swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Witacze dla Buska-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-07-15 14:20:45 (czytane: 17831)  Wersja do druku

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, której członkiem jest również Gmina Busko-Zdrój wdraża niezwykle interesujący projekt mający za zadanie oznakowanie największych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego za pomocą nowych znaków zwanych witaczami, których zadaniem jest informacja i podkreślenie silnej marki turystycznej regionu.

Witacze są już w wielu miejscowościach w Polsce. Stoją przy głównych trasach i informują, że właśnie wjeżdżamy do danego miasta czy gminy. Teraz także Busko-Zdrój będzie miało swoje witacze.

 

witacze_busko.jpg


6 spośród wszystkich witaczy, mających powstać w ramach projektu informować będzie turystów, że znajdują się już na terenie województwa świętokrzyskiego. 27 pozostałych witaczy stanie przed największymi atrakcjami turystycznymi regionu. Wszystkie witacze różnić się będą napisami i indywidualnym znakiem, charakterystycznym dla danego miejsca. I tak przed wjazdem do Buska-Zdroju na witaczu znajdzie się stylizacja budynku Sanatorium „Marconi".

Witacze zachęcać będą także do odwiedzenia m.in. zamku w Chęcinach, Ujeździe, kopalni w Krzemionkach, Juraparku w Bałtowie czy też Jaskini „Raj". Koszty związane z powstaniem „świętokrzyskich witaczy" pokryje Regionalna Organizacja Turystyczna.

Źródło: www.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (36)
     

--- (2011-07-18 09:20:04)

Tak na marginesie. Witacze dłuta Kurzei za Wąsowicza zostały wyczyszczone i zakonserwowane. Widać że są odnowione. Poprzednicy tego nie zrobili, nie widzieli takiej potrzeby. To co teraz ma być ustawione jest paskudne i mało ambitne. Teraz właściwie za burmistrza Sikory wszystko będzie mało ambitne i tandetne. Niestety przyszedł czas na tandetę. Kadencja tandety i cofania się Buska a miało być przyśpieszenie, bo Sikora twierdził że Wąsowicz marnuje czas i nie wykorzystuje szans.

-gloria (2011-07-18 08:07:35)

Dzieła naszego rodzimego i największego buskiego artysty Pana Leszka Kurzej winny być chronione, ich cena jest już bardzo wysoka a będzie jeszcze wyższa. Póki żyje artysta władza powinna szukać pomieszczeń na gromadzenie jego wielkiego dorobku np w Domu Kultury lub innym godnym artysty miejscu "Cudze chwalicie swego nie znacie"

--farosz (2011-07-18 07:58:56)

te witacze to takie jednorazówki a nasze Kurzejowskie są na setki lat. Gdyby naszego artystę Pana Leszka poproszono o wykonanie lub konsultacje to byłyby o wiele wiele wiele lepsze i ładniejsze

-miszczu (2011-07-18 01:16:57)

marne te witacze

-olo (2011-07-17 13:17:58)

jeszcze parę zdań o tych witaczach. Otóż w sprawie konkursu na to ,,cudo,, aż wrze na stronie kieleckiej Gazety Wyborczej. Nie o estetykę i projekt tam chodzi, lecz o dziwaczny zdaniem internautów przebieg konkursu na witacze. Konkurs wygrała firma MARTICO z siedzibą przy ulicy Biesak 203 w Kielcach. Firma nieznana w branży, nieznana na rynku. Nawet swojej strony internetowej się nie dorobiła. Tak się dziwnie składa że z ta firmą wiązane jest oficjalnie nazwisko pani Joanny Winiarskiej. Dziwnym trafem jest to radana kielecka a jeszcze dziwniejszym radna zasiadająca w komisji kultury, turystyki i promocji miasta Kielce. Za
wygrany konkurs firma pani Winiarskiej zainkasuje przeszło 300 tys PLN / dane pochodzą z ogłoszenia o wynikach przetargu/. Warto wrócić do założeń konkursu na witacze. Czytamy w tych założeniach że,, projekty powinny uwzględniać cechy szczególne regionu,,
oraz ,, nawiązywać do ich specyfiki,, Oczywiście tak niestarannie określone
wymogi nawet w prezentowanym projekcie nie zostały uwzględnione. Za co wygrała konkurs firma Martico? Ano za kreatywność i oryginalnośc projektu / za to było 50 pkt/ oraz za ,, zgodnośc z ideą / którą?/ i za walory plastyczne.Tyle chciałbym dopowiedzieć, co by wszystko jasnym i zrozumiałym było.

-- (2011-07-17 11:10:21)

Najpiekniejsze są Kurzejowe witacze: kultura, forma, styl, treść artystyczna, trwałość.Niech ROT zamieści swoje witacze gdzie chce ale starych nie pozwolimy ruszyć.Widocznie mamy za dużo pieniędzy a można by tak zapytać ile taki witacz kosztuje i kto go nam funduje.

-Faktycznie, badziewie, (2011-07-16 13:48:51)

i pewnie drogie, ale nasz ....burmistrz na pewno to kupi!

-do ola (2011-07-16 12:00:54)

Dziwię się, że ty nie startowałeś w wyborachna burmistrza. Tyle tych twoich mądrości mógłbyś wprowadzić w życie, bo najłatwiej udawać mądrego i wszystkich i wszystko krytykować.

-do xxxx (2011-07-16 11:22:06)

Tyle tych goownianych konstrukcji nie będzie. Może jedna albo dwie. Najważniejsze ,ze będzie tam informacja w jakim województwie się aktualnie turysta znajduje. Mogłby pomyśleć .ze w Podkarpackim. Wjezdżający do Buska beda musieli udawać się na masaże szyi. Bo od przechylania głowy by odczytac nazwę miasta niewatpliwie nabawia się boleści mieśni szyjnych.I jak sądzę trzeba bedzie za to cudo zapłacić z miejskiej kasy. Ile? Nie wiadomo.

-xxxx (2011-07-16 01:03:16)

czyli jak będą stały przy wlotach do miasta (powiedzmy w miejscach obecnych zielonych tablic informacyjnych "Busko-Zdrój", które znajdują się dla niewiedzących od strony wschodniej przy stacji lotos, od strony zachodniej przy górze kwiatowej, od strony północnej koło Bp i od strony południowej około 300m od parkingu w zdroju) to będzie wiadome, że wita miasto, więc wciąż nie rozumiem o co biega. A co do kamiennych witaczy (teren gminy) to powinny być odnowione.

-oli (2011-07-16 00:22:43)

powinni zrobić czytacz o tresci "witajcie w busku mieście wieśniaków i buraków '

-do xxxx (2011-07-15 21:34:42)

nie ma znaczenia gdzie stoją. Ważne jest kto wita. A wita Busko Zdrój a nie jakaś gmina.

- (2011-07-15 21:27:37)

takie badziewie że chyba tusk projektował

-7 (2011-07-15 21:07:54)

a kto wie gdzie granica gminy a gdzie miasta. Witacze różne tworzyć będą bajzel informacyjny.

-xxxx (2011-07-15 20:05:06)

Z tego co się orientuję to kamienne witacze są przy wjeździe na teren gminy a nie miasta, więc po co ta spinka. Kamienne z pewnością zostaną tam gdzie były, a nowe przy wlocie do miasta będą całkiem ok

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry