swietokrzyskie.info


Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Droga w gminie Nowy Korczyn oddana do użytku

Dodane: AT Data: 2011-07-29 14:45:13 (czytane: 24831)  Wersja do druku

Uroczystego otwarcia nowo przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 973 na terenie gminy Nowy Korczyn dokonano 28 lipca 2011 r. o godz. 13:00 w miejscowości Strożyska

Na uroczystość tę przybyli m.in.: Adam Jarubas – marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojciech Płaza – dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zygmunt Cieśla – prezes firmy CEZET ze Starachowic, Stanisław Klimczak – wicestarosta buski, Krzysztof Gajek – przewodniczący Rady Powiatu Buskiego, Paweł Zagaja – wójt gminy Nowy Korczyn Piotr Strach – zastępca wójta, Paweł Kulik – przewodniczący Rady Gminy w Nowym Korczynie, a także radni i sołtysi.

otwarcie_drogi_strozyska_01.JPG

Prace na odcinku Nowy Korczyn - Dobrowoda, których łączna wartość wyniosła blisko 11,3 mln zł przeprowadził Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Pieniądze pochodziły w całości z budżetu województwa.

Remont tej trasy przebiegał dwuetapowo. Najpierw przebudowano 3-kilometrowy odcinek Piasek Wielki – Strożyska. Drugi etap obejmował odcinki Dobrowoda – Piasek Wielki o długości blisko 2,5 km oraz odcinek Strożyska – Nowy Korczyn o długości 3,4 km. W ramach robót budowlanych wzmocniono istniejącą konstrukcję nawierzchni i ułożono pakiet warstw bitumicznych. Przebudowano zjazdy i zatoki autobusowe oraz zamontowano nowe wiaty przystankowe. Na długości całego odcinka odmulono istniejące rowy i oczyszczono istniejące przepusty pod koroną drogi. Druga część inwestycji kosztowała 6,2 mln zł.

otwarcie_drogi_strozyska_02.JPG

Na terenie gminy Nowy Korczyn droga nr 973 jest już w całości wyremontowana. Dzięki temu zwiększy się niewątpliwie komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących tą trasą.

Anna Nowak


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (28)
     

-Stowarzyszenie Razem Dzieciom (2011-08-01 09:06:46)

Zapraszamy na stronę Stowarzyszenia Razem Dzieciom
[url]www.razemdzieciom.busko.pl[/url]
oraz na facebook
[url]www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Razem-Dzieciom/130893220329143[/url]

- (2011-07-31 13:52:17)

trzeba uwazac zeby w piasku asfaltu nie ukradli

-- (2011-07-30 23:49:44)

tor wyścigowy w powiecie potrzebny!za unijne środki wybudować pod Buskiem. Urządzi się Europejskie Centrum Wyścigów Traktorowych. Wstęgę się przetnie i jaki prestiż będzie!

-- (2011-07-30 15:12:36)

Porażka a gdzie tam to coś innego to przegrana wojna przez PO i SLD

- (2011-07-30 13:22:43)

caly ten PSL to porazka!!!

-tubylec (2011-07-30 12:37:55)

Popieram "Kierowca" nareszcie normalna droga i normalny wpis. Nie ma się co czepiać kto otwiera. Trzeba podziękować tym wszystkim którzy przyczynili się do wyremontowania tej drogi.

- (2011-07-30 11:06:10)

kwitkami to się panowie ze zdjęcia wymienili??

-Kierowca (2011-07-30 10:34:55)

Wreszcie normalny odcinek drogi. Teraz można spokojnie jeździć do pracy.
Jeździ się wspaniale i nie obchodzi mnie kto przecina wstęgi.Żeby tylko długo wytrzymała ta droga, bo jak wjadą tiry to będzie po drodze....

-- (2011-07-30 08:44:40)

Drogę wybudowali jeździć po niej będą nie tylko ci z Korczyńskiej gminy -urocze otwarcie.Lud Boży przy ciężkich żniwach. Kropienia nie było bo kropi co dnia.Baby się zmawiają by jaja na ofiarę zbierać i wielkie modły o pogodę ogłosić.Onegdaj skutkowało.W Pacanowie naczelnikiem był koza wójtem skop a w N Korczynie wójt -zagaja- na zdjęciu!Frekwencje marna uczestników na palcach można policzyć i to zamiejscowych więc po co to nagłośnienie?

-komu kwiaty (2011-07-29 20:59:41)

wieśniaki

-lidka (2011-07-29 19:46:54)

Pan Jarubas będzie Prezesem Naczelnym PSL na miejscu Pawlaka on jak Witos inni posłowie PSL do pięt mu nie dorastają

-Dla kogo te kwiaty? (2011-07-29 15:28:43)

Kto komu wreczal te kwiaty ? hahaha Pajace bez mózgu.

-pryszczaty (2011-07-29 15:06:04)

To jest dopiero pijar i gdy patrzę jak naszych co nie których władców malują i pudrują przed występami w mediach i jak ich czeszą ubierają.Jak pięknie ich głaszczą,tańczą z nimi,klepią po plecach i jakich mają doradców medialnych za twoje pieniądze jak oni ich pięknie sadzają w pierwszych rzędach i jak z każdego kilometra drogi gotowi są zrobić poezje wór zasług. Prawdziwi mężowie opatrzności od 77 boleści co?

-miszczu (2011-07-29 11:17:02)

Jechałem wczoraj tą drogą, już widać powoli tworzące się koleiny na odcinku przy Piasku. Fachowa robota, nie ma co.

-- (2011-07-29 09:07:32)

dobrze ,że remontują no cóż drogę budowano bardzo dawno temu i należało ją po nowemu poprawić i wielkie tu halo .

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry