swietokrzyskie.info

Niedziela, 30 sierpnia 2026, Do końca roku 123 dni Imieniny: Benona, Jowity, Szczęsnego

Wiadomosci

Huczne dożynki parafii Biechów. Tradycja i wspólna zabawa w Wójczy (foto)

Dodane: Marta Data: 2026-08-10 11:40:55 (czytane: 3066)  Wersja do druku

Tradycyjne wieńce, dziękczynienie za tegoroczne plony, przejazd bryczką i wspólna zabawa do wieczora. W niedzielę, 9 sierpnia, mieszkańcy parafii Biechów obchodzili dożynki parafialne. Uroczystości rozpoczęły się w kościele, a później przeniosły się do Wójczy, gdzie na uczestników czekały koncerty i atrakcje dla całych rodzin. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Uroczystości rozpoczęły się w samo południe w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Biechowie. Odprawiona została msza święta dziękczynna za tegoroczne plony i pracę rolników.

Huczne dożynki parafii Biechów. Tradycja i wspólna zabawa w Wójczy (foto). Foto: 43341_dozynki_parafii_biechow_2026_041.jpg

 Huczne dożynki parafii Biechów. Tradycja i wspólna zabawa w Wójczy (foto). Foto: 43341_dozynki_parafii_biechow_2026_017.jpg

Przed kościołem nie zabrakło elementów, które od pokoleń kojarzą się ze świętem kończącym żniwa. Pojawiły się przygotowane przez mieszkańców wieńce dożynkowe, udekorowane ciągniki oraz konna bryczka. Po nabożeństwie uczestnicy wyruszyli do Wójczy, gdzie na placu przy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej przygotowano dalszą część uroczystości.

Poświęcono wieńce przygotowane przez poszczególne wsie, odbyło się także tradycyjne błogosławieństwo chleba. W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy parafii, przedstawiciele samorządu oraz zaproszeni goście. 

Huczne dożynki parafii Biechów. Tradycja i wspólna zabawa w Wójczy (foto). Foto: 43341_dozynki_parafii_biechow_2026_248.jpg

Huczne dożynki parafii Biechów. Tradycja i wspólna zabawa w Wójczy (foto). Foto: 43341_dozynki_parafii_biechow_2026_112.jpg

Muzyka, kolory i zabawa do wieczora

Organizatorzy zadbali również o część artystyczną. Na scenie wystąpił lokalny zespół Pacanowianki. Po południu rozpoczął się Festiwal Kolorów oraz Piana Party, a wieczorem przed publicznością zaprezentował się zespół GIS. Oprawę muzyczną podczas wydarzenia zapewnił zespół Impress.

Sporo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Były dmuchańce, piana party, festiwal kolorów i konkursy z nagrodami. 

Dożynki były przede wszystkim okazją do podziękowania za tegoroczne plony, ale również do spotkania mieszkańców poszczególnych miejscowości. Tradycyjne elementy święta połączono z festynem, który trwał do wieczora.

Huczne dożynki parafii Biechów. Tradycja i wspólna zabawa w Wójczy (foto). Foto: 43341_dozynki_parafii_biechow_2026_152.jpg

Jak wyglądały tegoroczne Dożynki Parafialne w Biechowie i wspólne świętowanie w Wójczy? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii pod artykułem.

Zdjęcia: Łukasz Chodór. Dziękujemy za udostępnienie zdjęć! 

Inne zdjęcia znajdziecie na naszym Facebooku.  

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Nasz patronat

    Data: 2026-08-29, godz:

    Dni Buska-Zdroju 2026

    Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Jerzy Szydłowski oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury zapraszają na Dni Buska-Zdroju 2026 - dwudniowe święto miasta, które odbędzie się 29 i 30 sierpnia. Tegoroczna edycja zapowiada się jako jedno z największych wydarzeń plenerowych kończących wakacje w regionie.




    Wróć do góry