swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Witacze dla Buska-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-07-15 14:20:45 (czytane: 17832)  Wersja do druku

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, której członkiem jest również Gmina Busko-Zdrój wdraża niezwykle interesujący projekt mający za zadanie oznakowanie największych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego za pomocą nowych znaków zwanych witaczami, których zadaniem jest informacja i podkreślenie silnej marki turystycznej regionu.

Witacze są już w wielu miejscowościach w Polsce. Stoją przy głównych trasach i informują, że właśnie wjeżdżamy do danego miasta czy gminy. Teraz także Busko-Zdrój będzie miało swoje witacze.

 

witacze_busko.jpg


6 spośród wszystkich witaczy, mających powstać w ramach projektu informować będzie turystów, że znajdują się już na terenie województwa świętokrzyskiego. 27 pozostałych witaczy stanie przed największymi atrakcjami turystycznymi regionu. Wszystkie witacze różnić się będą napisami i indywidualnym znakiem, charakterystycznym dla danego miejsca. I tak przed wjazdem do Buska-Zdroju na witaczu znajdzie się stylizacja budynku Sanatorium „Marconi".

Witacze zachęcać będą także do odwiedzenia m.in. zamku w Chęcinach, Ujeździe, kopalni w Krzemionkach, Juraparku w Bałtowie czy też Jaskini „Raj". Koszty związane z powstaniem „świętokrzyskich witaczy" pokryje Regionalna Organizacja Turystyczna.

Źródło: www.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (36)
     

-olo (2011-07-15 16:08:37)

pisałem kiedyś o barbarzyńcy który oszpecił kamienny witacz przy wjeżdzie do Buska. Trudno dociec kto to była, ale wydaje mi się ,że za tak dobrze wspominanego burmistrza Komendy. Następni tj Gajewskki, Wąsowicz nawet palcem w bucie nie kiwneli by ten maszkaron usunąć. Zdaje się ,że do dziś stoi witacz z wbitym w górną część znakiem drogowym. Dziwię się że L.Kurzeja do sądu łobuzów z magistratu nie podał w tej sprawie. Teraz następne nieszczęście się szykuje. Oto wymyśliła sobie ROT / przypomnę to ta od nieudanej kampanii promocyjnej instytucja z dużą kasą / że ustroi wjazd do miasta jakąś karykaturą. Kto pisze nazwę miasta które wita w pionie?
Witacz szefie buskiej promocji powinien być jednym z elementów miejskiego systemu identyfikacji wizualnej a dokładnie tej jego części która nosi nazwęMSI czyli miejski system informacji
Ma być jednolity z innymi elementami oznakowania a nie jednolity z chorym i niekompetentnym projektem ROT. Niech ROT sobie oznacza swoje obiekty tym paskudztwem. Ale jak znam życie Sikora się ugnie i będą dwa witacze. Kurzejowy i ROT-owy. Od nadmiaru witania nikt się nie rozchorował

-H0L0GR4M (2011-07-15 16:03:14)

Dla mnie bomba extra to wyglada ;))))

-juan carlos da silva (2011-07-15 16:00:36)

Czy będą mówić?

-PAWEŁ (2011-07-15 15:49:09)

TE WITACZE POWINNY BYC POKRYTE Z KASY SANATORIUM WLASCICIELI ZAMKOW I ITP W KONCU TO BEDZIE REKLAMA DLA DANEGO REGIONU I PRZYCIAGNIECIE KLIJENTA

- (2011-07-15 15:34:21)

Ile te nowe witacze będa kosztować? Może wystarczy te obecne odświeżyć?

-pik (2011-07-15 15:10:11)

Dobrze, a co z witaczami, które stoją obecnie czyli herby Buska wykonane w kamieniu pińczowskim przez Leszka Kurzeję i przedstawiające herb Buska. Nawiasem mówiąc jakiś mądruś je zniszczył dowiercając od góry blaszane tablice, a tym samym zniekształcił i zniszczyl całość. W innych miejscowościach wiatcze, jeżeli są to są to właśnie jakieś obleśne blachy, u nas było to orygianalne i nawiązujące do miejscowej tradycji wykonywania z miejscowego kamienia. Czy więc te "stare" zostaną wywalone na gruz pod "rewitalizowane" ulice w Busku? Niech ROT się trochę zastanowi nad tym co jest w terenie.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry