swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Droga w gminie Nowy Korczyn oddana do użytku

Dodane: AT Data: 2011-07-29 14:45:13 (czytane: 24830)  Wersja do druku

Uroczystego otwarcia nowo przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 973 na terenie gminy Nowy Korczyn dokonano 28 lipca 2011 r. o godz. 13:00 w miejscowości Strożyska

Na uroczystość tę przybyli m.in.: Adam Jarubas – marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojciech Płaza – dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zygmunt Cieśla – prezes firmy CEZET ze Starachowic, Stanisław Klimczak – wicestarosta buski, Krzysztof Gajek – przewodniczący Rady Powiatu Buskiego, Paweł Zagaja – wójt gminy Nowy Korczyn Piotr Strach – zastępca wójta, Paweł Kulik – przewodniczący Rady Gminy w Nowym Korczynie, a także radni i sołtysi.

otwarcie_drogi_strozyska_01.JPG

Prace na odcinku Nowy Korczyn - Dobrowoda, których łączna wartość wyniosła blisko 11,3 mln zł przeprowadził Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Pieniądze pochodziły w całości z budżetu województwa.

Remont tej trasy przebiegał dwuetapowo. Najpierw przebudowano 3-kilometrowy odcinek Piasek Wielki – Strożyska. Drugi etap obejmował odcinki Dobrowoda – Piasek Wielki o długości blisko 2,5 km oraz odcinek Strożyska – Nowy Korczyn o długości 3,4 km. W ramach robót budowlanych wzmocniono istniejącą konstrukcję nawierzchni i ułożono pakiet warstw bitumicznych. Przebudowano zjazdy i zatoki autobusowe oraz zamontowano nowe wiaty przystankowe. Na długości całego odcinka odmulono istniejące rowy i oczyszczono istniejące przepusty pod koroną drogi. Druga część inwestycji kosztowała 6,2 mln zł.

otwarcie_drogi_strozyska_02.JPG

Na terenie gminy Nowy Korczyn droga nr 973 jest już w całości wyremontowana. Dzięki temu zwiększy się niewątpliwie komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących tą trasą.

Anna Nowak


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (28)
     

- (2011-07-28 21:35:07)

Jakość drogi pozostawia sporo do życzenia, również woda stoi na ostatniej zajezdni przystankowej przed Korczynem po prawej stronie. Jeżdżę tą drogą często i nawierzchnia znacząco rożni się od tej na odcinku remontowanym wcześniej. Ciekawe jakie gęby będą ciąć wstęgę? Siekierski, Kolarz, Jarubas pewnie w tle Legawiec itd... Kampania się rozkręca, a od korytka szkoda odejść więc trzeba popracować trochę a później jak lud wybierze to 4 lata laby i picia w sejmie

-e-magig (2011-07-28 20:18:43)

Cały czs przed, w czsie a również i po remoncie tą drogą jeżdziłem nie na kobyle lecz samochodem średniej klasy do kochanki trasą którą pokonuje marszałek do swoich rodziców. I co ty na to nienawistniku magiku? Jak w przyszłości rządzić będzie PiS, SLD lub PO bez PSL to kobyłką pędził będziesz po autostradach, ha, ha.Miej się dobrze . Dbaj o rozum.

-- (2011-07-28 15:46:25)

zaproszenia na takie otwarcia są selekcjonowane byle tylko nie zaprosić konkurencji.Łonegdaj to i SD zapraszano do czasów Bolka popózni sie zmieniło pawlaki pawlaki i pawlaczki bez końca a o kargulu nic? Nie było takiego bo granat miał w puszce po harbacie jak jechoł do sprawiedliwośći

-- (2011-07-28 15:45:59)

zaproszenia na takie otwarcia są selekcjonowane byle tylko nie zaprosić konkurencji.Łonegdaj to i SD zapraszano do czasów Bolka popózni sie zmieniło pawlaki pawlaki i pawlaczki bez końca a o kargulu nic? Nie było takiego bo granat miał w puszce po harbacie jak jechoł do sprawiedliwośći

-- (2011-07-28 15:41:14)

a czy zielony zaprosi koalicjanta z po do ciencio wstegi. Skond oni maja na te drogi na te limuzyny.Myslą chłopaki.

-Obwód buski (2011-07-28 15:32:37)

Przecież macie radną w Dobroobwodzie-niech pokaże co potrafi:D

-+ - (2011-07-28 14:39:28)

poświęci , poświeci i to ksionc dziekan.możesz jechac śmiało

-Wolter (2011-07-28 14:13:46)

Czy ksiądz to dzieło poświęci?

- (2011-07-28 11:54:25)

a w dobrowodzie kiedy wyremontujecie drogę.

-magik (2011-07-28 11:23:58)

Gdyby nie wyremontowano tej drogi to marszalek musiałby do rodziców jechać na kobyle.

-i (2011-07-28 11:11:58)

Przecież to zasługa SLD i PiS, to oni rządzili i rządzą województwem, nieprawda?

-i (2011-07-28 11:03:03)

i dostojnicy z PSL się zwalą, jak zwykle i przypiszą sobie wszystkie zasługi, wszak to kampanja -żniwa.

-x (2011-07-28 10:50:02)

Nowa droga, kiedy zacznie się suszenie?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry