swietokrzyskie.info

Wtorek, 09 czerwca 2026, Do końca roku 205 dni Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja

Wiadomosci

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek - strażacy z powiatu buskiego modlili się wspólnie w Busku-Zdroju

Dodane: Marta Data: 2026-05-11 10:18:35 (czytane: 4715)  Wersja do druku

Wspólna modlitwa, podziękowanie za trud służby oraz wyrazy szacunku dla codziennej gotowości do niesienia pomocy - w niedzielę, 10 maja, w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu buskiego.

Wspólna modlitwa, podziękowanie za trud służby oraz wyrazy szacunku dla codziennej gotowości do niesienia pomocy - w niedzielę, 10 maja, w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu buskiego.

Zobacz

W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju oraz jednostek OSP z całego powiatu, a także pododdział strażaków z buskiej komendy. Obecni byli również Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Michał Jankowski, kierownictwo KP PSP w Busku-Zdroju na czele z Komendantem Powiatowym PSP bryg. Piotrem Dziedzicem, a także Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Jerzy Szydłowski.

Podczas liturgii dziękowano strażakom za ich codzienną, ofiarną służbę oraz poświęcenie w ratowaniu życia, zdrowia i mienia mieszkańców. W homilii szczególnie wybrzmiały słowa od lat towarzyszące strażackiej służbie: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

 

Zobacz

Mszy Świętej przewodniczył kapelan buskich strażaków ks. Tadeusz Szlachta. Uroczystość była nie tylko wyrazem duchowego wsparcia dla strażaków, ale także okazją do podkreślenia roli, jaką pełnią oni w lokalnej społeczności.

Źródło: KP PSP w Busku-Zdroju 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Strażak (2026-05-12 06:28:31)

Brawo strażacy

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Nasz patronat

    Data: 2026-06-27, godz:

    Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

    Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



    Wróć do góry