Dodane: AT Data: 2011-07-15 14:20:45 (czytane: 17830) 
Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, której członkiem jest również Gmina Busko-Zdrój wdraża niezwykle interesujący projekt mający za zadanie oznakowanie największych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego za pomocą nowych znaków zwanych witaczami, których zadaniem jest informacja i podkreślenie silnej marki turystycznej regionu.
Witacze są już w wielu miejscowościach w Polsce. Stoją przy głównych trasach i informują, że właśnie wjeżdżamy do danego miasta czy gminy. Teraz także Busko-Zdrój będzie miało swoje witacze.

6 spośród wszystkich witaczy, mających powstać w ramach projektu informować będzie turystów, że znajdują się już na terenie województwa świętokrzyskiego. 27 pozostałych witaczy stanie przed największymi atrakcjami turystycznymi regionu. Wszystkie witacze różnić się będą napisami i indywidualnym znakiem, charakterystycznym dla danego miejsca. I tak przed wjazdem do Buska-Zdroju na witaczu znajdzie się stylizacja budynku Sanatorium „Marconi".
Witacze zachęcać będą także do odwiedzenia m.in. zamku w Chęcinach, Ujeździe, kopalni w Krzemionkach, Juraparku w Bałtowie czy też Jaskini „Raj". Koszty związane z powstaniem „świętokrzyskich witaczy" pokryje Regionalna Organizacja Turystyczna.
Źródło: www.busko.pl
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (36) |
-ja, bełkot (2011-07-23 16:46:31)
- wysoka samoocena to wartośc pozytywna.
W przeciwieństwie do braku takowej,
poczucia odtrącenia, winy itp
- dobrze, że przyznajesz się do naiwności. Dodałbym tu jeszcze inne
wady które niechcący ujawniłes. Np skłonnośc do wycieczek personalnych
uprawiana po to, by nie rozmawiać werytorycznie. Cecha bab maglowych ale
i wspołczesnej ,,elyty,,
- oczekujesz żebym coś zaofiarował. A
co ja jestem Caritas? Poza tym oferować można potrzebującemu. Nie wykazujesz potrzeby wiedzy, choćby z obszaru tu dyskutowanego.
- chciałbyś się ustawic do tych ewentualnych ofiarowanych spraw w pozycji eksperta? Oceniacza? Stary numer
jak się nic do sprawy merytorycznego nie wnosi pozostaje ucieczka w obszary personalne, oceny motywacji albo
- no i jeszcze jeden ze sposobów to zamienianie się w ogół. Robisz za rzecznika ogółu? Dobra fucha, ale jaka masz konkurencję
negacja intencji interlokutora..
-Kończąc bełkot-olenie (2011-07-23 16:08:21)
Widać, że masz wysoką samoocenę -pozazdrościć ( choć nie koniecznie się z nią zgodzić ). Nie masz wiele do zaoferowania innym - np. mieszkańcom, przyjezdnym. Nie zależy Ci natym by było lepiej, ładniej, praktyczniej itd. Natomiast znajdujesz frajdę w marudzeniu, wybrzydzaniu, popisywaniu się pseudo-mądrością. Ponieważ masz wiele do napisania na poruszane tematy miałem prawo zakładać, że badania sprawdzające przeprowadziłeś, coś z nich wynikło i doznałeś olśnienia. W swej naiwności miałem nadzieję, że chętnie się podzielisz swą wiedzą - dla dobra spólnego. Ty jednak wolisz zabawę w tą babę co to siała mak, a dziadek choć wiedział ,że to było dokładnie odwrotnie to NIE POWIEDZIAŁ - a to było tak. Ja to rozumię - nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go. Żegnam w temacie WITACZ - może spotkamy się na forum przy innym temacie - bo w temacie niniejszym, to na takim poziomie abstrakcji, możesz poplemizować jedynie z OLO -
Żegnacz
-ja , bełkot (2011-07-22 15:26:49)
- do sprawy nie trzeba nic wnosić. Już
wniesiono postument który ponoc ma
witac,
- praktyczny wymiar wnoszenia jest
wyceniany przez ludzi wojewody i
marszałka , którzy biora za to niezłą kasę. Potwierdza to konkurs na witacze
- nie poznasz propozycji działań praktycznych, bo są one zarezerwowane dla wtajemniczonych lub znajomych królika o czym świadczy powstanie witacza- monstrum
- różnią się uczeni w definiowaniu produktu terytorialnego, ale to nie na Twoją głowę te spory i debaty. Więc się tym nie zajmuj
- nie wystawię się tez na Twoją ocenę
bo nie ma we mnie tyle złośliwości aby to czynic. Gdybym się jednak na taką ocenę zdecydował, tym samym uznałbym z masz ku temu kompetencje. A sam wiesz jak jest
- cała sfera spraw dotyczących produktu terytorialnego to teoria. Jej praktyczne zastosowanie jest możliwe pod warunkiem poprzedzenia ich badaniami ,, jak jest,,. Prosząc o głos od siebie wykazujesz niewiedzę tego prostego faktu znanego medycynie od setek lat: najpierw zbadaj, potem zastosuj leczenie
To by było na tyle.
-Do Bełkota/Bełkotu* / *niepotrzebne skreślić (2011-07-22 11:02:25)
Fajnie że starasz się być społecznie użyteczny. Twój kolejny wpis to ciąg dalszy betkotliwego wypowiadania się. Cenię, że nie jestes obojetny na to co Cie otacza. Jednakże Twe kolejne zdania nie wnoszą do sprawy nic nowego - a przede wszystkim niczego co miałoby praktyczny wymiar. Piszesz o czymś, co jak słusznie podajesz nie jest dookreślone ( cyt.: "nie ma jasności czym jest napewno a czym nie jest produkt terytorialny. Jest to kategoria złożona..". Z przejemnością zapoznam się w Twoimi przemyśleniami w zakresie działaniami praktycznych, możliwych do realizacji w bliższej i dalszej przyszłości z korzyścia nas wszystkich - mieszkańców i przyjezdnych. Jeśli stać Cię na podejście do tematu "na chłodno" to z przyjemnością poczytam co kasz do powiedzenia - Jedyna prośba : NIe cytuj teorii i "teoryjek". Daj głos od siebie.
Pozdrawiam Krynico Teoretycznej Niedookreślonej Wiedzy.
- (2011-07-21 21:40:13)
KATASTROFA..
nie jestem znawcą i ucczonym jak moi przedmówcy, ale to co jest na obrazku jest szkaradne.
-olo (2011-07-21 20:21:19)
Produkt to podstawowa kategoria marketingu. Wokół tej kategorii wszystko się kręci a szczególnie to,co stanowi istote produktu. Czyli jego użyteczność. Robi się różne sztuki i spektakle aby ta użyteczność wylansować, nagłośnic i .... wmówic klientowi.Nie da się tego robić po prostacku, hałaśliwie czy nachalnie.
Produkt terytorialny to bardziej skomplikowana sprawa.Niby produkt a jednak coś specyficznego W zasadzie każde zamieszkałe miejsce takie produkty zawiera. Miasto oferuje korzyści społeczne, kulturowe, socjalne, zdrowotne i setkę innych.
Produktem Kołobrzegu będzie np plaża a Zakopanego góry.
Konsumentem buskich produktów sa busczanie tzn tu zyjący oraz przyjezdni czyli kuracjusze. Te dwie grupy maja wspólne ale i osobne potrzeby konsumowania buskiego produktu. Jeśli zajmiemy się tylko zaspakajaniem potrzeb przyjezdnych i zaniedbamy potrzeby miejscowych, cały pomysł marketingowy na Busko będzie można o zad potłuc. Dlatego aby podnieść wartość produktu uzdrowiskowego, / który jest sumą wielu produktów/ trzeba oddziaływać na mieszkańców tworzących tą wartość czyli użyteczność buskiego produktu. Pisałem kiedys o tym, że borowinę i wody buskie można w cysternach zawieśc do każdego miasta i tam urzadzać mini uzdrowiska. Do Buska trzeba przyjeżdżać bo tu sa zaspakajane pewne istotne korzyści, których zaspokoić np w Radomiu się nie da. Pisałem ale jak grochem o scianę.To dośc skomplikowane i odległe od buskich intelektualnych rozmów jak Bronina od Władywostoku.
-ja ,bełkot (2011-07-21 19:41:16)
posłuchaj więc nieco jeszcze tego mojego bełkotu, może okaże się dla Ciebie poznawczo przydatny. Ale warunek , musisz temat postudiować, bo narazie traktujesz go intuicyjnie. I tak
- buski produkt to nie tylko uzdrowisko
Problem w tym że inne produkty są mało
rozpoznane
- zresztą pojęcie ,,uzdrowisko,, mieści
wiele produktów istotnych z uwagi na
ich użytecznośc w zaspakajaniu
pewnych potrzeb,
- inne produkty w tym z obszaru uzdrowi
skowego można odkryc, wylansować. Ale
to jest zadanie strategii
marketingowe dla miasta i okolicy.
Strategii takiej Busko, niestety nie
dorobiło się
I kilka uwag do Twoich ,, odkrywczych,, treści
- chcąc promować markę,piszesz, należy nia dysponować. A któż dysponuje marką
Busko?
- piszesz, że usługi lecznicze sa jedynym produktem Buska. To nieprawda
Nie rozumiesz znaczenia produktu terytorialnego, bo o takim mowa
- mylisz promocję z reklama. W sprawie
produktu terytorialnego istotny jest
wizerunek miejsca. Promocja to jedynie
technologia
- to , co piszesz o ,,opakowaniach,, produktu nie ma nic wspólnego z produktem terytorialnym
Z pobłazliwością pewną traktuję Twoje opinie, ponieważ nie ma jasności czym jest napewno a czym nie jest produkt terytorialny. Jest to kategoria złożona,
Produkt ,,buski,, związany z funkcją uzdrowiskowa miasta obejmuje także wiele kwestii adresowanych do samych mieszkańców
-To bełkot, autorze poniżej (2011-07-21 13:22:05)
Jako auto r wpisu "Można przejechać" pragnę zauważyć że jakiekolwiek pojęc ie o marketinfgu mam i z twoich uwag mogę się zgodzic jedynie że: "miasto jest produktem czy subproduktem.Jest także marką. Pytanie tylko czy na ten produkt znajdą się chętni". Reszta to bełkot - nie mam zamiaru Cię obrażać, choc za nadęty ton swego wpisu zasługujesz na niewielkiego pstryczka w nos. Chcąc COŚ promować jako produkt / markę nalezy nim dysponować. Na dzisiaj jedynym "produktem" są świadczone, cieszące się renomą usługi lecznicze. Promować na dzisiaj nie bardzo jest co, gdyż faktycznie obłożenie łóżek sanatoryjnych wynosi blisko 100 %. Dzisiejsze działania mają charakter przypomnieniowy. Jeśli myśli się o innym produkcie, należy go wymyślić/ stworzyć. Dzisiaj każdy produkt należy należycie "opakować". Jest wiele przykładów że wiele produktów to ładnie "opakowane" NIC. Tak więc zabieraj głos w dyskusji ale nie napinaj sie nad miarę i nie staraj się pognębić innych którym dobro miasta również ( myślę że Tobie też ) leży na sercu. Nauczmy się pięknie różnić. Operujmy w dyskusji konkretem, nazwijmy najlepiej jak umiemy swe propozycje, a unikajmy nadętych definicji na poziomie Wikipedii. Nie obrażam się, że być może w niektórych dziedzinach wiem mniej od Ciebie. Być może są dziedziny w których wiem więcej.
Pozdrawiam i życzę wszystkim owocnej dyskusji dla dobra naszego wspólnego domu - Buska-Zdroju.
-do ,,można przejechać,, (2011-07-20 16:45:14)
Nikt nie twierdzi ,ze witacze są w BZ bez sensu. Bez sensu sa witacze jak na rysunku. Dlatego że są niezgodnie z założeniem konkursu wykonane, nieestetyczne, w żadnym stopniu nie nawiązuja do specyfiki terenu. To po pierwsze. Po drugie to pojęcia nie masz o marketingu miast. Otóż każde miasto jest produktem czy subproduktem. Jest także marką. Pytanie tylko czy na ten produkt znajdą się chętni. I podobnie czy wartość marki zachęci do odwiedzin Buska.Ale to nie na twoja głowę. Podpowiem,ze problemu tego nie da się rozwiązać czy załatwic bez stosownego planu czy pomysłu. Pytanie: kto ma ten pomysł czy plan urodzić? Urzędnik w godz 7 -16? Wąsowicz wydał pieni ądze na
bzdurę pt samopromowanie się miasta poprzez serial. Bzdura jakiej świat nie widział bo nie można sobie kupić ani pozytywnej marki ani korzystnego wizerunku ani dobrej reputacji. To wszystko trzeba wypracować. I nic nie pomoga bzdurne wezwania do uporządkowania czy ukiwiecenia miasta. To zaledwie promil tego co zrobić nalezy poprzedzając to pomyślunkiem. Porządku nie da się zaprowadzić. Zaprowadzić można pijanego kumpla pod drzwi jego domu. Porządek musi stać się środkiem osiagania celu , uświadomionym przez każdego mieszkańca. Inaczej: nici z jakichkolwiek działań marketingowych
jeśli nie uwzględni się w nich mieszkańców miasta. Przeraza poziom buskiej władzy która podobnie jak Wąsowicz miała pomysł na ,,kupienie,, wizerunku poprzez bzdurne wydanie bilboardów. A więc trzeba najpierw buskie władzy uświadomić sprawę.
-Można przejechać .. (2011-07-20 13:49:52)
Proponuję, aby autorzy poniższych wpisów wjechali do Buska z wszystkich możliwych stron i zapomnieli, że poruszają się tutaj na pamięć, że wiedzą co znajduje się w widocznych z tych dróg obiektach. Zapewniam, że nie wiedzieliby w której części się znajdują ( bo o tym, że w Busku to informują znaki przydrożne z napisem Busko-Zdrój na białym tle. Po Górką dowiedzą się ze niedaleko w Solcu znajduje się Malinowy Zdrój, kto oferuje okna, itd. Tak na dzisiaj wygląda informacja, która winna w jakimś względzie promować przejeżdżającym , a nie przyjeżdżającym nasze Buskie uroki. Jestem przekonany, że osoby jadące krajową drogą w stronę Kielce - Warszawy, lub Tarnowa- Rzeszowa miną Busko-Zdrój nie mają zielonego pojęcia, że „obtarli się” o jeden z lepszych ( pod względem efektów kuracji ), zasługujących na międzynarodową renomę kurortów. Piszecie często o marketingu i promocji miasta. Co chcielibyście promować i do kogo adresować działania promocyjne?? Praktycznie miejsca sanatoryjne i na tzw. kwaterach prywatnych są obłożone w niespotykanym w skali kraju procencie. Produkt marketingowy najpierw trzeba stworzyć, określić a potem kierować do adresata. Więc przestańcie się wymądrzać na temat promocji i marketingu miasta. Miasto trzeba szybko uporządkować, zaprowadzić porządek, czystość, ukwiecić, uczynić przyjaznym mieszkańców i osobom przyjezdnym. Wykreować ( stworzyć ) produkt i dopiero przystąpić do działań marketingowych.
-Rylec (2011-07-18 16:38:22)
Okrąglak nie na przedszkole ale na galeria obrazów i rzeźb Kurzej i innych naszych buskich artystów.Mnie te witacze b się nie podobają nasi artyści zrobili by lepsze a przede wszystkim taniej
--- (2011-07-18 13:47:41)
Upadek i nędza to jest to przyśpieszenie w wydaniu nowego burmistrza.
- (2011-07-18 13:13:35)
To coś jest strasznie szkaradne ,wygląda na tandetne i nijakie.Patrząc na to mam wrażenie,że zaprasza to do domy strachów.
Panie Burmisrzu,Panu również napewno to coś się nie podoba,proszę mieć swoje zdanie chociaż w tej kwestii,ja w Pana wierzę.
-do Przyspieszenie (2011-07-18 12:55:05)
bzdury opowiadasz. Strategia promocyjna czy wizerunkowa miasta to nie zadanie dwu czy trzech urzędników z działu promocji. To zadanie burmistrza, który powinien znależć odpowiednich ludzi i sposób uruchomienia takich działań. Napewno nie powinny te działania zamykać się w urzędzie.
-Przyspieszenie (2011-07-18 12:43:02)
przyspieszenie to jest ale eksportu mieszkańców i młodych ludzi:) Gratulacje stworzyliście miejsce nie nadające się do normalnego mieszkania.. A co do działań wizerunkowych i promocji miasta to jest efekt braku spójnej strategii wypracowanej przez dział promocji miasta. System identyfikacji wizualnej charakterystyczny dla naszego miasta i szeroko rozumiane podejście marketingowe do zarządzania miastem to jedyna możliwość odrodzenia po***dającego i opustoszałego miasta..
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.