski -,,.... jako kto może niech ku pożytku dobra wspólnego pomoże"... Panie Henryku , popierasz piękna inicjatywę -szkoda ,ze Ci co powinni dać forsę na hospicjum pojechali na wódę i grille.
-buszczanin (2011-08-08 13:32:02)
zapraszam wszystkich do myjni samochodowej wszystkie pieniążki są przekazywane na rzecz hospicjum, a tak wiele osób omija to miejsce nabijając kiesę prywatnym właścicielom
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.